Vilnius, Medininkų ir Trakų pilys bei nemokami muziejai!

KAINA
29 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. vasario 26 d. kviečiame vykti į sostinę Vilnių – pasigrožėti nuostabiu jo senamiesčiu, nemokamai apsilankyti muziejuose, pamatyti didinguosius Valdovų rūmus, apsilankyti Medininkų pilyje su Šv. Kazimiero bažnyčia bei garsiąją Trakų pilį!

PASKUTINĮ MĖNESIO SEKMADIENĮ NEMOKAMAS MUZIEJŲ LANKYMAS! SUTAUPOTE NET 25 EUR!

7.30 val. išvykstame iš Panevėžio.

Lietuvos sostinėje Vilniuje persipina bemaž visi architektūros stiliai: gotika, renesansas, barokas, klasicizmas. 1994 m. UNESCO įtraukė Vilniaus senamiestį į Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą. Turėsite progą ne tik apsilankyti muziejuose, bet ir apžiūrėti Vilniaus rotušės aikštę – kadaise joje virė miesto gyvenimas, o dabar vyksta kasmetinės mugės, šventės ir daugybė kitų renginių. Visiems gerai žinomi Aušros Vartai ir juose esantis Dievo Motinos paveikslas, garsėjantis stebuklinga galia. Vilniaus universitetas – viena seniausių ir garsiausių Rytų Europos aukštųjų mokyklų. Grakščiu klasicizmu alsuojantys Prezidento rūmai. Žemutinės pilies teritorijoje stūksanti prakilni Arkikatedra bazilika, menanti Mindaugo laikus. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija, menanti garsius bei kilmingus valdovus. Tai tik dalis Vilniaus, kurį pamatysime…

Keliausime į Valdovų rūmus. Vienoje iš ekspozicijų pristatomi trys svarbiausi chronologiniai vietovės ir rezidencijos raidos etapai: pilies periodas (teritorijos raida iki XV–XVI a. sandūros), rūmų periodas (XVI–XVII a.) bei jų sunaikinimas, nebūtis ir atkūrimas (XVII a. vid. – XXI a. pr.). Čia pamatysime išlikusius autentiškus įvairių laikotarpių mūrus ir gausius bei unikalius archeologinius radinius. Greta jų pristatoma iš viso pasaulio surinkta lituanistinė ikonografinė medžiaga, pateikiami tekstiniai komentarai, maketai, žemėlapiai ir kt. Po to dar lauks Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos stilistinę raidą vėlyvosios Gotikos, Renesanso ir ankstyvojo Baroko epochose bei rūmų gyvenimo aplinką, patalpų istorinę paskirtį pristatančioje ekspozicijoje rodomi autentiški Europos rūmų interjerams būdingi baldai, gobelenai, paveikslai, žemėlapiai ir kitos vertybės. Čia susipažinsime su valdovų reprezentacinėmis ir tarnybinėmis erdvėmis, privačiais apartamentais, lobynu ir iždine, o pakilę į apžvalgos bokštą pamatysime kvapą gniaužiančių sostinės vaizdų.

Pakeliui į Medininkus aplankysime Medininkų tragedijos vietą, kur 1991m. liepos 31d. buvo sušaudyti pirmieji atkurtos Lietuvos muitininkai.

Keliausime į Medininkų pilį, architektūros ir istorijos paminklą. Tai seniausia gardinio tipo pilis Baltijos šalyse, vienas iš svarbiausių gynybos nuo kryžiuočių ir totorių punktas. Su Medininkų pilimi yra susiję labai daug vardų, garsėjusių Lietuvos ir Lenkijos istorijoje. Pasak istorikų, kadaise čia būta Lietuvos centro. Visai neseniai išlikusiame restauruotame pilies bokšte įkurtas muziejus, kuris skirtas pilies bei šio krašto istorijai atspindėti. Lankysime muziejų, apžvelgsite apylinkes iš bokšte įrengtos apžvalgos aikštelės. Įdomiai atrinkta ekspozicija su originaliais eksponatais, A. Brazausko peilių kolekcija.

Medininkų šv. Kazimiero bažnyčia – medinės architektūros, būdingos Rytų Lietuvai, paminklas, įsikūrusi gražioje vietoje, apsupta medžių, kviečia pasigrožėti vertingais meno kūriniais: XVIII amžiuje gamintų vargonų prospektu, paminkliniais kryžiais, molbertinės tapybos paveikslu.

Toliau vyksime į Trakus į Salos pilį Galvės ežero Pilies saloje (ekskursija su pilies gidu). Trakai žavi savo unikaliu ežeringu kraštovaizdžiu bei viduramžiais statytu, praeitame amžiuje iš griuvėsių prikeltu pilių kompleksu. Salos pilis – tai lyg reprezentacinė krašto kortelė, kuri šiandien atspindi ne tik materialų architektūrinį, bet ir dvasinį Lietuvos tautos paveldą. Trakų salos pilis – paprastumu bei kukliu puošnumu alsuojantys statiniai – išreiškė pažangiausias XV a. fortifikacijos (gynybos įtvirtinimo) idėjas. Ji laikoma viduramžių gynybinės architektūros šedevru, vienintele vandens pilimi Rytų Europoje.

Pasisėmę gerų emocijų apie 20 val. grįžtame į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-02-26 07:30
Grįžimas: 2023-02-26 20:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Gidas Valdovų rūmuose – apie 1 Eur/asm. (kaina priklauso nuo grupės dydžio).
 • Medininkų pilies gidas – apie 1 Eur/asm. (kaina priklauso nuo grupės dydžio).
 • Trakų pilies gidas – apie 1 Eur/asm. (kaina priklauso nuo grupės dydžio).
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.