Žygis Salako pažintiniu taku, Zarasai ir kibinai su sraigėmis!

KAINA
27 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. birželio 18 d. kviečiame pasivaikščioti žymiajame Salako pažintiniame take, paskanauti kibinų su nepaprastu įdaru, apsilankyti Šlyninkos bei Tiltiškių vandens malūnuose ir pamatysime gražiuosius Zarasus!

7.30 val. išvykimas iš Panevėžio.

Ekskursiją pradėsime Zarasų mieste ir jų istorinėje dalyje. Pasak legendos, kadaise ant didelės kalvos gyvenusi milžinų šeima, kurioje augęs milžinukas Azerasas – linksmas, greitas ir mėgstąs žaisti slėpynių. Viena dieną šeima išėjusi miškan. Milžinukas taip pasislėpęs, kad tėvai jau nebesugebėję jo rasti. Tėvai šaukę – „Azerasai! Azerasai! Azerasai!“, bet aidas atkartojęs tik „Zarasai! Zarasai! Zarasai!“ Nuo balsų pabudęs milžinukas suskubęs pas tėvus ir visi apsidžiaugę, kad surado vieni kitą. Vėliau ant kalvos apsigyvenę žmonės čia įkūrė miestą ir pavadino milžinų šeimos atminimui Zarasais. Ekskursijos metu susipažinsime su Zarasų krašto istorija, pasigėrėsite miesto puošmena tapusiu, 17 metrų virš Zaraso ežero iškilusiu, apžvalgos ratu. Taip pat pasivaikščiosite Sėlių aikšte, kurios radialinis išplanavimas yra vienintelis Lietuvoje, iš išorės pasigrožėsite Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia.

Kelionę tęsime Šlyninkos vandens malūne. Tai viena iš garsiausių vietų Zarasų rajone. Su malūno savininku apžiūrėsime senovinį, tris šimtus metų menantį, vandens malūną. Pasiklausysime unikalių istorijų apie malūno tuometinį ir šiuolaikinį gyvenimą bei artimiau susipažinsime su grūdų malimo procesu, pasivaikščiosime po visus tris malūno aukštus, kuriuos mums mielai aprodys malūnininkas Stasys, o malūne esančiame kromelyje galėsite įsigyti lauktuvių.

Toliau aplankome Tiltiškių vandens malūną-muziejų. Kažkada tai buvusi pirmoji hidroelektrinė Zarasų rajone. Šiuo metu Tiltiškių vandens malūnas yra unikali pramogų vieta. Naujasis malūno šeimininkas yra tikras radijo imtuvų fanatikas, sukaupęs didžiulę jų kolekciją, ir apie kiekvieną imtuvą galintis papasakoti labai ilgai. Apžiūrėsime senoviškų radijo aparatų ir plokštelių kolekciją, kurią sudaro nuo seniausios detektorinės radijos, vienos pirmųjų garso laikmenų gramofoninės plokštelės bei Kauno radijo gamykloje gamintos magnetolos. Rodos, dar visai nesenos vinilinės plokštelės: įvairiausių autorių, įvairiausių metų… Norite išgirsti jaunystės įrašą? Ir dabar Jus užliūliuos malonūs prisiminimai (yra ir pirmųjų garso laikmenų – gramofoninių plokštelių). Garantuotas linksmas laiko praleidimas. Išgirsime seniai girdėtų, žinomų dainų, galėsime padainuoti ir pašokti… Gražūs vaizdai suteiks puikių emocijų, nes Tiltiškių malūnas yra ant Šventosios upės kranto. Po ekskursijos pasivaišinsime ir tik Tiltiškių vandens malūne esančiu egzotišku skanėstu – kibinais su labai neįprastu įdaru – sraigiena! Skonis gaivus, gamtiškas, kupinas pavasariškos žalumos ir šviežumo.

Leisimės į žygį Salako pažintiniu taku. Tai istorinį Salako miestelį ir jo apylinkes reprezentuojantis, beveik 5 km ilgio, žiedinis maršrutas. Keliaudami taku ir sekdami jo rodyklėmis aplankysime įdomias Salako totorių ir senąsias miestelio kapines, išpuoselėtą Salako miestelio centrą, pamatysite aukščiausią šalyje akmeninę Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčią, kuri primena viduramžių tvirtovę. Parko lankytojams take puiki galimybė pažinti paskutiniojo ledynmečio liudytoją – Salako ozą! Ozai – tai ilgos ir siauros reljefo formos, kurios susidarė iš smėlio ir žvyro nuogulų vandens tirpsmo tėkmių vagose ledyno viduje.

Kupini gerų įspūdžių apie 20.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-06-18 07:30
Grįžimas: 2023-06-18 20:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Senoviškų radijo aparatų ir plokštelių kolekcijos pristatymas Tiltiškių malūne – apie 3,50 Eur/asm.
 • Kibinų degustacija – apie 12 Eur/asm.
 • Šlyninkos vandens malūnas – apie 2 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.