Lenkijos sostinė – Varšuva, karališkieji rūmai ir parkai!

KAINA
135 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. birželio 17–18 d. kviečiame keliauti į „feniksu“ vadinamą Varšuvą! Patyrinėti įdomybių kupiną senamiestį ir pasivaikščioti po didinguosius parkus.

1 DIENA

5.30 val. išvykstame iš Panevėžio.

Atkeliaujame į Varšuvą – Lenkijos sostinę, esančią šalies centrinėje dalyje prie Vyslos upės. Pirmiausia susipažinsime su raudonų plytų sienų apjuostu senamiesčiu, kuris II Pasaulinio karo metu, buvo beveik visiškai sugriautas ir XX a. pabaigoje kruopščiai atstatytas. Dabar Varšuvos senamiestis įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Keliaujant senamiesčiu išvysime puošniają Karalių pilį – karališkają rezidenciją, kurioje taipogi posėdžiaudavo ir Lenkijos Seimas. Pilyje dabar veikia muziejus, kuriame eksponuojami ir autentiški baldai, paveikslai. Pamatysime Lenkijos karalius ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Zigmanto III, kurio valdymo metu buvo patvirtintas svarbus teisės aktas – III Statutas – koloną bei gotikinę Šv. Jono katedrą – vieną iš svarbiausių Lenkijos istorinių įvykių liudininkę. Katedros požemiuose palaidoti žymūs šios šalies žmonės. Be to, katedra stebina religinių meno kūrinių gausa bei įvairiais puošybos elementais. Sekdami gausiai dekoruotų spalvingų namelių eilėmis, atsidursime šurmulingoje Turgaus aikštėje, kurios pačiame centre stovi Varšuvos simbolis – Undinė, kurią galite rasti ir miesto herbe. Pasak legendos, tai žymiosios undinėlės Kopenhagoje sesuo, atplaukusi iš tolimojo Atlanto vandenyno. Eidami toliau išvysime Barbakano gynybinę sieną – XVI a. miestą juosusios gynybinės sienos dalį.

Praeisime ir viena iš svarbiausių Varšuvos gatvių – Karališkuoju keliu (Trakt Krolewski). Eidami išvysime prabangius rūmus – dabartinę Prezidentūrą, reikšmingiausias švietimo įstaigas – Varšuvos universitetą bei Mokslų akademiją. Žvalgydamiesi po teritoriją išvysime paminklus, pripažinimo ir garbės nusipelniusiems menininkams ir mokslininkams, tokiems kaip Adomas Mickevičius ir Mikolajus Kopernikas. Ši istorinė gatvė jungia Pilies aikštę ir Vilanovo rūmus.

Keliausime pasigrožėti nuostabiu, 76 hektarus užimančiu, ir pačiame miesto centre įsikūrusiu Lazienki parku. Turistus iš viso pasaulio viliojantis, išskirtinis parko akcentas – karališkoji vasaros rezidencija, kurią ne veltui vadina „Rūmais ant vandens“. Lazienki parko rūmai, tai vienas gražiausių neoklasikinių statinių šalyje. Be stulbinančių rūmų, parko ansamblį sudaro ankstyvojo klasicizmo Baltasis namas ir Myślewickų rūmai, Amfiteatras, Didžioji oranžerija, joje įrengtas teatras, Invalidų namai, Naujoji sargybinė ir kiti statiniai. Angliškajame parke gausu nedidelių paviljonų, tiltelių, skulptūrų. Laisvai vaikšto didingi povai ir turistų numylėtinės voveraitės. Pasivaikščiosime po karališkuosius sodus ir aplankysime įspūdingą Frederikui Šopenui skirtą paminklą.

Jei liks laiko, apsilankysime Ujazdowski parke, kuris yra visai šalia Lazienki parko. Šiame parke šuokliuoja linksmos voveraitės, gal pavyks ir jums jas pamatyti? Galėsite nusifotografuoti prie Ignacijaus Jono Paderewskio paminklo. Tai lenkų pianistas ir kompozitorius, politikas, ministras pirmininkas, diplomatas. Jo koncertai buvo populiarūs visame pasaulyje, o muzikinė šlovė leido patraukti Vakarų šalių politikos atstovų ir žiniasklaidos dėmesį, ką jis naudojo skleisdamas žinią apie Lenkijos nepriklausomybę.

19.00 val. Po ilgos kelionės ir kupini įspūdžių, keliausime į viešbutį pailsėti.

2 DIENA

Pusryčiai viešbutyje.

Keliausime į Varšuvos Versaliu vadinamus Vilanovo rūmus. Rūmai kadaise buvo karaliaus Jono III Sobieskio, pagarsėjusio kovomis su turkais, vasaros rezidencija. Vėliau čia gyveno Augustas II, kurio dėka rūmai buvo ypatingai išgražinti. Tai nuostabus didingojo baroko pavyzdys ir buvusios Respublikos didybės liudininkas. Rūmus supa didžiuliai, net 45 hektarus užimantys dviejų lygių itališki sodai ir romantiškas angliško stiliaus parkas. Rūmų arklidėse šiuo metu įrengtas Plakatų muziejus.

Aplankysime prieštaringos nuomonės susilaukiančius – Kultūros ir mokslo rūmus. Šis Maskvos universitetą primenantis stalinizmo šedevras vis dar kelia daugybę aistrų miesto gyventojų tarpe: vieni norėtų jį nugriauti, kiti linkę palikti istorinį statinį, nors ir grėsmingai stūksantį miesto vidury. Pasikelsime į 34-tame aukšte įsikūrusią apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria miesto panorama. Pasigrožėsime Varšuvos senamiesčiu bei naująja miesto dalimi, kuri išsiskiria čia stūksančių dangoraižių eilėmis.

Laisvas laikas pasižvalgyti po moderniąją Varšuvos dalį.

Smagiai praleidę laiką apie 22 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Už vienvietį kambarį taikoma papildoma priemoka. Lydintis gidas muziejuose ir bažnyčiose ekskursijų neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-06-17 05:30
Grįžimas: 2023-06-18 22:00

Kelionės dienų skaičius

2

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
 • 1 nakvynė dviviečiame kambaryje su pusryčiais.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Vilanovo rūmai ir parkas – suaugusiems apie 7,50 Eur/asm. (35 PLN), senjorams, vaikams apie 6 Eur/asm (28 PLN). Gidas grupei iki 25 žmonių apie 88 Eur (400 PLN).
 • Kultūros ir mokslo rūmų apžvalgos aikštelė – suaugusiems apie 5,50 Eur/asm. (25 PLN), moksleiviams, studentams, senjorams apie 4,50 Eur/asm. (20 PLN). Grupėms virš 10 žmonių – apie 20 PLN.
 • Asmeninės išlaidos, ausinukų nuoma, vietinės rinkliavos ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.