Po Mažeikių kraštą: Viekšniai, Pikeliai, Seda ir pusmarškonė košė!

KAINA
25 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2021 m. lapkričio 6 d. kviečiame kelaiuti į Viekšnius, sužinoti kas gi buvo garsusis „Viekšnių Balandėlis“, aplankyti restauruotą Viekšnių vaistinės muziejų, Lietuvos aviacijos pradininko A. Griškevičiaus memorialinį muziejų, pasigrožėti viena seniausių išlikusių Lietuvos medinių bažnyčių Pikeliuose, susipažinti su Sedos miestu ir paragauti ypatingąją pusmarškonę košę!

7.30 val. išvykstame iš Panevėžio.

Atvykstame į Viekšnius. Pačiame miesto centre stovi, kaip manoma, seniausias miesto pastatas – senoji Viekšnių vaistinė. Tai vienintelis kaimiško tipo vaistinės muziejus Lietuvoje su išlikusiomis vaistininkų šeimos gyvenamosiomis patalpomis bei paties vaistininko ranka rašyta visa vaistinės istorija. Farmacinė ekspozicija išdėstyta vaistinės pagrindiniame „Oficinos“ kambaryje, dviejose šeimos gyvenamose patalpose bei kamine – rūkykloje. Čia išvysite baldus, specialiai pagamintus vaistinės pagrindiniam kambariui, vaistų gamyboje naudotus prietaisus, įrankius, indus, vaistinius preparatus bei vaistinę žaliavą, net XIX a. rašytus gydytojų receptus, vėlesnio laikotarpio apskaitos knygas bei kitą vaistinės dokumentaciją. Neatsiejama vaistinės muziejaus dalis – atkurtas vaistininko vaistažolių sodas, kuriame auginami vaistingieji ir prieskoniniai augalai.

Lankysime netoliese esantį Lietuvos aviacijos pradininko A. Griškevičiaus memorialinį muziejų. Čia eksponuojamas A. Griškevičiaus suprojektuoto garlėkio modelis, saugomas savamokslio konstruktoriaus autografas, parašytų knygų kopijos, romanai apie gyvenimą ir nuveiktus darbus. Išvysite sklandytuvus, lėktuvų prietaisus – dirbtinį aviacinį horizontą, „Barografą“, kitaip vadinamą „juodąją dėžę“, variometrus, greičio matavimo prietaisus, sklandytojų planšetes ir kt. Stenduose puikuojasi ženkliukų, medalių, pašto ženkliukų, kalendoriukų kolekcijos aviacijos tema. Taip pat galima pamatyti 1933 m. Atlanto vandenyną perskridusio lėktuvo „Lituanica“ modelį. Stenduose glaustai atspindima aviacijos raida Lietuvoje.

Keliausime į Pikelius – miestelį, esantį pačiame Lietuvos ir Latvijos pasienyje. Katalikų bažnyčia Pikeliuose minima nuo XVII a. pirmos pusės. 1752 m. pastatyta nauja Švč. Trejybės bažnyčia. Bažnyčia stačiakampio plano, bebokštė, žemomis sienomis ir aukštu stogu, su trisiene apside. Yra 7 altoriai. Tai unikali bažnyčia, kurios renesansinio ir barokinio stiliaus altoriai pripažinti valstybinės reikšmės dailės paminklais.

Vyksime į Sedą. Ekskursija po miestą. Sedos Lurdas, Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, Sedos dvaro (Sapiegų) vandens malūnas, Sedos magazinas, Šv. Jono Nepomuko bažnyčia, miesto aikštė. Seda minima nuo XIII amžiaus. XV a. Seda pradėjo garsėti kaip judrus pasienio su Livonija prekybos centras. Dabartinė A. Baranausko aikštė, į kurią sueina 6 keliai, nuo seno buvusi svarbi prekyvietė. Sedoje 1855 m. raštininku dirbo poetas Antanas Baranauskas.

Ragausite vieną iš žemaičių kulinarinio paveldo perlų – pusmarškonę košę. Tai kaloringas žemaitiškas patiekalas, jį įprastai žmonės valgydavo prieš sunkius lauko darbus. Prisikirtus pusmarškonės košės, iki pietų ar pavakario užtenka energijos. Jei košė gaminama iš vieno produkto, ji vadinama marškone, o pusmarškonė košė yra gaminama iš ne vieno produkto – bulvės yra maišomos su miltais. Ne tik paragausite, bet ir sužinosite, kaip šis sotus patiekalas gaminamas!

Smagiai ir turiningai praleidę laiką apie 19.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2021-11-06 07:30
Grįžimas: 2021-11-06 19:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Viekšnių vaistinės muziejaus lankymas su muziejaus gidu – apie 1-2 Eur/asm.
 • A. Griškevičiaus memorialinio muziejaus lankymas – apie 1-2 Eur/asm.
 • Pikelių Švč. Trejybės bažnyčios lankymas – auka.
 • Ekskursija po Sedos miestą su vietiniu gidu – apie 2 Eur/asm.
 • Pusmarškonė košė su rūgpieniu, desertu ir arbata – apie 6 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.