Tukumas, Jaunmoku pilis ir viduramžių puota Jaunpilio pilyje!

KAINA
32 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. spalio 14 d. kviečiame keliauti pasigrožėti žavingąja Jaunpilio pilimi, sudalyvauti viduramžių puotoje ir susipažinti su rožių miestu tituluojamu Tukumu!

7.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pirmasis mūsų sustojimas Jaunmoku pilis, kuri pastatyta derinant neo-gotikos ir art nouveau stilistikas. Tai vienas iš Latvijos architektūrinių šedevrų, kurį suprojektavo ir 1901m. pastatė architektas Wilhelm Bockslaff kaip Rygos miesto mero Georgo Armitstead medžioklės rūmus. Pilies interjeras sukurtas XX a. pabaigoje, dvelkiantis medžiokle, o vienomis iš originaliausių interjero detalių laikomos pilies koklių krosnys. Ant vienos iš jų matomi paveikslai su šio laikotarpio Rygos ir apylinkės vaizdais. Per Antrą pasaulinį karą pilis buvo naudojama Rusijos ir Vokietijos karinių pajėgų, buvo naudojama kaip seržantų mokykla, karo ligoninė, kino teatras, vėliau joje buvo įsikūrę parduotuvės ir biurai. Smarkiai suniokotą pastatą vėliau teko beveik 20 m. restauruoti. Dabar pilyje įrengta ekspozicija apie Latvijos miškus ir medžioklę, arklidėse įrengtas viešbutis ir patalpos renginiams, o išpuoselėtas pilies sodas pilnas rožių. Atvykus į Jaunmokų pilį, mus pasitiks pilies Ponia, kuri papasakos įdomių istorijų iš pilies gyvenimo bei pavedžios po nuostabius kambarius ir paslaptingus užkaborius.

Kelionę tęsime žaviajame Tukume – kitaip vadinamame “rožių mieste“. Nors nedidelis, gėlynų juosiamas Tukumo miestelis yra Kuržemės pašonėje, Tukumo miestelio ramybė darniai sugyvena su dinamišku šiuolaikinio gyvenimo ritmu. Pasivaikščiosime po Tukumo istorinį centrą, kurio planas buvo sukurtas dar 14 -18 a. Čia pamatysime daug senovinių neperstatytų pastatų, Laisvės aikštę, Tukumo viduramžių pilies bokštą (1277 m), kuriame įdomiais ir linksmais lėlių personažais pavaizduoti reikšmingiausi miesto istorijos įvykiai. Kitoje aikštės pusėje pamatysime Šv. Trejybės liuteronų bažnyčią – vieną seniausių pastatų.

Sekantis mūsų sustojimas Jaunpilio pilis – viena iš nedaugelio viduramžio pilių, kuri puikiai išlaikė savo pirminę išvaizdą. Ši pilis, kurią 1301m pastatė Livonijos ordino magistras Gotfrydas fon Roga, buvo Livonijos ordino tvirtovė. Daugiau kaip 300 metų pilį valdė fon Rekų giminė. Jaunpilio pilyje gyva viduramžių dvasia. Mūsų lauks nepaprasta teatralizuota ekskursija – kartu su personažais leisimės į tikrus nuotykius, tuo pat metu sužinosime visas pilies paslaptis ir netgi rankose palaikysime tikrus ginklus…

Po ekskursijos sudalyvausime viduramžių puotoje… Visa tai skanausime viduramžių smuklėje, kurios atmosfera mus nukels į tuos laikus, kai čia pietaudavo riteriai… Žvakių šviesoje ir skambant senovinei muzikai vaišinsimės viduramžių patiekalais – skanausime krosnyje keptas pikantiškas vištienos šlauneles, keptus kraujinius vėdarus, keptas su lupenomis bulves, virtus žirnius, raugintus kopūstus su kmynais, sezoninių daržovių salotų, naminės duonos, obuolių pyrago su cinamonu, meduolių, naminio vyno ir rožių vandens…

Smagiai praleidę laiką apie apie 20.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-10-14 07:00
Grįžimas: 2023-10-14 20:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kuro ir kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Teatralizuota ekskursija Jaunpils pilyje – suaugusiems apie 7 Eur/asm.; studentams apie 4 Eur/asm. (vietinių gidų teatralizuota ekskursija visai grupei apie 50 Eur).
 • Viduramžių puota (vištiena, vėdarai, bulvės, virti žirniai, daržovės, duona, pyragas, meduoliai, naminis vynas, rožių vanduo) – apie 13 Eur/asm.
 • Jaunmoku pilies ekskursija „Rūmų istorijos apžvalga“ – suaugusiems apie 5 Eur/asm. studentams, senjorams apie 3 Eur/asm. Gidas grupei iki 25 žmonių – apie 40 Eur.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.