Rokiškio krašto dvarų TRIO ir edukacija „Sūrio kelias“

KAINA
18 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2020 m. rugsėjo 26 d. kviečiame keliauti į Rokiškio kraštą, aplankyti Salų dvaro rūmus, Rokiškio dvarą, Ilzenbergo dvarą ir sudalyvauti gardžioje edukacijoje „Sūrio kelias“.

8.30 val. išvykimas iš Panevėžio.

Kelionė Rokiškio krašto link. Pirma stotelė – didingos istorijos ir romantiškomis legendomis apipintos Salos(Kamajų seniūnija, Rokiškio rajonas). Salos – tai vienas unikaliausių ir gražiausių šalies kampelių. Dviragio ežero saloje (plotas 74 ha) įsikūręs miestelis Salos, savo kontūrais – tarsi miniatiūrinė Lietuva, pasipuošusi neoklasicistinio stiliaus dvaro rūmais, kuriuos statė kartu su Bona Sforca į Lietuvą atvykę garsios italų giminės atstovai Morikoniai. Vėliau rūmai visoje Lietuvoje garsėjo kaip prabangiausių ir geriausių puotų, kurias organizavo Tyzenhauzai, vieta, kur pakliūti galėjo toli gražu ne bet kas. Salose yra ir vienas seniausių Lietuvos parkų, stebinantis milžiniškomis tuopomis, o didikų laikais garsėjęs ir žvėrynu ir jame gyvenusiais lokiais. Beje, Salų dvare filmuotas J. Krisiūno filmas „Širdys“.

Tęsiame kelionę į Rokiškį. Apžvalginė ekskursija Rokiškio senamiestyje ir Šv. Mato bažnyčioje.Pasivaikštome po Centrinę miesto aikštę, susipažįstame su miesto istorija, kuri rašoma jau daugiau kaip 515 metų. Aplankome Liongino Šepkos medžių skulptūrų parką, Langinių gatvę, Šv. Mato bažnyčios ansamblį – tai gražiausias Lietuvos neogotikinis ansamblis. Pirmas bažnyčios architektūrinis projektas buvo parengtas Fridricho Gustavo fon Šachto, o vėliau tobulinamas austrų architekto Georgo Vernerio. Pamatysime bažnyčią, kuri stebina žymių Europos meistrų darbais: prancūzų skulptoriaus P. Puosielgne – Rusand sukurtu bronziniu paauksuotu altoriumi, austrų skulptoriaus Oto Kionigo bronzinėmis Tyzenchauzų skulptūromis, belgų skulptoriaus Gerardo Bonaro darbais, garsiųjų belgų brolių Gojerių dirbtuvėse sukurtais unikaliais medžio dirbiniais, latvių kalvio Juzefo Stoldlerio tvorelėmis ir vartais, austrų vitražais, visame pasaulyje garsėjusios vokiečių Valkerių firmos vargonais ir kitais meno kūriniais. Aplankysite ir bažnyčios požemius, kuriuose ilsisi visų trijų Rokiškio dvarą valdžiusių giminingų dinastijų (kunigaikščių Krošinskių, grafų Tyzenchauzų ir grafų Pšezdieckių ) atstovai. Taip pat aplankysime atnaujintą Tyzenchauzų alėją, dvaro sodybą, kur dabar įsikūręs muziejus.

Lankome Rokiškio dvarą, viliojantį savo ypatinga dvasia ir vienintele išsaugota grafų drabužių kolekcija. Ansamblį sudaro 16 pastatų (dvaro rūmai, svečių namai, vartininko namelis, kumetynas ir kt.) ir 28,1 ha ploto parkas su tvenkiniais. Pirmą kartą Rokiškio dvaras paminėtas 1499 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Aleksandro privilegijoje dėl girios kirtimo. Nuo 1940 m., su pertraukomis, dvare veikė Rokiškio krašto muziejus. Dvare įsikūręs muziejus, mielai mums aprodys dvarą ir papasakos muziejaus gidas. Sudalyvausime edukacinėje programoje „Sūrio kelias“, sužinosime apie sūrio pavadinimo kilmę, jo gamybos istoriją, stebėsime filmuotą medžiagą, ragausime penkias rūšis sūrio, skilandinės dešros gabalėlį, pomidorą, lazdynų pyrago ir gurkšnosime arbatą.

Galiausiai aplankysime biodinaminį Ilzenbergo dvarą-ūkį. 2015 metais atšventė 500 metų jubiliejų pilnai atkurtame dvare. Ūkis veikia vadovaudamasis natūralios žemdirbystės principais, – tai kol kas vienintelis tokios pilnos apimties ūkis dvare ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Estijoje. Kaip sako dvaro valdytojai Ilzenbergo ūkyje, visus augalų gyvybinę energiją skatinančius ir nuo ligų saugančius preparatus gamina tik iš ūkyje esančių medžiagų: karvių mėšlo, dilgėlių, ramunėlių, kraujažolių, ąžuolo žievės, kiaulpienių. Ilzenbergo dvaro teritorija skirstoma į šias zonas: Reprezentacinė: rūmai, buvęs svirnas su prieigomis; parko: 10 ha parkas kartu su sodu ir tvenkiniais; Gyvenamoji-ūkinė: gyvulininkystė, paukštininkystė, daržininkystė ir amatų zonos. Čia yra vykdoma žemės ūkio veiklos plėtra. Dvaras kviečia paklaidžioti išpuoselėto dvaro parko takais, kurių bendras ilgis daugiau nei trys kilometrai, pabandyti apkabinti parke augantį ąžuolą galiūną, apžvalgos aikštelėje prisiliesti prie Švedijos-Rusijos karą menančių patrankų bei pontoniniu tiltu nužingsniuoti į legendomis apipintą Meilės salą Ilgio ežere.

Smagiai praleidę laiką Rokiškio krašte, apie 18.30 val. keliaujame namų link. Apie 21 val. grįžtame į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis. Šioje kelionėje nėra numatyta pietų, todėl prašome pasirūpinkite maistu ir geriamu vandeniu.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001534.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2020-09-26 08:30
Grįžimas: 2020-09-26 21:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistinu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Salų dvaras – apie 3 Eur/asm.
 • Vietinės gidės paslaugos Rokiškio dvare, bažnyčioje – apie 1 Eur/asm.
 • Rokiškio dvaras – apie 1-3 Eur/asm.
 • Edukacija „Sūrio kelias“ – 4 Eur/asm.
 • Ilzenbergo dvaras ir parkas, ekskursija su gidu po dvarą – apie 9 Eur/asm.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.