Suvalkijos gamtos stebuklai ir kulinarinis paveldas!

KAINA
23 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2022 m. kovo 20 d. kviečiame keliauti į Suvalkiją – apsilankyti zanavykų sostinėje – Šakiuose, paskanauti suvalkietiškų valgių, susipažinti su nepaprasta Vaiguvos upe-gatve, Lakėčių šaltiniu, gražiausiais gamtos stebuklais, pasigrožėti Zyplių dvaru ir pakeliauti Plokščių pažintiniu taku!

7.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Keliausime pasigrožėti Lekėčių Didžiuoju šaltiniu. Atsigaivinsime tyru, vietinių gyventojų pamėgtu, Didžiojo šaltinio versmių vandeniu, kurio, sakoma, visiems naudinga atsigerti ar veidą nusiprausti – vanduo skaistina ne tik veidą, nuo akių nuima rūką, bet valo ir sielą. Tai ilgiausias ir vandeningiausias Rūdšilio šaltinis – 1,5 km ilgio kairysis Liekės intakas, anksčiau buvęs gerokai vandeningesnis, garuojantis net per speigus. Dar ir po Pirmojo pasaulinio karo suvažiuodavo aplinkinių kaimų žmonės žlugto velėti. Pamažu skalbyklos sunyko, o per Antrąjį pasaulinį karą eglynėliuose žmonės slėpė gyvulius.

Toliau mūsų lauks – Plokščių pažintinis takas. Jis vingiuoja per gyvenvietę ir jos apylinkes bei supažindina su viskuo, ką turi ir kuo garsūs Plokščiai. Take yra nepaprasta vieta – pasak legendos, Nemune ties Plokščiais buvo rastas Šv. Mergelės Marijos paveikslas, kurį pakabino bažnyčioje. Po kurio laiko paveikslas dingo ir rado jį šlaite prie šaltinio. Tas kartojosi kelis kartus, kol žmonės toje vietoje kur rado paveikslą įrengė koplytėlę su altoriumi. Sako, čia trykštantis šaltinis turi gydomųjų galių, o vietiniai šią vietą Šventaduobe vadina. Pasivaikščiojus siaurais ir užžėlusiais miško takeliais mūsų lauks ir daugiau pažintinio tako ypatingų vietų – medinė bažnyčia, prie bažnyčios įrengta apžvalgos aikštelė, Kankinių ir tremtinių memorialas ir t.t.

Pamatysime unikalią vietą. Šalia Plokščių piliakalnio teka mažas Vaiguvos upelis, miestelyje pereinantis į natūralią Vaiguvos upę-gatvę. Tai – unikali vieta: vietos gyventojai savo namus pasiekia tik eidami ar važiuodami dviračiais upelio vaga. Į Vaiguvą suteka keletas šaltinių, todėl vanduo čia visada švarus ir šaltas, o dugnas nusėtas akmenukų. Važiuojamoji upės-gatvės dalis tęsiasi daugiau nei puskilometrį. Čia galima smagiai pabraidžioti ar pasivažinėti dviračiu. Automobilių eismas neseniai buvo uždraustas, siekiant sumažinti taršą.

Lankysimės žavingame Zyplių dvare. Zyplių dvaro ansamblį sudaro 11 išlikusių pastatų, dvaro ansamblis apsuptas vieno didžiausių parkų Lietuvoje – jis užima 21 ha teritoriją. Šiandien dvaras – vienas iš labiausiai lankomų objektų Šakių rajone. Čia nuolat vyksta projektų pristatymai, konferencijos, sueigos, šventės, savaitgaliais rodomi kaimo teatrų spektakliai. Buvusiose dvaro arklidėse yra įrengta Zyplių dvaro galerija, čia nuolat eksponuojama daug meno dirbinių: paveikslų, rankdarbių, medžio, akmens skulptūrų, keramikos, kalvystės, stiklo dirbinių, įspūdingi sodai, kaukės. Viename iš dvaro ūkio pastatų įkurta kalvė, kitame – keramikos dirbtuvės. Centriniai rūmai restauruoti 2012 m. Buvusioje vežiminėje įkurtas Zanavykų muziejus. Dvaras buvo perstatinėjamas, kol galiausiai įgavo neobarokinių bruožų. Patį Zyplių dvaro ansamblį sudaro pastatų grupė: rūmai, dvi oficinos, virtuvė, karvidė, arklidė, tvartas, svirnas, ratinė, kumetynas, šunidė.

Po pažinties su Gražiuoju Zyplių dvaru keliausime į nepaprastą zanavykišką kulinarinę edukacinę programą „Zanavykų ragaučius“! Jos metu mus pasitiks „gaspadinė“ ir jos „mergučės“, kurios supažindins su zanavykiškų patiekalų bei gėrimų istorija, mokins vietinės šnektos ir net susodins už stalo pagal unikalias krašto tradicijas! „Zanavykų Ragaučiaus“ edukacinę programą aplankę žmonės sako, kad ši galimybė paglosto ne tik jų skrandį, bet ir širdį: vieni nuoširdžiai pasilinksmina, o kiti kartais net braukia ašarą iš naujo atradę tikrą, gyvą, unikalią ir net šiek tiek egzotišką Lietuvą…

Sustojame Šakiuose – zanavykų sostinėje. Miestas įsikūręs abipus Šešupės intako – Siesarties. Pasigėrėsime Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, Šakių rotušės pastatu. Pačiame miesto centre pamatysime paminklą Vincui Kudirkai, 24 varpų karilioną su fontanu. Išgirsti kariliono muziką gali kiekvienas to norintysis, tereikia į specialų automatą įmesti tiek eurų, kiek minučių norėsis klausytis varpų muzikos.

Kupini gerų įspūdžių apie 19.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-03-20 07:00
Grįžimas: 2022-03-20 19:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija Zyplių dvare – apie 3 Eur/asm.
 • Zanavykų ragaučius – apie 12 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.