Užgavėnių kaukių muziejus, kaukių gamyba ir gardus šiupinys!

KAINA
20 Eur/asm. Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

020 m. vasario 22 d. kviečiame vykti į Žemaitiją, aplankyti Užgavėnių kaukių muziejų, pasivaikščioti po Platelius, paskanauti šiupinio ir pasigaminti užgavėnių kaukę!

8 val. išvykimas iš Panevėžio.

Keliaujame Žemaitijos Nacionalinio parko keliais – pamatysite nenusakomo grožio kraštovaizdžio vietoves. Savo akimis pamatysite, jog kitaip atrodo Žemaičių žemės akiratis nei Aukštaitija ar Dzūkija.

Lankomės Žemaitijos nacionalinio parko ir užgavėnių kaukių ekspozicijoje. 19 a. 2 p. istorizmo laikotarpio, „plytų stiliaus“ arklidėje įsikūrė pirmoji Užgavėnių muziejinė ekspozicija Lietuvoje, kurioje pristatoma garsi Žemaitijoje tradicinė Užgavėnių šventė, daugybė įvairių Užgavėnių kaukių, žemaitiškai vadinamų „lėčynų“. Kaukės rinktos apie 20 metų tik iš Žemaitijos regionų ir jų sukaupta virš 300 vnt. Kiekvienais metais ekspozicija papildoma naujais egzemplioriais. Visos eksplozijos kaukės labai skirtingos, nesikartojančios, tradicinės ir dekoratyvinės.

Plateliai nuo seno garsėja ne tik Užgavėnių švente, bet ir medžio kaukių meistrais. Todėl ir didžioji dalis kaukių yra medinės. Visos jos yra baisios: didelėmis nosimis, išsprogusiomis akimis, be dantų, apaugusios karpomis. Bet ,,strainios“, pasipuošusios aukštomis, spalvotais popieriais apraišiotomis karūnomis. Su tokiomis karūnomis Užgavėnių žydai atrodydavo aukštesni. Seniau, kai būdavo gilios žiemos, žmonės suprasdavo, kad ateina žydai tik iš tolumoje virš pusnynų kyšančių spalvotų karūnų. Jūsų laukia smagi užgavėnių kaukių gaminimo edukacija, kur kiekvienas galėsite pasigaminti savo bauginančią užgavėnių kaukę!

Žemaitiški pietūs – šiupinys, sriuba ir gira. Šiupinys yra tradicinis Užgavėnių patiekalas iš Žemaitijos. Seniau vietoj kiaulienos šoninės dėdavo kiaulės kojeles, riebią mėsą nuo kiaulės galvos ir būtinai kiaulės uodegas į šiupinį įsmeigdavo. Visos mergelės dėl anų uodegų konkuruodavo, nes kuri suvalgydavo, tai tais metais ištekėdavo.

Ekskursija po Platelius su žemaitiškai kalbančia gide. Išvysite žymiausias ir gražiausias Platelių lankytinas vietas: ŽNPD Platelių lankytojų centras, apžvalgos aikštelė prie Platelių ežero, Platelių bažnyčia, Platelių dvaro parkas…

Smagiai ir šventiškai nusiteikę, keliaujame namų link. Grįžimas į Panevėžį apie 19 val.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2020-02-22 08:00
Grįžimas: 2020-02-22 19:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Gidas Plateliuose, muziejuje – apie 2 Eur/asm.
 • Užgavėnių kaukių muziejus – 2-3 Eur/asm.
 • Užgavėnių kaukių gamybos edukacija – 1-2 Eur/asm.
 • Žemaitiški užgavėnių pietūs – 5 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.