Pavasarėjanti gražuolė Varšuva ir kultinė opera „Rigoletas“

KAINA
125 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. kovo 25–26 d. kviečiame į pavasarišką kelionę po Lenkijos sostinę Varšuvą! Pavasario ženklų ieškosime užburiančiame Lazienki rūmų parke, universiteto botanikos sode pasigrožėsime augalų įvairove, o Lenkijos Nacionaliniame operos ir baleto teatre išvysime įspūdingą dramą – „Rigoletas“.

1 DIENA

5.30 val. išvykstame iš Panevėžio į Varšuvą.

Atkeliaujame į Varšuvą – Lenkijos sostinę, esančią šalies centrinėje dalyje prie Vyslos upės. Pirmiausia susipažinsime su raudonų plytų sienų apjuostu senamiesčiu, kuris II Pasaulinio karo metu, buvo beveik visiškai sugriautas ir XX a. pabaigoje kruopščiai atstatytas. Dabar Varšuvos senamiestis įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Keliaujant senamiesčiu išvysime puošniają Karalių pilį – karališkąją rezidenciją, kurioje taipogi posėdžiaudavo ir Lenkijos Seimas. Pilyje dabar veikia muziejus, kuriame eksponuojami ir autentiški baldai, paveikslai. Pamatysime Lenkijos karalius ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Zigmanto III, kurio valdymo metu buvo patvirtintas svarbus teisės aktas – III Statutas – koloną bei gotikinę Šv. Jono katedrą – vieną iš svarbiausių Lenkijos istorinių įvykių liudininkę. Katedros požemiuose palaidoti žymūs šios šalies žmonės. Be to, katedra stebina religinių meno kūrinių gausa bei įvairiais puošybos elementais. Sekdami gausiai dekoruotų spalvingų namelių eilėmis, atsidursime šurmulingoje Turgaus aikštėje, kurios pačiame centre stovi Varšuvos simbolis – Undinė, kurią galite rasti ir miesto herbe. Pasak legendos, tai žymiosios undinėlės Kopenhagoje sesuo, atplaukusi iš tolimojo Atlanto vandenyno. Eidami toliau, išvysime Barbakano gynybinę sieną – XVI a. miestą juosusios gynybinės sienos dalį.

Atvykstame į viešbutį Varšuvos centre. Trumpas poilsis ir pasiruošimas operai.

Keliaujame į įspūdingą Lenkijos Nacionalinį operos ir baleto teatrą, kur mūsų laukia amžina ir universali drama Giuseppe Verdi operoje „Rigoletas“! Pagrindinis operos personažas Rigoletas – rūmų juokdarys, dirbantis Hercogui. Bet Hercogas yra besaikis mergišius, kuris visų pirma suvilioja Grafo Monterone dukrą. O kai Monterone ateina į rūmus apginti savo dukros garbės, Rigoletas iš jo juokiasi. Monterone, išgirdęs šitokį nejautrumą, prakeikia Rigoletą. Tačiau kai Hercogas užsinori paties Rigoleto dukros Džildos – kurią visą gyvenimą jis slėpė nuo pasaulio ir išleisdavo tik į bažnyčią – Hercogo įsakymu dvariškiai ją pagrobia ir uždaro rūmuose. Ką reiškia matyti, kaip mylimas žmogus gyvena ne taip, kaip manai, kad jam geriausia? Kaip jį apsaugoti? Ir ar reikia jį saugoti? Ką reiškia tėvui stovėti prie durų, už kurių įkalinta jo dukra? Giuseppe Verdi operoje „Rigoletas“ atsiskleis tikra tėvo drama.

Poilsis ir nakvynė viešbutyje.

2 DIENA

Pusryčiai viešbutyje.

Keliaujame pasigrožėti nuostabiu, 76 hektarus užimančiu, ir pačiame miesto centre įsikūrusiu Lazienki parku. Turistus iš viso pasaulio viliojantis, išskirtinis parko akcentas – karališkoji vasaros rezidencija, kurią ne veltui vadina „Rūmais ant vandens“. Lazienki parko rūmai, tai vienas gražiausių neoklasikinių statinių šalyje. Be stulbinančių rūmų, parko ansamblį sudaro ankstyvojo klasicizmo Baltasis namas ir Myślewickų rūmai, Amfiteatras, Didžioji oranžerija, joje įrengtas teatras, Invalidų namai, Naujoji sargybinė ir kiti statiniai. Angliškajame parke gausu nedidelių paviljonų, tiltelių, skulptūrų. Laisvai vaikšto didingi povai ir turistų numylėtinės voveraitės. Pasivaikščiosime po karališkuosius sodus ir aplankysime įspūdingą Frederikui Šopenui skirtą paminklą.

Toliau apsilankome Varšuvos universiteto botanikos sode. Palyginti nedidelis, šalia populiaraus Lazienki parko įsikūręs sodas, yra puikus prieglobstis ieškantiems kontakto su gamtos grožiu ar atokvėpio nuo miesto šurmulio. Vaikščiodami žavingomis alėjomis pamatysime vaistinių augalų, dekoratyvinių augalų ir vynmedžių. Priklausomai nuo sezono, išvysime, kaip gražiai žydi įvairios gėlės. Pavasarį žavėsimės romantiška magnolijų alėja ir žydinčių tulpių kilimais, o vasarą – svaiginančiais rožynais. Užsuksime ir į šiltnamį, kuriame pasijausime lyg tropikuose! Mus apsups gigantiški kaktusai, palmės, figmedžiai, apelsinai, vanilės ankštys, kavakrūmiai, avokadai ir mėsėdžiai augalai. Šiame mini rojuje užsimiršime, kad egzistuoja judrus ir triukšmingas miesto gyvenimas.

Kupini nepakartojamų įspūdžių apie apie 21.30 val. nakties grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Už vienvietį kambarį taikoma priemoka.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-03-25 05:30
Grįžimas: 2023-03-26 21:30

Kelionės dienų skaičius

2

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kuro, kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
 • Nakvynė viešbutyje su pusryčiais.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Giuseppe Verdi opera „Rigoletas“ – apie 160 PLN/asm. (apie 38 EUR/asm.)
 • Varšuvos universiteto Botanikos sodas – suaugusiems apie 20 PLN/asm. (apie 5 EUR/asm.), moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems apie 10 PLN/asm. (apie 3 EUR/asm.).
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.