Rudeniška mokslo kelionė po Estiją, aplankant įdomiausius muziejus!

KAINA
115 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2022 m. spalio 15-16 d. rudenėjant orui ir ilgėjant vakarams, kviečiame vykti į pramoginę, pažintinę, mokslinę kelionę aplankant įdomiausius Talino ir Tartu muziejus.

1 diena.

5.30 val. Išvykstame iš Panevėžio.

Ekskursija su vietiniu gidu Estijos jūrų muziejuje: lankysimės hidrolėktuvų angaruose, kurie yra pirmieji pasaulyje didžiuliai gelžbetoniniai kupolai, neturintys vidinių atramų, juose įrengtas muziejus; galėsime apžiūrėti povandeninį laivą „Lembit“, kuris plaukiojo rekordiškai ilgą laiką – net 75 metus; išbandysime save lėktuvo pilotavimo, torpedinio šaudymo ir kulkosvaidžio simuliatoriaus sistemose; prieplaukoje patyrinėsime patį didžiausią iki šių dienų išsilaikiusį garu varomą ledlaužį, kuriam net 106 metai.

Keliausime į vieną iš seniausių išlikusių pastatų Estijoje – Dominikonų vienuolyną. Einant Talino gatvėmis šį ypatingą pastatą sunku pastebėti. Žengdami pro senovinę arką, pateksime į vidinį kiemą, kuris nuves iki kambarių, kuriuose gyveno ir mokėsi vienuoliai. Su vietiniu gidu pasivaikščiosime po gerai išsilaikiusius viduramžiškus rytinės pusės vienuolyno kambarius bei išgirsime istorijų apie čia gyvenusius Dominikonų vienuolius. Viename iš kambarių yra įsikūrusi nuolatinė ekspozicija, kurioje demonstruojami viduramžiu raižyti akmenys. Taip pat, kitose patalpose, kas du mėnesius atnaujinamos įvairios meno parodos, daugiausia fotografijos.

Trumpa ekskursija po Talino priemiestį: susipažinsime su prestižiniu Piritos rajonu; sužinosime Piritos vienuolyno istoriją, lankysime šimtmečius menančius jo griuvėsius; pamatysime Olimpinį kompleksą, pastatytą Maskvos olimpinėms žaidynėms; apžiūrėsime dainų slėnį ir jo estradą bei Talino televizijos bokštą, kuriuos galime įvardinti Lietuvos statinių broliais; pabuvosime monumente, skirtame sovietinio teroro aukoms atminti.

Vakarinių žibintų šviesoje, turėsime ekskursiją po Talino senamiestį: Tompea pilis, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, Rotušė, miesto amatininkų ir Juodagalvių gildijos pastatai, „Storosios Margaritos“ bokštas.

Nakvynė viešbutyje Taline.

2 diena.

Pusryčiai viešbutyje.

Kelionę tęsiame atvykdami į Tartu. Aplankome Aksi ledynmečio muziejų. Tai unikalus turistinis objektas, užimantis 2200 kv. m plotą, išsidėstęs per 3 aukštus su mokomosiomis ir programinėmis ekspozicijomis, įspūdinga garso ir vaizdo medžiaga bei nepaprastais eksponatais – ledynmečio gyvūnais.

Toliau mūsų laukia pažintis su Tartu senamiesčiu: Rotušės aikštė, Šv.Jono bažnyčia, akmenimis grįstos gatvelės vedančios prie daugybės muziejų ir žavingų mažų kavinukių, Tartu universiteto (statyto 1799m) pastatų kompleksas, Šv.Antano gildija – puoselėjanti istorinių Hanzos laikų gildijos tradicijas, paminklas Tartu universiteto įkūrėjui švedų karaliui Gustavui II Adolfui, Tomemegi kalva su „Toravere“ observatorija, „Velnių“ ir „Angelų“ tiltai.

Apsilankome mokslo centre „AHHA“. Tai didžiausias tokio tipo centras Baltijos šalyse. Jo tikslas – įvairaus amžiaus lankytojus įdomiai ir žaismingai supažindinti su mokslu bei technologijomis, suteikti galimybę eksperimentuoti. Centras turi 4D kino teatrą, planetariumą, siūlo dviračiu pasivažinėti palubėje ištiestu lynu, iš arti stebėti skruzdėlyno gyvenimą…

Turiningai praleidę savaitgalį apie 23 val. grįžtame į Panevėžį.

Pastaba. Važiavimo grafikas, lankomų objektų eiliškumas ir kainos gali nežymiai keistis.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-10-15 05:30
Grįžimas: 2022-10-16 23:00

Kelionės dienų skaičius

2

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Jūrų muziejus Taline – apie 12,50 Eur/asm. Gidas 75 Eur grupei.
 • Dominikonų vienuolynas – apie 5 Eur/asm.
 • Aksi Ledynmečio muziejus – suaugusiems apie 10 Eur/asm., moksleiviams, studentams ir senjorams apie 7 Eur/asm. Gidas apie 100 Eur grupei.
 • AHHAA mokslo centras – apie 12 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.