Velykiniai siurprizai: triušiai, paukščiai, margučiai ir šakotis!

KAINA
30 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2024 m. kovo 30 d. kviečiame vykti į ypatingą Velykinę kelionę! Išvysti begalę mielų gyvūnėlių, pasigrožėti įspūdinga margučių kolekcija, išsikepti skanųjį šakotį bei nusimarginti Velykinį kiaušinį!

8.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pirmiausia keliaujame į Odetos Bražėnienės galeriją, pasigrožėti įspūdinga margučių kolekcija. Bene svarbiausia jos dalis – lietuvių meistrų tradicinėmis technikomis sukurti margučiai: skutinėti ir išrašyti karštu vašku. Išvysime tradicinių margučių iš įvairių šalių, taip pat autorinių kūrinių, brangių porcelianinių ir kitokių suvenyrinių kiaušinių. Margučiai stebins ne tik savo puošnumu, bet ir įvairumu. Rasime kiaušinių iš neįtikinamiausių medžiagų: molio, gintaro, metalo, stiklo, medžio, vaško ir t.t. Be gražuolių kiaušinių, galerijoje eksponuojamos knygos ir žurnalai apie margučius iš viso pasaulio. Galerijos savininkė papasakos įdomiausių dalykų apie šiuos mažus, bet ypatingus paprotinio meno kūrinius.

Atvykstame į Utenos rajone įsikūrusį „Triušiukų slėnį“, kur 3 ha plote, aptvertoje teritorijoje, eksponuojama daugiau nei 50 skirtingų veislių triušių. Triušiukų slėnyje taip pat galėsite pasigrožėti tauriaisiais elniais, Kamerūno ožiukais, avytėmis, alpakomis, nutrijomis, įvairiais paukščiais: stručiais, fazanais, kalakutais, dekoratyvinėmis vištomis, žąsimis, antimis, putpelėmis ir kitais šio slėnio gyventojais. Šeimininkė supažindins su gyvūnais ir paukščiais, galėsite paglostyti ir pamaitinti triušiukus bei pasigrožėti gamta.

Vykstame į Ignalinos rajoną, „Paukščių kaimą“, kur duris atvers naujas dar nematytas pasaulis… Atvyksime į Paukščių karaliją. Tarp daugybės užpelkėjusių prūdų, upelio ir pelkės, kur gausu laukinių paukščių lizdaviečių ir klegesio. Vietovė apaugusi tankiais karklynais, alksnynais ir ajerais. Tai vieta, kur galima pamatyti daugiau paukščių, nei kada nors esate matę ir išgirsti daugiau jų balsų, nei kada esate girdėję… Sakoma, kad čia gyvena ir Laimės paukštė!

Pasisveikinę su pelėda, keliausime pasigaminti pietų. Ant laužo didžiulėje keptuvėje gaminsime firminį patiekalą ,,piratakį“. Susėdę prie arbatos puodelio ir naminių sausainių, marginsime kiaušinius. Marginsime įvairiais būdais: vašku, žolelėmis, skutinėdami. Sužinosime apie mūsų krašto Velykų tradicijas, kiaušinių marginimo būdus. Renkantis spalvas kiaušiniams, prisiminsime, kad kiekviena skelbia savo žinią: raudona simbolizuoja gyvybę, gyvenimą, sveikatą; mėlyna – dangų ir lietų, be kurio gamta apmirtų; žalia – tai žolė, javai, kiti augalai, o violetinė simbolizuoja turtą. Šios spalvos lietuviams tradicinės. Visas jas senoliai stengdavosi išgauti iš natūralių šaltinių. Pavyzdžiui, žalią gaudavo ilgai mirkę beržines vantas, kitas – iš augalų, net vinių ar kitokių parūdijusių gelžgalių. Šiuos receptus verta prisiminti ir mums. Taip pat suvokti ir suprasti piešinių, kuriais vašku marginti kiaušiniai, prasmes. Kol apžiūrėsime ūkį ir paukščius, margučiai nudžius ir juos parsivešime į namus.

Vykstame į Ignaliną, kur mūsų lauks edukacinė programa – „Šakočio kepimas“. Jos metu susipažinsime su šio skanėsto atsiradimo istorija, iš ko jis gaminamas ir kas iškepė patį didžiausią spygliuotąjį pyragą… Galėsite ir patys pabandyti kepti šį skanėstą, o pačių iškeptą čia pat paragauti prie arbatos ar kavos puodelio. Laikas prabėgs nepastebimai…

Kupini Velykinės dvasios apie 20.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2024-03-30 08:00
Grįžimas: 2024-03-30 20:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kuro ir kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija Odetos Bražėnienės galerijoje – apie 3 Eur/asm.
 • Triušiukų slėnio lankymas – suaugusiems apie 6 Eur/asm, vaikams nuo 3 iki 18 metų apie 5 Eur/asm., vaikams iki 3 m. nemokamai.
 • Paukščių kaimo lankymas ir edukacinė programa – apie 10 Eur/asm.
 • Šakočio kepimo edukacija – apie 10 Eur/asm. (kaina priklauso nuo grupės dydžio).
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.