Slovakija – užburianti gamta, pilys ir istorinė Bratislava!

KAINA
319 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. birželio 29 d. – liepos 2 d. kviečiame keliauti į Europos stebuklą – Slovakiją! Pasigrožėti užburiančia ir kontrastinga gamta, didingais kalnais ir nuostabiais slėniais. Aplankyti senovines pilis, autentiškus kaimus bei šalies sostinę Bratislavą.

1 DIENA (birželio 29 d.)

4.00 val. išvykimas iš Panevėžio. Kelionė per Lenkiją, Čekiją.

Atvykstame į Olomoucą, vieną iš svarbiausių Čekijos karalystės miestų. Dėl savo lokalizacijos, universiteto, dvasinių ir kultūrinių tradicijų, jis laikomas Moravijos regiono centru. Apžvalginės ekskursijos metu apsilankysime Aukštutinėje aikštėje, kurioje pamatysime į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą Švč. Trejybės koloną, miesto rotušę su astronominiu laikrodžiu, barokinius fontanus. Apsilankysime ir buvusios Olomouco pilies teritorijoje, kur stovi neogotikinė Šv. Vaclovo katedra.

Atvykstame į nakvynės vietą. Poilsis, laisvas laikas.

2 DIENA (birželio 30 d.)

Pusryčiai viešbutyje.

Atvykstame į Trenčino miestą, įsikūrusį ant Vaho upės kranto, bei apsuptą vaizdingais Karpatų ir Fatros kalnų slėniais. Lankome nepakartojamą Trenčino pilį. Tai viena iš didžiausių Slovakijos pilių, ant aukštos kalvos, pradėta statyti XI amžiuje. Bėgant metams pilis buvo daug kartų restauruota, perstatyta, atlaikė čekų, lenkų, totorių, turkų armijų puolimus. Ekskursijos metu apsilankysime vidiniame pilies kieme, apžiūrėsime kareivines, pilies bokštus, lankysimės koplyčioje bei požeminiame kalėjime. Taip pat apsilankysime pilyje veikiančiame muziejuje, kuriame galima išvysti senovinių ginklų kolekciją ir kitus su pilies istorija supažindinančius eksponatus.

Vykstame į Slovakijos sostinę Bratislavą. Lydimi vietinio gido, susipažinsime su Bratislavos miestu bei išvysime pagrindines miesto įžymybes. Sužinosime, kaip Bratislava buvo vadinama seniau ir kada ji tapo miestu, kokius brangius lobius slepia Primatų rūmai arba kodėl Šv. Martyno katedros bokšto viršuje yra karūna, o ne įprastas kryžius. Visa tai ir dar daugiau, sužinosime ekskursijos po istorinį miesto centrą metu.

Slovakija didžiuojasi savo vynuogynais ir aukštos kokybės gaminamais gėrimais. Tuo įsitikinti keliausime į Vynuogininkystės ir vyndarystės muziejų, kur pristatomi geriausi Slovakijos vynai. Kartu su profesionaliu someljė leisimės į vyno rūsį, kur išgirsime apie Slovakijos vyndarystę bei turėsime galimybę padegustuoti 4 skirtingas vyno rūšis. Po ekskursijos galėsite įsigyti patikusio vyno.

Atvykstame į nakvynės vietą. Poilsis, laisvas laikas.

3 DIENA (liepos 1 d.)

Pusryčiai viešbutyje.

Keliaujame Banska Štiavnica – puikiai išsilaikiusį viduramžių miestą. Dėl šiam regionui būdingos architektūros ir turtingos kasybos istorijos, Banska Štiavnica miestas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Keliaujame į Kalnakasybos po atviru dangumi muziejų, kur daugiau sužinosime apie XVII–XIX amžiaus kalnakasybos istoriją, kasybos įrankius ir įrangą. Pasižiūrėję pristatomąjį filmą, mūsų lauks įdomi patirtis – apsirengę apsiaustais ir šalmais bei apsiginklavę žibintais, leisimės žemyn Bartolomėjaus šachta, menančią laikus, kai ja naudojosi tikri XVII–XIX a. kalnakasiai.

Po ekstremalios patirties šachtoje, keliausime iš arčiau susipažinti su vienu iš gražiausiu, tarp kalvų įsikūrusiu, šalies miestu. Banska Štiavnica – tai vienas žaviausių Slovakijos miestų, ilgus amžius buvęs pagrindiniu aukso ir sidabro tiekimo centru Vengrijos karalystei, o vėliau ir Habsburgų imperijai. Pasivaikščiosime akmeniu grįstomis senamiesčio gatvelėmis, pasigrožėsime Trejybės aikšte bei ją supančiais pastatais, aplankysime XV a. pabaigos gotikinę Šv. Kotrynos bažnyčią bei miesto Rotušę.

Toliau keliaujame į taip pat ypatingą ir išskirtinį Slovakijos miestelį – Čičmany, turintį pirmojo pasaulyje liaudies architektūros rezervato statusą. Kalnų apsuptyje įsikūręs miestelis, garsėja savo jaukiais mediniais namukais, kurių sienos rankomis dekoruotos baltų dažų ornamentais. Piešiniai ant namų buvo skirti tam, kad apsaugoti rąstus nuo saulės spindulių poveikio. Ornamentus piešdavo išskirtinai moterys, kurios iš pradžių dumblu, o vėliau kalkėmis puošdavo tik namų kampus, tačiau nuo XIX a. ornamentais buvo pradėta marginti ir namukų sienos. Pasivaikščiosime kaimelyje bei apžiūrėsime puošnias medines sodybas.

Atvykstame į nakvynės vietą. Poilsis, laisvas laikas.

4 DIENA (liepos 2 d.)

Pusryčiai viešbutyje.

Papusryčiavę keliaujame namų link. Kelionė per Čekiją, Lenkiją su sustojimais pakelės užkandinėse ir degalinėse. Apie vidurnaktį grįžtame į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Važiavimo grafikas, lankomų objektų eiliškumas ir kainos gali nežymiai keistis. Už vienvietį kambarį taikoma papildoma priemoka.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-06-29 04:00
Grįžimas: 2023-07-02 00:00

Kelionės dienų skaičius

4

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • 3 nakvynė viešbutyje su pusryčiais.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Trenčino pilis – suaugusiems apie 11 Eur/asm., studentams ir senjorams apie 7.50 Eur/asm., moksleiviams apie 4.50 Eur/asm. Gidas grupei apie 30 Eur.
 • Gidas Bratislavoje – apie 4 Eur/asm. (Gidas grupei iki 40 asmenų apie 120 Eur).
 • Vyno degustacija – apie 11 Eur/asm.
 • Kalnakasybos po atviru dangumi muziejus – suaugusiems apie 14 Eur/asm., moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems apie 7 Eur/asm. Gidas grupei apie 20 Eur.
 • Ausinukų nuoma – apie 2 Eur/asm.
 • Kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.