Molėtų kraštas ir kalėdinė programa „Meniškame kaime“

KAINA
25 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2022 m. gruodžio 4 d. kviečiame į Kalėdoms besiruošiantį Molėtų kraštą – susipažinti su Videniškių vienuolynu, kur išsikepsime kalėdaičių. Taip pat apsilankysime Meniškame kaime, kur ne tik paragausime aukštaitiškų bulvinių blynų su mėsa bet ir išgirsime apie senąsias Kūčių ir Kalėdų tradicijas, kurias galėsime prikelti naujam gyvenimui per šventes!

8.30 val. išvykimas iš Panevėžio.

Keliausime į Videniškius kur atgyja Kunigaikščių Giedraičių istorija. Apžiūrėsime unikalias portretines freskas, istorinę XVIII a. pabaigoje parašytą knygą ir keletą šimtų skutinėtų margučių.

Šiuo metu išlikęs tik mūrinis pastatas, kuriame yra parapijos ir vienuolyno muziejus: keliuose infulato rezidencijos kambariuose, puoštuose neblogai išlikusia sienų tapyba, saugoma liturginių reikmenų, rūbų kolekcija. Sienų tapyba primena senąją patalpų paskirtį – ovaliuose medalionuose įamžinti vienuolyno vyresniųjų portretai. Vienuolyno architektūros formos kuklios, pastato išorėje vengta dekoro elementų. Bažnyčios architektūra, ypač eksterjeras, taip pat pasižymi formų santūrumu. Šventovės planas stačiakampis – viena plati ir trumpa nava. Susipažinę su vienuolyno istorija, turėsime unikalią edukaciją, kalėdaičių gamyba, kiekvienas galėsime pats pasigaminti po kalėdaitį, savo šventiniam stalui.

Užsuksime į Molėtus. Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėti 1387 metais, Molėtai šiandien tampa vis didesnio turistų dėmesio sulaukiančiu rajonu. Traukos priežastis – švari gamta ir nepakartojamas kraštovaizdis. Tarp ketvirtadalį Molėtų teritorijos užimančių miškų tyvuliuoja 300 ežerų. Molėtai – tikras ežerų kraštas. Tad nenuostabu, kad ir pačiame Molėtų mieste tyvuliuoja ežeras. Ežerą nužvelgti galėsime nuo prie pat įrengtos apžvalgos aikštelės. Visai netoli yra įrengtas skulptūrų parkas. Susipažinsime su miestu.

Toliau keliausime į Tradicinių amatų centrą „Meniškas kaimas“, kur pasistiprinsime aukštaitiškais bulviniais blynais su mėsa, žolelių arbata ir naminiu pyragu. Vakaronę tęsime su kalėdinėmis giesmėmis, kurių pamokys profesionalūs muzikantai. Tai pat susipažinsime arba prisiminsime, kokios buvo Kūčių ir Kalėdų tradicijos seniau, galėsime jas prikelti ruošdami savo švenčių stalus ir nustebinti šeimos narius. Pamatysime edukacinį filmą apie tradicinę keramiką ir lipdydami Kalėdų angelą, kuris papuoš namus arba pradžiugins šeimos narius, trumpam tapsime senosios lietuviškosios keramikos amatininkais. Mus aplankys ir Kalėdų Senelis, kuris kiekvienam padovanos po mažą Kalėdinį stebuklą – eglutės žaisliuką, kurį patys dekoruosime ir grįžę į namus papuošime juo Kalėdų eglutę.

Kupini gerų įspūdžių apie 18.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-12-04 08:30
Grįžimas: 2022-12-04 18:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija Videniškių vienuolyne – suaugusiems su gidu – 5 Eur/asm., senjorams, moksleiviams, neįgaliesiems – apie 3 Eur/asm.
 • Kalėdaičių gamyba – apie 4 Eur/asm.
 • Kalėdinė vakaronė Tradicinių amatų centre „Meniškas kaimas“ – apie 15 Eur/asm.
 • Aukštaitiški bulviniai blynai su mėsa, arbata su pyragu – 5 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.