Telšiai, „Laumės pėdos“ paieškos ir sūrio „Džiugas“ degustacija!

KAINA
27 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2022 m. spalio 23 d. kviečiame į pažintį su Žemaitijos sostine vadinama Telšē, aplankyti istoriškai svarbią vietą – Šaltojo karo muziejų, leistis į „Laumės pėdos“ paieškas bei padegustuoti gardžiojo „Džiugas“ sūrio!

6.30 val. išvykimas iš Panevėžio.

Išvysime vienintelę Europoje ekspoziciją, įrengtą viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Muziejaus istorinė ekspozicija pasakoja apie penkis dešimtmečius trukusį Šaltąjį karą – vieną garsiausių bei pavojingiausių karinių konfliktų istorijoje. Su gidu apžiūrėsime šachtinio paleidimo komplekso teritoriją, kur atkreipsime dėmesį į keturis požeminių šachtų gaubtus bei jų viduje esantį technologinį bloką – visų būtinų įrenginių bei valdymo elementų bunkerį. Gido lydimi pasižvalgysime po bunkerį ir jame įrengtas ekspozicijas.

Keliaujame į Žemaitijos sostinę vadinamą Telšē! Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose Telšiai ir čia buvęs valstybinis dvaras paminėti 1450-aisiais. Dabar Telšiai – miestas su daugiau nei 24 tūkst. gyventojų, pastaraisiais metais stipriai atsinaujinęs ir vis dažniau vadinamas nebe tik Žemaitijos sostine, bet ir vienu gražiausių miestų Lietuvoje. Telšius pietinėje pusėje skalauja ledyninės kilmės Masčio ežeras. Šio vandens telkinio pakrantė pastaraisiais metais gavo labai daug dėmesio – ji buvo visiškai pertvarkyta, čia sukurta pagrindinė, labai moderniai atrodanti miesto poilsio zona. Tai – išties patraukli Telšių vieta, nuo kurios ne tik atsiveria ežero didingumas, bet vietomis matoma ir puiki miesto panorama.

Po pažinties su Telšių miestu mūsų lauks nepaprasta pramoga – sūrio „Džiugas“ degustacija. Degustacijos metu ne tik ragausime 5 rūšių sūrį, derindami su įvairiais pagardais, bet ir sužinosime apie ilgą sūrio Džiugas brandinimo kelią bei su kaupu atperkančius rezultatus, kurie džiugina net didžiausius mūsų šalies ir pasaulio gurmanus. Su sūriu Džiugas patiekalai įgauna ypatingą skonį, jie tampa tiesiog skanesni, nes kietasis sūris, vienas iš nedaugelio, turintis penktąjį – umaminį (kiti keturi: rūgštus, kartus, saldus, sūrus) – skonį. Daugiau nei prieš šimtą metų Japonų mokslininkai atrado šį skonį ir nustatė, kad jį suteikia natūrali glutamo rūgštis bei jos druskos. Žemaitiškas sūris Džiugas – ne tik ypatingo skonio produktas, tačiau ir neišsenkantis sveikatos bei energijos šaltinis.

Paskutinė mūsų stotelė – beveik 300 metų skaičiuojanti Biržuvėnų dvaro sodyba. Ekskursijos metu apžiūrėsime svetainių, virtuvės, indaujos, ponų miegamojo, kabineto ir kitas patalpas. Netoli ponų namo atstatyti oficina, arklidė ir vežiminė, o dvaro sodybos ponų name įsikūręs Žemaitijos turizmo informacijos centro filialas. Biržuvėnų dvaro sodyboje, sužinosime, kur ieškoti „Laumės pėdos“. Anot padavimų, čia trykštančių šaltinių vanduo – stebuklingas, sugražinantis jaunystę ir sveikatą. Netikite stebuklais? Kviečiame pabandyti. Tam reikia tik: atsigerti šio vandens, nusiprausti veidą ir žinoma tikėti.

Kupini gerų įspūdžių apie 20.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-10-23 06:30
Grįžimas: 2022-10-23 20:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • „Džiugas“ sūrių degustacija – 18 Eur/asm.
 • Šaltojo karo muziejus – suaugusiems apie 8 Eur/asm.; moksleiviams, studentams, senatvės pensininkams, neįgaliems asmenims, muziejų darbuotojams (pateikus pažymėjimą) apie 5 Eur/asm.
 • Biržuvėnų dvaro sodyba – suaugusiems apie 4 Eur/asm. Gidas grupei 30 Eur.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.