Vyrų diena Kaune: fortai ir gardi „Stumbro“ degustacija!

KAINA
25 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2022 m. lapkričio 19 d. kviečiame vykti į Kauną ir nepaprastai paminėti tarptautinę vyrų dieną –aplankyti paslaptinguosius Kauno fortus ir padegustuoti „Stumbro“ gamyklos produkciją.

8 val. išvykstame iš Panevėžio.

Atvykstame į Kauną. Pirmasis mūsų sustojimas visiems geriausiai žinomas iš visų Kauno fortų – IX fortas. 1882 m. Kaune prasidėjo grandiozinė 1 lygio Rusijos sausumos tvirtovės statyba. Iki XX a. pradžios miestą apjuosė 8 fortų ir 9 baterijų žiedas. Nuolat tobulėjanti karybos technika ir visoje Europoje tvyranti globalaus karo nuojauta, Rusiją vertė atnaujinti ir stiprinti vieną iš savo Vakarinio pasienio gynybinės sistemos grandžių. Atsižvelgiant į tai, 1903 m. prasidėjo naujo forto, vėliau gavusio IX eilės numerį, statybos prie Kumpės kaimo, kuris turėjo apsaugoti strategiškai svarbias Linkuvos aukštumas. Forto statybos tęsėsi iki 1913 m. ir kainavo 850 000 rublių. IX forto projektas tuo laikotarpiu buvo inovatyvus – visos įtvirtinimo patalpos buvo betoninės. Jų perdangų storis siekė 1,5–2,1 m, o atskiros forto dalys turėjo saugų susiekimą požeminėmis galerijomis.

Toliau keliausime į dar vieną ne mažiau gražų fortą – III fortą. III-iasis fortas konfliktų metu nukentėjo palyginus mažai. Jame dar galima pamatyti originalių forto detalių: durų, laiptų, turėklų… Fortas smarkiai urbanizuotas: aplink gyvenamieji kvartalai, dalis jo teritorijos privatizuota. Šiuo metu tai vienas geriausiai išsilaikiusių ir daugiausiai naudojamų Kauno tvirtovės objektų, aktyvios vietos bendruomenės dėka sutvarkytas ir perleistas visuomenės poreikiams. Kol nežiemoja šikšnosparniai, forte vyksta įvairūs renginiai, galima apžiūrėti nuolatinę Lietuvos kariuomenės uniformų ekspoziciją.

Atkeliausime į paskutinį šios kelionės metu lankomą fortą – Kauno tvirtovės VI fortą. Per du pasaulinius karus fortas beveik nenukentėjo. Tarpukariu veikė kaip karo kalėjimas, kuriame kalėjo ir 1926 m. gruodžio 27 d., Antano Smetonos nurodymu, apkaltinus perversmo rengimu, netoliese sušaudyti vadinamieji „keturi komunarai“. Antrojo pasaulinio karo metais šiame forte nužudyta apie 35 tūkst. karo belaisvių. Vėliau čia pradėtas formuoti kryžių kalnelis tūkstančiams aukų atminti. Į šį fortą iš sostinės perkelta ir miestiečių bei Kauno svečių iškart pamėgta Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos ekspozicija.

Kelionės pabaigoje vyksime į „Stumbro“ gamyklą. 2009 m. atidarytas, pirmasis ir bene vienintelis stipraus alkoholio muziejus Lietuvoje apžvelgia „Stumbro“ gamyklos istoriją bei įmonės vaidmenį Lietuvos industrializacijos raidoje. 100 metų senumo pastatuose tebeveikianti gamykla ir pats muziejus atskleidžia istorinę atmintį ir tuo pačiu leidžia išvysti, kaip „Stumbro“ gamykloje kuriami ir pilstomi gėrimai šiandien. Po ekskursijos vyks degustacija – mūsų lauks 4 gėrimai, kuriuos pristatys geriausiai juos pažįstantys „Stumbro“ somelje. „Stumbro“ muziejaus krautuvėlėje galima bus

įsigyti populiariausios „Stumbro“ produkcijos.

Smagiai ir turiningai praleidę laiką Kaune apie 20.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-11-19 08:00
Grįžimas: 2022-11-19 20:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija po Kauno tvirtovės IX forto muziejų ir požemius – suaugusiems 6 Eur/asm. (gido ekskursija po muziejų ir požemius visai grupei apie 30 eurų).
 • Ekskursija po Kauno tvirtovės III fortą – suaugusiems apie 5 Eur/asm., senjorams, moksleiviams apie 4 Eur/asm.
 • Ekskursija po Kauno tvirtovės VI fortą – suaugusiems 4 Eur/asm.
 • Ekskursija ir degustacija „Grūdo kelionė“, (4 gėrimai) ir užkandžiai – 17 Eur/asm.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.