Vaizdingasis Vidžemės kraštas: Vėjinių urvai – Cėsys – Lygatnė!

KAINA
26 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2022 m. birželio 26 d. kviečiame keliauti į Vaizdingąjį Vidžemės kraštą, patyrinėti požeminius Vėjinių urvus, pasigrožėti Ciesio pilimi, susipažinti su slėpiningąja Lygatne ir paskanauti ką tik pagamintos šiupinienės!

6.00 val. išvykstame iš Panevėžio.

Dažnai net neįtariame, kokių gamtos stebuklų galime aptikti kaimyninėje Latvijoje. Viena įdomiausių vietų – Gaujos Nacionalinis parkas, kuris nustebina lankytojus gausybe atodangų, urvų, kanjonų, neįtikėtinų formų olų, uolų, požeminių upelių ir ežerų gausa. Vaizdai privers užsimiršti, kad esate kaimyninėje valstybėje, nes tokie vaizdai artimesni kalnuotų kraštų gamtovaizdžiams. Nemažai šiame krašte ir didingos praeities ženklų –pilių…

Keliaujame į Lygatnę. Lygatnė priklauso prie gražiausių Latvijos gamtos kampelių Gaujos Nacionaliniame parke. Apsilankius Lygatnėje vietinio gido lydimi* pamatysime Lustūžį. Jis yra dešiniajame Lygatnės upės krante ir tęsiasi 250 m pasroviui, 50 m palei miško pakraštį. Plotas 4,5ha. Tai vertingas geologinis, geomorfologinis paminklas – smiltainio ola, kuri dominuoja Lygatnes centro panoramoje. Ant jo lengva užlipti laiptais, o nuo jo viršaus matyti visas Lygatnės centras. Žemiau uoloje yra vyn* rūsiai. Aplankysime uoloje esančias olas ir vyn* rūsius. Pageidaujantys galės įsigyti vietinės gamybos vyn*.

Kitas mūsų sustojimas gražioji Ciesio pilis. Tai vienas iš pirmųjų mūrinių įtvirtinimų, kurios senojoje Latvijos teritorijoje pastatė Vokiečių ordino riteriai. Manoma, kad pilis pradėta statyti 1209 m. Ekskursija po senąją viduramžių pilį. Vėliau gido lydimi pasivaikštome po jaukų Cėsių miestelį.

Keliaujame aplankyti unikalių Vėjinių urvų. Pirmasis Ezerala urvas, o kitas – Upes urvas. Abu atrasti 1986m. Tuo metu tai buvo tikra sensacija. Viename urve yra požeminis ežeras, o iš kitos išteka šaltinių upelis. Šioje vietoje matomos smiltainio atodangos ir įgriūvos. Visa tai pamatysime ir aplankysime vietinio gido lydimi*. Po ekskursijos pietūs gamtoje – valgysime ant laužo virtos sočios šiupinienės*.

Kupini gerų įspūdžių apie 21 val. sugrįžtame į namus.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba: Rekomenduojame avėti patogią avalynę, rūbus. Vykstant į Latviją būtina turėti su savimi pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Daugiau informacijos apie atvykimą į Latviją:

https://keliauk.urm.lt/location/latvija

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-06-26 06:00
Grįžimas: 2022-06-26 21:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kuro, kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Lygatnė. Ekskursija "Lygatnės uolų paslaptys“ – apie 2-3 Eur/asm. (priklauso nuo grupės dydžio).
 • Lygatnė. Keltas per upę – prizas turistams.
 • Vėjinių urvų ekskursija su vietiniu gidu – 3 Eur/asm., studentams, senjorams 2 Eur/asm. ir šiupinienė 4 Eur/asm.
 • Cesio miestas, Cesio senoji viduramžių pilis – suaugusiems apie 6 Eur/asm., senjorams, studentams apie 3,5 Eur, šeimyninis bilietas (2 suaugę ir vaikai iki 16 metų ) 12 Eur. (vietinio gido ekskursija apie 35 Eur grupei)
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.