Slapta vandens saugykla ir paroda apie migracijos istoriją!

KAINA
29 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2024 m. vasario 17 d. kviečiame keliauti į Vilnių – išvysti parodą, pasakojančią apie migracijos istoriją bei apsilankyti viename įdomiausių požeminių Vilniaus statinių – po kalnu įrengtoje vandens saugykloje!

8.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Atvykstame į didingąją mūsų sostinę – Vilnių. Ekskursijos metu užsuksime į paslaptingą Užupio respubliką. Pasigrožėsime per penkis šimtmečius beveik nepakitusia Šv. Onos bažnyčia, kuri yra vienas gražiausių ir, ko gero, garsiausių Vilniaus statinių. Tai vėlyvosios gotikos šedevras. Ją gaubia daug legendų. Šalia Bernardinų istorinis – architektūrinis ansamblis – unikalus Vilniaus senamiesčio urbanistinis kompleksas. Be visiems puikiai žinomų, Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) ir Šv. Onos, bažnyčių, jį papildo dar ir bernardinų vienuolynas. Apžiūrėsime vieną iš Vilniaus simbolių – Aušros vartus. Priešingai nei daugelis mano Aušros vartai yra susiję ne su tikėjimu, o su karu – Aušros vartai yra gynybinės sienos dalis. Aplankysime stiklo kvartalą. Stiklo kvartalo pavadinimas gimė 2018 m., susikūrus tvirtai bendruomenei, primindamas laikus, kai čia driekėsi net trys gatvės, kurioms buvo suteiktas „stiklo“ pavadinimas; Stiklo 1–oji, Stiklo 2–oji ir Stiklo 3–oji g.

Laisvas laikas papietauti ar pasivaikštinėti po romantiškas Vilniaus senamiesčio gatveles.

Keliaujame į Istorijų namus, kur leisimės į kelionę, trunkančią daugiau nei 150 metų. Jos metu susipažinsime su pagrindinėmis lietuvių migracijos bangomis ir jų kryptimis, priežastimis, iškilių asmenybių, savo gyvenimu ir veikla palikusių ženklų pėdsaką pasauliniame kontekste, istorijomis. Klausydami gido pasakojimo, apsilankysime valstiečio troboje, garlaivio kajutėje, Čikagos skerdykloje, amerikietiškame bare ir oro uosto laukimo salėje. Pamatysime, kaip migracija keičia žmones ir kaip migrantai keičia pasaulį.

Toliau mūsų lauks ekskursija po vieną įdomiausių požeminių Vilniaus statinių – Liepkalnio vandens saugyklą. 1916 m. po kalnu įrengta šimtametė vandens saugykla priklauso didžiausiai Lietuvoje vandentvarkos bendrovei „Vilniaus vandenys“ ir išsiskiria unikalia konstrukcija bei akustika – aidas joje atsikartoja 5–6 kartus! Saugykla naudota iki 1987 m. Iki šiol strateginis miesto vandentiekio sistemos objektas buvo uždaras ir saugomas, o nuo 2023 m. liepos atidarytas visuomenei. Su gidu leisimės į unikalią ekskursiją po slaptą Liepkalnio vandens saugyklą. Sužinosime kaip veikia vandenvietė ir Vilniaus vandentvarkos sistema, kuo išskirtinis Vilnius visame pasaulyje, kiek litrų vandens 1916 m. suvartodavo vilniečiai ir kas nutiko 1941 m., kai sostinėje kilo dizenterijos ir šiltinės epidemijos.

Kupini gerų įspūdžių apie 19.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2024-02-17 08:00
Grįžimas: 2024-02-17 19:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Istorijų namai – suaugusiems apie 7 Eur/asm., mokiniams, studentams ir senjorams apie 3,50 Eur/asm. Gido paslauga apie 15 Eur grupei.
 • Ekskursija Liepkalnio vandens saugykloje – suaugusiems apie 5 Eur/asm., moksleiviams, studentams, senjorams ir kariams apie 3 Eur/asm., vaikams iki 6 metų nemokamai (kaina priklauso nuo grupės dydžio).
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.