Žydintis Balstogės kraštas: Lenkijos Versalis ir Ikonų muziejus!

KAINA
105 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2022 m. liepos 23-24 d. kviečiame keliauti į stačiatikių kultūros centrą Supraslę, žaviąją Balstogę, Barboros Radvilaitės rezidenciją – Tikociną ir Kiermusų respubliką, kur mūsų lauks gardūs pietūs… Registracija tel. +370 637 53 161

5.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Keliaujame į Supraslę – senąjį stačiatikių kultūros centrą, kuris garsėja Supraslio stačiatikių vienuolynu. Susipažinsime su komplekse esančia įspūdingo dydžio stačiatikių bažnyčia, užsuksime į vienuolyną ir Ikonų muziejų, saugantį daugiau nei 1200 ikonų, iš kurių seniausia sukurta XVIII a. Išgirsime bažnytinio paveldo objektų istorijas, apžiūrėsime ekspoziciją.

Keliausime į Balstogę, kuri išsidėsčiusi prie Bialos upės. Tai Palenkės vaivadijos centras, įsikūręs jotvingių žemėse, kurios iki XVI a. priklausė Trakų vaivadijai. Mieste gimęs esperanto kalbos kūrėjas Liudvikas Lazaras Zamenhofas dėl įvairių kultūrų koegzistencijos šį miestą vadino „Babelio bokštu“. Ne veltui, juk čia nuo seno taikiai sugyveno Romos katalikai, stačiatikiai ir žydai, todėl Balstogėje gausu įvairių konfesijų sakralinio paveldo. Pasivaikščiosime pėsčiomis po senamiestį: išvysime Branickių rūmus, kurie garsūs savo prancūziško stiliaus parku, sodais ir skulptūromis, todėl nuo seno vadinami Lenkijos Versaliu.

Po to grožėsimės katedra, kuri žavi harmoninga skirtingų architektūros stilių – gotikos, renesanso ir neogotikos – vienove bei įspūdingu pagrindinės miesto šventovės interjeru. Balstogės centre išvysime XVIII a. sukonstruotą rotušę, kurioje šiandien įsikūręs turizmo centras, kur informacija pateikiama ne tik populiariausiomis, bet ir esperanto kalba! Su stačiatikiškuoju paveldu pažintį pradėsime lankydami bizantiško stiliaus Šv. Nikolajaus stebukladario cerkvę, kurios statybai XIX a. leidimą išdavė Lietuvos dvasinė konsistorija, o katalikiškuoju – užsukę į įspūdingą Šv. Roko bažnyčią. Tai aukščiausias religinis statinys mieste, išsiskiriantis ne tik masyvumu, bet ir dailiu modernistiniu stiliumi. Ji buvo sukonstruota kaip monumentas, skirtas Lenkijos nepriklausomybės atgavimo progai įamžinti. Pageidaujantieji galės aplankyti Balstogės istorijos muziejų, kuriame besidomintys miesto praeitimi sužinos daug įdomių faktų.

Apsigyvenimas viešbutyje. Vakarienė viešbutyje pagal suderintą meniu (pageidaujantiems). Laisvas laikas ir nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai viešbutyje.

Keliaujame į Tikociną – miestą, 1560 metais tapusį LDK Didžiojo Kunigaikščio Žygimanto Augusto nuosavybe, kurį jis laikė saugiausia rezidencija Barborai Radvilaitei. Čia apžiūrėsime puošnią Švč. Trejybės bažnyčią, garsėjančią įspūdingais vargonais ir Tykocino sinagogą – antrus seniausius žydų maldos namus Lenkijoje. Pasivaikščiosime po didžiąją turgaus aikštę, pavadintą Stefano Čarneckio, nusipelniusio miestui ir valstybei kovoje su švedais, vardu. Tai antrasis seniausias civilinis paminklas Lenkijoje. Apžiūrėję jį ir čia sutelktus istorinius statinius eisime Tykocino pilies link. Gynybinis įtvirtinimas mena dviejų įtakingiausių LDK giminių – Goštautų ir Radvilų tarpusavio kovas. Šiandien matoma pilis yra XVI a. pastatytos Žygimanto Augusto pilies rekonstrukcija, atkurta remiantis gausiomis iliustracijomis.

Po to užsuksime ir į Tikocino Didžiąją sinagogą, kurios vietoje kadaise stovėjo Senoji sinagoga. 1522m. Tikocino valdovo A. Goštauto pakviesti Tikocine apsigyveno žydai. Esperanto kalbos kūrėjo Liudviko Zenenhofo tėvas Markas Zamenhofas pastatė Tikocino senąją Sinagogą, o Sinagogos muziejuje saugomas judaikos palikimas. Tikocino Didžioji sinagoga – baroko architektūros stiliaus. Tai viena iš seniausių sinagogų Lenkijoje. Sinagoga yra kvadrato formos.

Po to keliaujame į Kiermusų respubliką. Privačios respublikos karčiamoje “Roma” galėsime paragauti ne tik vietinių, bet ir sarmatiškų patiekalų.

Kupini gerų įspūdžių apie 22.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

SVARBU!

Vykstant į Lenkiją reikia turėti asmens dokumentą (Asmens tapatybės kortelę arba LR piliečio pasą).

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-07-23 05:00
Grįžimas: 2022-07-24 22:00

Kelionės dienų skaičius

2

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
 • Nakvynė viešbutyje su pusryčiais.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Lankomiems objektams turėti apie 100 zlotų su nuolaida, apie 150 zlotų be nuolaidos (apie 25-35 Eur).
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.