Paslaptingieji Vilniaus požemiai ir kerintis šviesų festivalis!

KAINA
26 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. sausio 28 d. kviečiame keliauti pasigrožėti mūsų sostine Vilniumi, ištyrinėti senovės paslaptis saugančius požemius ir pasigrožėti sostinėje vyksiančiu kerinčiu šviesų festivaliu!

10.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Kelionę pradėsime nuo paslaptingiausių visame Vilniuje – požemių. Ekskursiją po požemius pradėsime su turtingiausiais ir įspūdingiausiais Vilniaus Katedros požemiais, ten pamatysime, kur ir kaip buvo laidojami Lietuvos galingiausieji, kur stovėjo pirmoji Katedra ir kas jai nutiko, sužinosite, kokios mįslės gaubia Vytauto Didžiojo kapą ir kokio stebuklo dėka Katedros požemiuose išliko karališkieji palaidojimai, kuris valdovas Katedros požemiuose „paliko“ savo širdį ir kur paslėptos karališkosios brangenybės. Turėsite išskirtinę galimybę savo akimis pamatyti seniausią freską Lietuvoje bei išgirsti neįtikėtiną jos atradimo istoriją. Na, ir be abejo, aplankysite legendinės gražuolės Barboros Radvilaitės amžino poilsio vietą, sužinosite, kaip iš tiesų atrodė gražiausia XVI a. Europos moteris ir kas pasiglemžė karalienės gyvybę. Po to keliausime pamatyti stebuklingo šaltinio esančio po vienuolynu esančiuose požemiuose. Ekskursiją tęsime Žydų kultūros informacijos cente, kur pažinsime daug kitų požeminio miesto slėpinių.

Susipažinę su Vilniaus požemiais, persikelsime į miesto paviršių. Lietuvos sostinėje Vilniuje persipina bemaž visi architektūros stiliai: gotika, renesansas, barokas, klasicizmas. 1994 m. UNESCO įtraukė Vilniaus senamiestį į Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą. Apžiūrėsime Vilniaus rotušės aikštę – kadaise joje virė miesto gyvenimas, o dabar vyksta kasmetinės mugės, šventės ir daugybė kitų renginių. Visiems gerai žinomi Aušros Vartai ir juose esantis Dievo Motinos paveikslas, garsėjantis stebuklinga galia. Vilniaus universitetas – viena seniausių ir garsiausių Rytų Europos aukštųjų mokyklų. Grakščiu klasicizmu alsuojantys Prezidento rūmai. Žemutinės pilies teritorijoje stūksanti prakilni Arkikatedra bazilika, menanti Mindaugo laikus. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija, menanti garsius bei kilmingus valdovus.

Apžiūrėjus paslaptinguosius požemius ir gražiąją rotušę turėsime laisvo laiko nueiti savarankiškai pasivaikščioti po miestą arba papietauti vienoje iš kavinių.

Leisimės į ekskursiją po kerintį Vilniaus šviesų festivalį. 1323 m. sausio 25-ąją kunigaikštis Gediminas išsiuntė vieną iš garsiųjų savo laiškų, taip Europos akyse tarsi apšviesdamas šį iki šiol vakarų europiečiams mažai pažintą kraštą ir visiems laikams įrašydamas Vilnių į Senojo žemyno žemėlapį. Ši data laikoma Vilniaus gimtadieniu. Modernios šviesos instaliacijos, naujųjų medijų menas ir architektūros bei šviesos sintezė transformuoja senamiestį ir centrinę miesto dalį. Gatves, skverus ir viešąsias erdves užlieja ryškios šviesos, atskleisdamos visą Vilniaus žavesį. Vilniaus šviesų festivalis – vienas pagrindinių sostinės gimtadienio šventimo tradicijos akcentų artėjant 700 metų Vilniaus jubiliejui, kuris bus švenčiamas 2023-iaisiais. Švęsime Vilniaus gimtadienį taip, kaip jo nusipelnė šis nuostabus Gedimino miestas.

Kupini gerų įspūdžių apie 22.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-01-28 10:00
Grįžimas: 2023-01-28 22:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Katedros požemių lankymas –apie 10 Eur/asm., senjorams, moksleiviams, neįgaliesiems – apie 6 Eur/asm.
 • Vienuolyno požemiai – auka.
 • Rotušės požemių lankymas – apie 3 Eur/asm., senjorams, moksleiviams, neįgaliesiems – apie 1 Eur/asm.
 • Žydų informacijos centras – 15 eurų visai grupei.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.