Kuršių Nerija: Gintaro galerija, Parnidžio kopa ir Nidos švyturys!

KAINA
29 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2021 m. spalio 9 d. kviečiame keliauti į gražiausią Lietuvos kampelį – Kuršių nerijos pusiasalį.

Kuršių Nerija savo gamta traukia keliautojus iš viso pasaulio. Nepaliestas gamtos grožis ir kopos – didžiausias Kuršių nerijos turtas. Iš vienos pusės nerijos krantus skalauja Baltijos jūra, iš kitos – tyvuliuojančios Kuršių marios. O tarp šių vandenų tolyn driekiasi smėlio juosta su miškais, laukymėmis, retomis gyvenvietėmis, švyturiais…

6.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Iš Klaipėdos keltu keliamės į Smiltynę. Kelionė per Kuršių Neriją. Susipažinsime su kormoranų ir pilkųjų garnių kolonija. Pasižvalgysime nuo Avinkalnio į nuostabų peizažą tarp Kuršių marių ir Baltijos jūros.

Atvykstame į Nidą – vėjo ir smėlio žemę, grožėsimės jos išskirtinumu. Nidos miestelio savita architektūra. Pažintį su Nida pradėsime nuo Tomo Mano vasarnamio. Pabūvosime Nidos liuteronų evangelikų bažnyčioje ir šalia esančiose senosiose kapinaitėse. Aplankysime Parnidžio kopą su saulės laikrodžiu – ši kopa yra viena aukščiausių apžvalgos vietų Nidoje, kur žmonės gali stebėti tiek regimai iš vandens tekančią, tiek į vandenis besileidžiančią saulę. Iš čia matosi Kuršių marios ir Baltijos jūra, ir Mirties slėnis, ir Sklandytojų kopa, ir…Rusija. Nidos centre į marias žvelgia maestro Vytauto Kernagio skulptūra, plevena vėtrungės, nosį kutena rūkomos žuvies kvapas…

Kuršių Nerija neįsivaizduojama be gintaro, todėl viešnagė „Gintaro galerijoje“* supažindins mus su Baltijos gintaro istorija. Jiems pristatomas gintaro, „Lietuvos aukso“, susiformavimas, inkliuzai, morfologija bei spalvų įvairovė. Čia taip pat galima sužinoti senuosius bei dabartinius gintaro gavybos būdus, atsakoma į dažnai užduodamą klausimą – kaip patikrinti gintaras tikras ar ne. Besidomintiems pristatoma „Gintaro energiją gaminanti mašina“, taip pat galima paragauti „Gintaro trauktinės“. Galerijoje-muziejuje galima pamatyti ir įsigyti įvairių lietuvių autorių darbų.

Laisvas laikas Nidoje. Kuršių Nerijos istorijos muziejų* (0,5-1 Eur/asm), bus galima aplankyti savarankiškai laisvo laiko metu, o norintys susipažinti su senovės žvejų gyvenimo būdu, galės aplankyti itin tikroviškai įrengtą Žvejo etnografinę sodybą* (1-2 Eur/asm.), kurią sudaro kiemas, sodas, šulinys, ūkinis pastatas ir gyvenamasis namas, įskaitant XIX-XX-ojo amžiaus baldus ir namų apyvokos ekspoziciją.

Aplankysime Nidos švyturį ant Urbo kalno* – įtrauktą į pasaulio šviesos ženklų knygas, taip pat pažymėtą jūriniuose žemėlapiuose. Nidos švyturys – navigacinis ženklas, esantis Kuršių nerijoje, Nidoje, 900 metrų nuo Baltijos jūros ant Urbo kalno. Aukštis – 79 m virš jūros lygio. Signalas matomas už 22 jūrmylių (apie 40 kilometrų). Iki šiol Nidos švyturį buvo galima apžiūrėti tik iš išorės, daugelį dešimtmečių lankytojams uždaras švyturys nuo šios vasaros yra atviras pasiryžusiems užlipti iki pat jo viršaus. Iš ten atsiveria kvapą gniaužianti Kuršių nerijos ir ją rėminančių marių bei jūros panorama.

Smagiai praleidę laiką gražiausiame Lietuvos kampelyje, keliaujame namų link. Grįžimas į Panevėžį apie 21 val.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2021-10-09 06:00
Grįžimas: 2021-10-09 21:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kuro, kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • „Gintaro galerija“ – 5 Eur/asm.
 • Nidos švyturio lankymas – 5 Eur suaugę; 3 Eur moksleiviai, studentai, senjorai, tremtiniai.
 • Kelto ir įvažiavimo į Nidą mokesčiai – apie 3 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.