Rokiškio, Ilzenbergo, Gačionių dvarai ir gardi degustacija!

KAINA
22 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2021 m. spalio 24 d. kviečiame keliauti į Rokiškio kraštą, aplankyti visais metų laikais grožį išlaikantį Rokiškio dvarą, pasigrožėti dar netyrinėtu Gačionių dvaru, pamatyti gražuolį Ilzenbergo dvarą – susipažinti su rūmais, dvaro ūkiu ir padegustuoti dvare gaminamą produkciją…

8.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Gačionių dvarą baronai Rozenai valdė apie tris šimtmečius. Pirmoji Rozenų sodyba neišliko. Dabartiniai neoklasicistiniai mediniai dvaro rūmai buvo pastatyti 1870 metais pagal inžinieriaus Jano Rozeno projektą. Senieji dvaro baldai ir meno vertybės ypač nukentėjo pirmojo pasaulinio karo metais. Po didelių atkuriamųjų darbų, vienas gražiausių ir stilingiausių naujojo klasicizmo stiliaus medinių pastatų Lietuvoje, atgijo. Atkurtos ne tik statinio išorės detalės, bet ir išsaugota vidaus autentika. Restauruotos senosios lubos, dalis grindų. Tai vienintelis išlikęs medinis dvaras Rokiškio krašte. Ar žinojote, kad Józefo Weyssenhoffo garsiojo kūrinio „Sabalas ir panelė“, veiksmas vyko būtent čia? Čia nepriekaištingai sutvarkyto parko pavėsyje prie Gačionių ežero, baltomis kolonomis ir jaukia veranda viliojantis medinis Gačionių dvaras atkurtas vien tik jo barono entuziazmu. Ši dvaro sodyba įvertinta kaip viena stilingiausių ir geriausiai prižiūrimų ne tik Rokiškio krašte, bet toli ir už jo ribų. Tokie naujojo klasicizmo stiliaus mediniai rūmai – tikra retenybė.

Keliaujame į Rokiškį. Pirmiausiai lankome Rokiškio dvarą, viliojantį savo ypatinga dvasia ir vienintele išsaugota grafų drabužių kolekcija. Ansamblį sudaro 16 pastatų (dvaro rūmai, svečių namai, vartininko namelis, kumetynas ir kt.) ir 28,1 ha ploto parkas su tvenkiniais. Pirmą kartą Rokiškio dvaras paminėtas 1499 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Aleksandro privilegijoje dėl girios kirtimo. Nuo 1940 m., su pertraukomis, dvare veikė Rokiškio krašto muziejus. Dvare įsikūręs muziejus, mielai mums aprodys dvarą, o istoriją papasakos muziejaus gidas.

Po to mūsų lauks apžvalginė ekskursija Rokiškio senamiestyje ir Šv. Mato bažnyčioje. Pasivaikštome po Centrinę miesto aikštę, susipažįstame su miesto istorija, kuri rašoma jau daugiau kaip 515 metų. Aplankome Liongino Šepkos medžių skulptūrų parką, Langinių gatvę, Šv. Mato bažnyčios ansamblį – tai gražiausias Lietuvos neogotikinis ansamblis. Pirmas bažnyčios architektūrinis projektas buvo parengtas Fridricho Gustavo fon Šachto, o vėliau tobulinamas austrų architekto Georgo Vernerio. Pamatysime bažnyčią, kuri stebina žymių Europos meistrų darbais: prancūzų skulptoriaus P. Puosielgne–Rusand sukurtu bronziniu paauksuotu altoriumi, austrų skulptoriaus Oto Kionigo bronzinėmis Tyzenchauzų skulptūromis, belgų skulptoriaus Gerardo Bonaro darbais, garsiųjų belgų brolių Gojerių dirbtuvėse sukurtais unikaliais medžio dirbiniais, latvių kalvio Juzefo Stoldlerio tvorelėmis ir vartais, austrų vitražais, visame pasaulyje garsėjusios vokiečių Valkerių firmos vargonais ir kitais meno kūriniais. Aplankysite ir bažnyčios požemius, kuriuose ilsisi visų trijų Rokiškio dvarą valdžiusių giminingų dinastijų (kunigaikščių Krošinskių, grafų Tyzenchauzų ir grafų Pšezdieckių) atstovai. Taip pat aplankysime atnaujintą Tyzenchauzų alėją.

Paskutinė mūsų stotelė žavingasis Ilzenbergo dvaras. Pasivaikščiosime po gražiuosius dvaro rūmus. Ekskursijos metu lankysime prabangius XIX a. vėlyvojo klasicizmo stiliaus rūmus su autentiškais skliautiniais XVIII a. rūsiais. Gidas papasakos čia vykusio gyvenimo istorijas, o elegantiškame valgomajame trumpai supažindins su skirtingo laikmečio dvariška virtuve… Trumpai patys pavaikštinėsime po dvaro sodą. Bet dar mūsų lauks kita nepaprasta pramoga – tvaraus kulinarinio paveldo edukacija. Edukaciją, ekskursiją ir degustaciją „Darnoje su gamta vardan sveiko maisto ir žydresnės Baltijos jūros“ pradėsime apžvalgine ekskursija, kurios metu susipažinsime su Ilzenbergo dvaro ūkio specifika, aplankysime ūkio fermą, paukštidę, bityną, sodą, šiltnamius, vynuogyną, naudojamos žemės ūkio technikos parką. Pasaulio gamtos fondas 2019 m. ūkį pripažino nacionalinio konkurso nugalėtoju – Baltiją tausojančiu ūkiu. Po to keliausime į dvaro oficiną (šeimininko namą), kuriame ragausime darnoje su gamta užaugintus ir natūraliai pagamintus dvaro produktus, gidas pristatys jų gamybos ypatumus. Išklausę gido pasakojimą, atliksime praktines užduotis.

Smagiai praleidę laiką Rokiškio krašte, apie 19.30 val. grįžtame į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2021-10-24 08:00
Grįžimas: 2021-10-24 19:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistinu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija Gačionių dvare apie – apie 3 Eur/asm.
 • Rokiškio dvaras – apie 2,5 – 5 Eur/asm. (vietinės gidės paslaugos Rokiškio muziejuje 15 Eur grupei)
 • Ekskursija bažnyčioje – apie 2 Eur/asm. (vietinio gido ekskursija grupei apie 10 Eur)
 • Lankytojo bilietas Ilzenergo dvare, ekskursija Ilzenbergo dvaro rūmuose, ekskursija po ūkį, šaltų produktų degustacija ir edukacija apie dvaro veiklą – suaugusiems apie 22 Eur/asm., vaikams iki 17 metų ir senjorams apie 19 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.