Žagarės kaliausės, Dargaičių zoologijos sodas, čirviniai blynai ir pica!

KAINA
33 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2024 m. balandžio 7 d. kviečiame keliauti į Žagarę – pasivaikščioti po dvaro rūmus, sudalyvauti smagioje edukacijoje kaliausių fabrikėlyje, paskanauti ant grilio keptais blynais ir pica bei pasimėgauti gyvūnų draugija Dargaičių zoologijos sode!

8.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Atvykstame į Žagarę, kur pamatysime ledyno suformuotą ilgiausią Lietuvoje dolomitinę atodangą. Pasižvalgysime nuo Žvelgaičio piliakalnio ir pasivaikščiosime Žagarės oaze. Apžiūrėsime ir neįprastos išvaizdos namą, apkabinėtą įvairiausių dydžių bei spalvų puodais.

Vienas įspūdingiausių Žagarės miesto kultūros paveldo objektų – Žagarės dvaro rūmai, kuriuose įsikūręs Žagarės regioninio parko lankytojų centras. Ekskursijos metu susipažinsime ne tik su dvaro rūmų istorija, bet ir apžiūrėsime lankytojų centro ekspozicijas: įspūdingų medžioklės trofėjų, senovinių daiktų ekspoziciją „Žagarės krašto istorija“, kurioje – daugiau nei 2000 įvairių 19–20 a. senų daiktų, surinktų būtent Žagarėje ir jos apylinkėse, interaktyvią ekspoziciją „Dolomito slėpiniai“, vedančią per 10 rūmų kambarių ir pristatančią Žagarės regioninio parko vertybes ir išskirtinumą, bei Žagarės dvaro parką pristatančią naujausią ekspoziciją, kurioje galima pasinerti į virtualią realybę ir susipažinti su 19 a. dvaro gyvenimu.

Žagarės kaliausės, per Vyšnių festivalį puošiančios vos ne kiekvieną miesto kiemą, tapo neatskiriama Žagarės kultūrinės tapatybės dalimi. Lankysimės šios tradicijos kūrėjos tautodailininkės Aušros Petrauskienės, prieš 12 metų įkurtose kaliausių dirbtuvėse „Kaliausių fabrikėlis“ ant Švėtės upės kranto. Tautodailininkė papasakos, kaip kaliausės tapo neatsiejama Žagarės dalimi, pakvies atlikti linksmų užduočių bei pavaišins gardžia arbata. Iš edukacijos išeisime ne tuščiomis, kiekvienas pasigaminsime po ryškiaspalvę nedidukę kaliausę.

Keliaujame į Kalnelio kaime įsikūrusią sodybą „Povilo virtuvė“. Čia gyvos ugnies virtuvės šefas Povilas Mikalajūnas atidarė kulinarijos verslui ir jo edukacijoms pritaikytą virtuvę ne tik su modernia maisto gamybos įranga, bet ir duonkepe krosnimi. Beveik dešimtmetį vykdantis kulinarijos veiklą, P. Mikalajūnas savo gamintais kulinariniais patiekalais ir jų degustacijomis užsitarnavo pripažinimą. Šefas ant griliaus mums iškeps gardžių čirvinių blynų, kuriuos skanausime su pačio šefo pagaminta uogiene, bei visų mėgstamos picos! Šefas maloniai atsakys į visų smalsuolių klausimus bei norintiems leis prisidėti prie pačio kepimo proceso.

Pasistiprinę keliaujame į Zoologijos sodą, kuriame gyvena alpakos, lamos, kupranugariai, stručiai, mini ožiukai ir dar 100 gyvūnų! Zoologijos sodas įsikūręs Dargaičių kaime – yra didžiausias alpakų ūkis Lietuvoje, turintis daugiau nei 90 alpakų. Lydimi šeimininko, susipažinsime su visais sodo gyventojais, atvykusiais iš įvairių pasaulio kampelių: Čilės, Čekijos, Austrijos, Vokietijos, Lenkijos ir Olandijos. Zoologijos sodo tikslas, kad gyvūnų auginimo sąlygos, teritorijos dydis ir komforto lygis būtų geriausias Baltijos šalyse. Tik sveiki ir pagal jų specifinius poreikius prižiūrimi gyvūnai yra laimingi.

Kupini gerų įspūdžių apie 20.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2024-04-07 08:00
Grįžimas: 2024-04-07 20:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija po Žagarę ir dvarą – suaugusiems apie 10 Eur/asm., moksleiviams, studentams ir senjorams apie 5 Eur/asm., vaikams iki 7 m. nemokamai.
 • Edukacija Žagarės kaliausių fabrikėlyje – apie 5 Eur/asm.
 • Čirvinių blynų ir picos ant grilio degustacija – apie 5 Eur/asm.
 • Zoologijos sodas „Dargaičiai“ – suaugusiems 9 Eur/asm., 3–18 metų vaikams, senjorams ir neįgaliesiems apie 6 Eur/asm., vaikams iki 3 m. nemokamai.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.