Žavingoji Edolės pilis, Alsunga, suitų dainos ir Kuržemės patiekalai!

KAINA
30 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. rugsėjo 30 d. kviečiame keliauti pasigrožėti gražiąja Edolės pilimi, susipažinti su paslaptingąja Alsunga bei sudalyvauti Šv. Mykolo dienos minėjime, kurio metu galėsite susipažinti su Alsungoje gyvenančia atsiskyrusia suitų bendruomene, paklausyti jų dainų bei paskanauti tradicinių Kuržemės patiekalų!

6.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Edolės pilis yra šalia Edolės malūno ežero. Tai pilis istoriniame Kuršo regione, pilį sudaro du gyvenamieji pastatai, sujungti akmens siena, taip pat aplink nuostabus kraštovaizdžio parkas. Pilis vis dar gyvenama. Pilis buvo statoma nuo 1264 iki 1276 ir per šį laiką ji buvo kelis kartus rekonstruota. Nuolatinėje viduramžių pilies muziejuje galima pamatyti: baltąją, raudonąją, žaliąją sales, biblioteką, apvalųjį kambarį bokšte, vaikų žaidimų kambarį. Taip pat turėsime galimybę nusileisti ir išvysti pilies požemius. Bėgant laikui pilis buvo perstatyta ir praplatinta, tačiau savo senovinę aurą pilis išlaikė iki mūsų dienų.

Alsunga tapo katalikiškos bažnyčios centru Kuržemėje, o jos gyventojai suitai (Šverinų palyda). Alsungos centre matomas senasis kuršių piliakalnis – Dižgabalo kalnas. Alsunga jau daugiau nei 400 metų yra istorinis Suitų centras. Gyvendami izoliuotai suitai išlaikė savo kultūrą ir papročius, unikalius geltonų ir raudonų atspalvių apdarus (tradicinius Kuržemės tautinius drabužius praturtino įvairiomis detalėmis), gamina seniausius latvių valgius (kraujinę dešrą asinsdesa, kraujinius blynus asins pankūkas). Suitų folklorinis ansamblis Suitu sievas (įkurtas 1955) garsėja daugiabalsiu burdoniniu dainavimu. 2001 įkurtas suitų etninės kultūros centras rūpinasi suitų kultūros paveldo išsaugojimu ir populiarinimu. 2009 suitų kultūrinė erdvė įtraukta į UNESCO nematerialiojo kultūros paveldo sąrašą. Apsilankymo metu, Alsungoje vyks šventė, Šv. Mykolo dienos minėjimas, vyks įvairūs renginia: mugė, folkloro kolektyvų koncertai ir t.t. Po ekskursijos turėsite laisvo laiko, kurio metu galėsime pasivaikščioti šventėje bei paklausyti išskirtinių suitų dainų bei pasigrožėti jų tautiniais drabužiais.

Užsukę į „Spėlmanų smuklę“ paskanausime ne tik žymiųjų sklandrausių, bet ir kitų tradicinių Kuržemės patiekalų. Sklandrausis apibūdinimas labai paprastas – tai apvalus pyragas su įdaru. Pyrago pagrindas padarytas iš kietos ruginių miltų tešlos. Tuomet sklandrausis yra užpildomas – pirmiausiai dedamas bulvių sluoksnis, o ant viršaus – morkų. Skonis varijuoja nuo pikantiško iki saldaus…

Kupini gerų įspūdžių apie 20.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-09-30 06:00
Grįžimas: 2023-09-30 20:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Edoles pilies lankymas ir ekskursija – apie 9 Eur/asm. Gidas grupei 30 Eur.
 • Ekskursija po Alsunga miestelį – suaugusiems apie 5 Eur/asm., vaikams ir senjorams 2,50 Eur/asm.
 • Pietūs Spėlmanų smuklėje (sklandraušis, saldi sriuba su džiovintais vaisiais, naminė duona su sviestu, miežių kruopų košė su bulvėm ir kumpio padažu, daržovių salotos, kefyras ir vanduo...) – apie 10 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.