Molėtų kraštas ir kalėdinė programa „Meniškame kaime“

KAINA
22 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2021 m. gruodžio 5 d. kviečiame į Kalėdoms besiruošiantį Molėtų kraštą – susipažinti su Videniškių vienuolynu, apsilankyti medžioklės bei žuvininkystės muziejuose, paskanauti žuvienės, aukštaitiškų bulvinių blynų su mėsa bei pasimokyti apie senąsias Kūčių ir Kalėdų tradicijas, kurias galėsime prikelti naujam gyvenimui per šventes!

8.30 val. išvykimas iš Panevėžio.

Keliausime į Videniškius kur atgyja Kunigaikščių Giedraičių istorija. Apžiūrėsime unikalias portretines freskas, istorinę XVIII a. pabaigoje parašytą knygą ir keletą šimtų skutinėtų margučių. Šiuo metu išlikęs tik mūrinis pastatas, kuriame yra parapijos ir vienuolyno muziejus: keliuose infulato rezidencijos kambariuose, puoštuose neblogai išlikusia sienų tapyba, saugoma liturginių reikmenų, rūbų kolekcija. Sienų tapyba primena senąją patalpų paskirtį – ovaliuose medalionuose įamžinti vienuolyno vyresniųjų portretai. Vienuolyno architektūros formos kuklios, pastato išorėje vengta dekoro elementų. Bažnyčios architektūra, ypač eksterjeras, taip pat pasižymi formų santūrumu. Šventovės planas stačiakampis – viena plati ir trumpa nava.

Atvyksime į Mindūnus, kur kopsime į 36 metrų aukščio apžvalgos bokštą. Nuo jo atsiveriantis vaizdas iš tiesų įspūdingas: kaip ant delno atsiskleidžia Siesarties hidrografinis draustinis, apimantis takoskyrinį Siesarties ežerą (su salomis ir pusiasaliais), jo apyežerį ir vaizdingiausio Aukštaitijoje miškingo ežeringo kraštovaizdį, kuris išsiskiria pusiasaliais, salomis, retų rūšių augalais, gyvūnais bei kitomis gamtos vertybėmis.

Lankysimės dviejuose muziejuose: Ežerų žvejybos muziejuje, kuris įsikūrė žvejo pirkioje ir svirne. Pamatysime įvairius žvejybos įrankius, kuriais žvejojo Rytų Lietuvos žmonės 19 a., susipažinsime su archaine žvejyba ir aukštaitišku kulinariniu paveldu; bei Gamtos ir medžioklės muziejuje. Šiame muziejuje gyvūnai išties atrodo tarsi gyvi, nes eksponatus ruošė vienas geriausių Lietuvoje šios srities specialistų taksidermistas Kęstutis Bybartas, ne sykį laimėjęs pirmąsias vietas pasaulinėse taksidermistų parodose. Čia galėsime apžiūrėti tobulai pagamintas meškų, liūto, begemoto, raganosio, bizono bei kt. egzotinių gyvūnų iškamšas.

Po apsilankymo muziejuose kulinarinio paveldo amatininkė Irena Rimidienė maloniai pakvies paragauti garsiosios, ant laužo virtos „Rimidžių firminės žuvienės“.

Toliau keliausime į Tradicinių amatų centrą „Meniškas kaimas“, kur pasistiprinsime aukštaitiškais bulviniais blynais su mėsa, žolelių arbata ir naminiu obuolių pyragu. Vakaronę tęsime su kalėdinėmis giesmėmis, kurių pamokys profesionalūs muzikantai. Tai pat susipažinsime arba prisiminsime kokios buvo Kūčių ir Kalėdų tradicijos seniau, galėsime jas prikelti ruošdami savo švenčių stalus ir nustebinti šeimos narius. Pamatysime edukacinį filmą apie tradicinę keramiką ir lipdydami Kalėdų angelą, kuris papuoš namus arba pradžiugins šeimos narius, trumpam mes tapsime senosios lietuviškosios keramikos amatininkais. Mus aplankys ir Kalėdų Senelis, kuris kiekvienam padovanos po mažą Kalėdinį stebuklą – eglutės žaisliuką, kurį patys dekoruosime ir grįžę į namus papuošime juo Kalėdų eglutę.

Kupini gerų įspūdžių apie 20 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2021-12-05 08:30
Grįžimas: 2021-12-05 20:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija Videniškių vienuolyne – suaugusiems apie 3 Eur/asm., senjorams, moksleiviams, neįgaliesiems – apie 2 Eur/asm.
 • Medžioklės bei ežerų žvejybos muziejų lankytojų bilietai – suaugusiems apie 4 Eur/asm., senjorams, moksleiviams apie 2 Eur/asm. (ekskursija muziejuose visai grupei apie 30 eurų)
 • Rimidžių firminė žuvienė – 5 Eur/asm.
 • Pietūs (aukštaitiški bulviniai blynai su mėsa, žolelių arbata, naminis obuolių pyragas) – apie 3.5 Eur/asm.
 • Kalėdinė programa Tradicinių amatų centre „Meniškas kaimas“ – apie 12 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.