Septynių ežerų kraštas – Zarasai ir „razavi“ blynai!

KAINA
23 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Kelionės informacija

2022 m. balandžio 10 d. kviečiame į pažintinę-degustacinę kelionę po Zarasų kraštą!

7 val. išvykimas iš Panevėžio.

Ekskursiją pradėsime nuo Zarasų miesto ir jo istorinės dalies. Pasak legendos kadaise ant didelės kalvos gyvenusi milžinų šeima, kurioje augęs milžinukas Azerasas – linksmas, greitas ir mėgstąs žaisti slėpynių. Viena dieną šeima išėjusi miškan. Milžinukas taip pasislėpęs, kad tėvai jau nebesugebėję jo rasti. Tėvai šaukę – „Azerasai! Azerasai! Azerasai!“, bet aidas atkartojęs tik „Zarasai! Zarasai! Zarasai!“ Nuo balsų pabudęs milžinukas suskubęs pas tėvus ir visi apsidžiaugę, kad surado vieni kitą. Vėliau ant kalvos apsigyvenę žmonės čia įkūrė miestą ir pavadino milžinų šeimos atminimui Zarasais. Ekskursijos metu susipažinsime su Zarasų krašto istorija, pasigėrėsite miesto puošmena tapusiu, 17 metrų virš Zaraso ežero iškilusiu, apžvalgos ratu. Taip pat pasivaikščiosite Sėlių aikšte, kurios radialinis išplanavimas yra vienintelis Lietuvoje, iš išorės pasigrožėsite Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia. Miestas, apsuptas 7 ežerų, Jus tikrai nustebins.

Toliau vyksime prie Stelmužės ąžuolo. Tai seniausias medis Lietuvoje. Čia užklysdavo Lietuvos kunigaikščiai, kryžiuočių ir kalavijuočių riteriai, švedų kariaunos. Pro čia žengė kaizerio bei Hitlerio kariuomenės. Stelmužės ąžuolo drevėje rasti žmogaus griaučiai ir prancūziškas šautuvas byloja, kad ji buvusi vieno iš Napoleono kario slėptuvė, kariuomenei bėgant iš Rusijos imperijos.
Apžiūrėsime seniausią medinės architektūros bažnyčią Lietuvoje, Vergų bokštą – XVII- XIX a. čia buvo dvaras, kurį iš pradžių valdė vokiečiai Folkerzamai, o vėliau caro dvariškiai Valujevai, kurie garsėjo savo žiaurumu. Pastatytame bokšte jie kalino ir bausdavo prasikaltusius baudžiauninkus – uždarydavo nakčiai, o dieną vėl išvarydavo į darbą. Vergų bokštas tarnavo kaip kalėjimas. Šio bokšto sienos – 0,75 m storio. Statinys yra restauruotas, įrašytas į XVII a. architektūros paminklų sąrašą.

Kelionę tęsime Šlyninkos vandens malūne. Tai viena iš garsiausių vietų Zarasų rajone. Su malūno savininku apžiūrėsime senovinį, tris šimtus metų menantį vandens malūną. Pasiklausysime unikalių istorijų apie malūno tuometinį ir šiuolaikinį gyvenimą bei artimiau susipažinsime su grūdų malimo procesu, pasivaikščiosime po visus tris malūno aukštus, kuriuos mums mielai aprodys malūnininkas Stasys. Vėliau ragausime„razavų“ (vieno malimo) blynų iš kvietinių miltų, sumaltų šiame malūne. Jie yra labai sotūs, primins vaikystėje močiutės keptus blynus. Šeimininkėlės ant stalo dar atneš du padažus: uogienės ir spirgučių, o atsigaivinimui – šviežių žolelių arbatos. O malūne esančiame kromelyje galėsite įsigyti lauktuvių.

Toliau aplankome Tiltiškių vandens malūną-muziejų. Kažkada tai buvusi pirmoji hidroelektrinė Zarasų rajone. Šiuo metu Tiltiškių vandens malūnas yra unikali pramogų vieta. Naujasis malūno šeimininkas yra tikras radijo imtuvų fanatikas, sukaupęs didžiulę jų kolekciją, ir apie kiekvieną imtuvą galintis papasakoti labaiilgai. Apžiūrėsime senoviškų radijo aparatų ir plokštelių kolekciją, kurią sudaro nuo seniausios detektorinės radijos, vienos pirmųjų garso laikmenų gramofonės plokštelės bei Kauno radijo gamykloje gamintos magnetolos. Rodos, dar visai nesenos vinilinės plokštelės: įvairiausių autorių, įvairiausių metų… Norite išgirsti jaunystės įrašą? Ir dabar Jus užliūliuos malonūs prisiminimai (yra ir pirmųjų garso laikmenų –gramofoninių plokštelių). Garantuotas linksmas laiko praleidimas, išgirsime seniai girdėtų, žinomų dainų, galėsime padainuoti ir pašokti… Gražūs vaizdai suteiks puikių emocijų, nes Tiltiškių malūnas yra ant Šventosios upės kranto.

Kelionės pabaigoje aplankysime Gražutės regioniniame parke esantį Salako miestelį, skaičiuojantį jau per 500 metų istoriją. Čia stovi unikali akmeninė bažnyčia, pastatyta XX a. pradžioje. 72 m aukščio, 64 metrų ilgio ir 22 m pločio statinys yra neoromaninio stiliaus ir primena viduramžių tvirtovę.

Puikiai praleidę dieną vykstame namų link.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001534.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-04-10 07:00
Grįžimas: 2022-04-10 21:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistinu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Šlyninkos vandens malūnas ir „razavi“ blynai su arbata – 10 Eur/asm.
 • Seniausia medinės architektūros bažnyčia ir varpinė Lietuvoje – 1,5 Eur /asm.
 • Senoviškų radijo aparatų ir plokštelių kolekcijos pristatymas Tiltiškių malūne – 2,5 Eur/asm
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.