Mozūrija – tūkstančio ežerų kraštas ir įspūdingas plaukimas Elbingo kanalu!

KAINA
135 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. liepos 15–16 d. kviečiame keliauti į nuostabiąją Mozūriją – tūkstančio ežerų kraštą!

5.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Šiaurės Lenkija didžiuojasi gausiu viduramžiais statytų pilių ir tvirtovių paveldu. Sustojame pasigrožėti Varmės Lidzbarko pilimi, dar vadinama „Šiaurės Vaveliu“, viduramžiais buvusia Varmės vyskupų rezidencija. Tai bene mažiausiai karo sugriovimų ir perstatymų patyręs kompleksas Šiaurės Lenkijoje.

Atvykstame į Fromborką, kuriame gyveno ir tyrinėjimus atliko lenkų astronomas M. Kopernikas (1510-1543 m.). Fromborkas istoriniuose šaltiniuose minimas XIII amžiuje. Fromborkas – miestas Lenkijoje, Varmijos Mozūrų vaivadijoje, prie Aistmarių, istorinėje Rytų Prūsijoje. Miestas turi nedidelį uostą, iš kurio plaukioja pramoginiai laivai į Krynicą Morską Aistmarių nerijoje.

Mieste peržvelgsime XIV a. katedrą ir šalia stovintį Varpų bokštą. Jame įkurtas planetariumas, o virš jo esanti „Fuko“ švytuoklė rodo žemės sukimąsi aplink savo ašį. Laikas kavai ar arbatai.

Atvykstame į Elbingą, miestą šiaurės Lenkijoje, prie Elbingo upės, kuri už 10 km į šiaurę įteka į Vyslą. Tai antras pagal dydį Varmijos-Mozūrijos miestas, kuris jau nuo XIII a. priklausė Hanzos sąjungai. Elbingas senais laikais buvo Teutonų ordino magistro rezidencija. Šis miestas turi svarbų uostą ir yra seniausias miestas Varmijos-Mozūrijos vaivadijoje. Elbingo senamiestį smarkiai apgriovė II-ojo Pasaulinio karo metu, bet vėliau buvo atstatytas, todėl bus galima pasigrožėti istoriniais gotikos, renesanso ir baroko stiliaus namais. Mūsų lauks pasivaikščiojimas po vakarinį senamiestį. Užeisime į Šv. Mikalojaus katedrą, apžiūrėsime, kur yra Turgaus vartai ir skulptūra kepėjui.

Važiuosime į viešbutį nakvynei.

2 DIENA

Pusryčiai viešbutyje.

Tęsime pažintį su Mozūrija Ostrudos-Elbingo kanalu, kuriam jau yra apie 150 metų. Šis kanalas yra išskirtinis tuo, kad dalį nuo Ostrudos iki Elbingo sudaro bėgiai (apie 80 km) ir sudėtingų konstrukcijų dėka laivas dalį kelio rieda bėgiais. Laivai, plaukiantys šiuo kanalu, turi įveikti apie 100 m aukštesnį lygį. Keliaudami šiuo istoriniu maršrutu grožėsimės Mozūrijos gamta: miškais, ežerais, pievomis, gausybe paukščių ir jei pasiseks – ir laukiniais gyvūnais. Apie 4,5 val. trunkanti kelionė paliks neišdildomus įspūdžius. Tai ilgiausias kruizas Elblągo kanalu. Jis prasideda prieplaukoje, esančioje ul. Wodna 1b Elbląge, senamiesčio širdyje. Laivas plaukia Elblągo upe į Druzno ežero gamtos rezervatą. Tai unikalus vandens regionas, nes čia gyvena daugybė vandens paukščių rūšių. Jame taip pat gausu įvairios floros, kuri lemia jo unikalias savybes. Po maždaug 2,5 valandos laivas atplaukia į Elblągo kanalo nuožulnių plokštumų atkarpą. Kruizo metu keleiviai kils „įkalnėn“. Unikali pasaulyje pasvirusių mechanizmų sistema leidžia įveikti beveik 100 metrų aukščio skirtumą tarp Elblągo ir Bučinieco, kur kruizas baigiasi.

Atvykstame į M. Koperniko miestą Olštyną. Ten mūsų lauks pažintis su gotikiniu senamiesčiu. Apžvelgsime Varmijos kapitulos pilį. Joje ilgą laiką dirbo M. Kopernikas (pilies vidaus nelankysime). Praeisime Turgaus aikšte, kuri apsupta arkadinių namų. Pasigrožėsime baroko stiliaus rotuše ir gotikine Šv. Jokūbo bažnyčia.

Po įspūdžių kupinos kelionės apie 00.30 val. grįžtame į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Už vienvietį kambarį taikoma papildoma priemoka. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-07-15 05:00
Grįžimas: 2023-07-16 00:30

Kelionės dienų skaičius

2

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Nakvynė viešbutyje su pusryčiais.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Varmės Lidzbarko pilies muziejus – suaugusiems apie 26 PLN/asm. (6 Eur),
 • Plaukimas Ostrudos-Elbingo kanalu – apie 115 PLN/asm. (25 Eur)
 • Kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.