Lietuviška Atlantida, švylių žydėjimas ir spalvingasis botanikos sodas!

KAINA
28 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. birželio 17 d. kviečiame keliauti pasigrožėti švylių žydėjimu, susipažinti su lietuviška Atlantida ir sužinoti jos istoriją, apsilankyti Pakalniškių pažintiniame take bei pasigrožėti Pakalniškių piliakalniu ir Vytauto Didžiojo Botanikos sodu!

8.30 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pasivaikščiojimą po Kauno marių regioninį parką pradėsime lankytojų centre. Ten mūsų lauks gidas, kuris ir lydės viso žygio metu. Toliau keliausime link Pakalniškių piliakalnio. Legendomis ir padavimais apipintas piliakalnis dunkso kairiajame jį skalaujančių marių krante. Ties Vaišvydavos gyvenviete, netoli Pakalniškių kaimo, kuris pastačius Kauno hidroelektrinę atsidūrė po vandeniu, stovi Pakalniškių piliakalnis. Ant piliakalnio stovėjusi pilis taip ir nebuvo niekada atstatyta, o dabar nuo šio piliakalnio galima pasigrožėti Kauno marių ir kitame jų krante stovinčio Pažaislio vienuolyno vaizdais.

Mūsų lauks nepaprasta pažintis – su lietuviška Atlantida… Kai saulė pakyla ir užgieda gaidys, staiga nutyla šnabždėjusios nendrės, į vandenį pliumpteli velnio neštas akmuo, o su paukščių klyksmu nuskrieja laumių daina – mistiškai rytus pasitinka Kauno marios. Kai kaimus ėmė semti, tada buvo pastatyta Kauno hidroelektrinė ir iš Nemuno slėnio iškelti 35 kaimai bei juose esanti 721 sodyba. Žmonių gyvenimai pasikeitė, tačiau liko dainos, pasakojimai, Nemuno slėnio istorijos ir papročiai, kuriuos iki šių dienų saugo užlietų kaimų gyventojai. Vietinis gidas mums atskleis nepaprastos lietuviškos Atlantidos paslaptis.

Pasivaikščiosime Pakalniškių pažintiniu taku įrengtu Girionių parke, Kauno marių pakrantėje. Takas prasideda šalia Pakalniškių piliakalnio ir tęsiasi iki Girionių parko. Kalvomis, raguvomis, griovomis ir marių pakrante einantis maršrutas nėra lengvas pasivaikščiojimas, bet turtingas gražiu kraštovaizdžiu ir atsiveriančiomis panoramomis. Yra ne viena vieta, iš kur puikiai matosi kitapus marių stovintis Pažaislio vienuolynas, ar tolumoje kyšantys miesto kaminai. Rimtai ir šmaikščiai stenduose pasakodamas apie gamtą, Kauno regioninis parkas nepamiršta ir praeities istorijos, kai Kauno marių vietoje buvusiame slėnyje ramiai gyveno žmonės.

Sekantis mūsų kelionės sustojimas – Dubravos rezervatinė apyrubė. Kauno pašonėje, netoli Vaišvydavos, galima išvysti penkiasdešimt metų žmogaus rankų nepaliestą mišką ir nuostabaus grožio aukštapelkę. Pirmąkart apsilankiusieji tvirtina, kad čia atvykę pasijuto tarsi nukeliavę laiku į praeitį ir pasivaikščioję po priešistorinę girią. Terminu „rezervatinė apyrubė“ apibrėžiamas nedidelio ploto gamtinis arba kultūrinis rezervatas, kurio apsaugai ir priežiūrai nėra steigiama direkcija. Dubravos rezervatinė apyrubė – vienintelė Lietuvoje. Ji apima 120 ha plotą. Lankytojams nutiestas 1,9 km ilgio pažintinis takas su informacinėmis lentomis ir poilsio aikštele pabaigoje. Pasivaikščiosime kartu su gidu bei pasigrožėsime žadą atimančiais švyliais…

Užsuksime į Vytauto Didžiojo Universiteto Botanikos sodą. Mūsų akį džiugins nuostabiai žydintys bijūnai, nuo kurių kvapo svaigs galva. Žydinčios lauko gėlės stebins mus savo grožiu. Jau daugiau kaip 90 metų veikiantis sodas talpina gausias augalų kolekcijas, didžiausią Lietuvoje oranžeriją ir rožyną, organizuoja tradicines šventes, parodas, muges, spektaklius ir koncertus. XIX a. pradžioje buvo suformuota stambi Aukštosios Fredos dvaro sodyba. Manoma, kad Fredos pavadinimas yra kilęs iš vokiškai vadintos laisvos miesto žemės. Sodybos savininkas Jozefas Godlevskis pasistatydino ją kaip užmiesčio rezidenciją. Daugelis dvaro laikotarpiu susiformavusių sodybos pastatų išliko iki šių dienų. Dėl vėlyvojo klasicizmo ir istorizmo įtakos statyti sodybos pastatai ir parkas yra įtraukti į saugotinų vertybių sąrašą. Turėsite galimybę pasigrožėti prieš akis plytinčiu peizažiniu parku su tvenkiniais ir įvairia augmenija.

Kupini gerų įspūdžių apie 19.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-06-17 08:30
Grįžimas: 2023-06-17 19:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija po Atlantidą, Pakalniškių piliakalnį ir pažintinį taką, Dubravos rezervatinę apyrubę suaugusiems – apie 7 Eur/asm. senjorams ir neįgaliesiems, vaikams apie 3,5 Eur/asm. (kaina priklauso nuo grupės dydžio).
 • Parko ir oranžerijos lankymas suaugusiems – apie 6 Eur/asm, vaikams nuo 6 metų, studentams, senjorams, neįgaliesiems – apie 3 Eur/asm, vaikams iki 6 metų, neįgaliems vaikams ir neįgaliesiems (0-25 proc. darbingumo lygis) – nemokamai.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.