Kalėdinis Talinas ir pasakiška šventinė mugė!

KAINA
120 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. gruodžio 9-10 d. kviečiame keliauti pasigrožėti Kalėdiniu Talinu ir pasakiška šventine muge! Pasivaikščiojimas Kalėdinio Talino senamiesčio gatvelėse, Rotušės ir Laisvės aikštėse su linksma muzika, šventine muge, karštu vynu bei puošniomis eglutėmis! Registracija tel. +370 637 53 161

1 diena

5.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Atvykstame į Taliną. Leidžiamės į ekskursiją, kurios metu artimiau susipažinsime su Talinu. Šalia įėjimo į senamiestį visus pasitinka Storosios Margaritos bokštas. Tokį pavadinimą bokštas gavo dėl to, kad šioje vietoje miesto siena buvo tvirčiausia ir storiausia. Akį iš tolo traukia ir Tompea pilis iškilusi virš Estijos sostinės Talino Senamiesčio ir kylanti Tompea kalva, kurioje šiuo metu įsikūręs Estijos Parlamentas, Riigikogu. Tompea kalvoje įrengtos net kelios apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria Senamiesčio bei Talino uosto panorama. Šalia stovi Aleksandro Nevskio katedra pastatyta 1900 metais paskutiniojo Rusijos caro Nikolajaus II. Ši ortodoksų katedra laikoma XIX amžiaus caro valdžios simboliu. Mūsų lauks ir gražioji Švč. Mergelės Marijos katedra dar vadinama Domo, kuri buvo pastatyta XIV a. ant Tompea kalvos. Tai yra pagrindinė liuteronų bažnyčia Estijoje, buvusi Talino vyskupų rezidencija. Taip pat nepamiršime aplankyti ir Rotušės aikštės, kurioje anksčiau vykdavo mugės, buvo vykdomos mirties bausmės. Spiraliniais laiptais įveikus 115 pakopų galima pakilti į rotušės bokšto viršūnę ir pasigrožėti miesto panorama. Apžiūrėsime ir Juodagalvių gildijos pastatus.

Toliau tęsime pažintį su miestu aplankydami Tompea kalvoje įsikūrusį „Kiek in de Kok“ gynybinį kompleksą. 500 metrų ilgio istorinis muziejaus kompleksas, iš kurio atsiveria puikus vaizdas į Senąjį Taliną ir iš kurio galima patekti į slaptą požemį. Jį sudaro šeši objektai – Kiek in de Kök bokštas, Mergelės bokštas (Neitsitorn), Arklidės bokštas (Tallitorn), Vartų bokštas (Väravatorn), Bastiono perėjos ir raižyto akmens muziejus. Pasivaikščiosime po paslapčių pilną požemį ir užkopsime į bokštą…

Laisvas laikas apsilankyti Rotušės aikštėje, kuri per šventes pavirsta tikra pasaka. Širdis apsąla nuo vaizdų – pamatysite Kalėdų senelį ir jo elnius, mažas trobeles, prikrautas liaudies meistrų dirbinių. Čia gali betarpiškai pabendrauti su tautodailininkais, nusipirkti kalėdinių papuošalų ir rankdarbių, puikiai tinkančių šventinėms dovanėlėms. Vietos kepėjai ir virėjai mugėje siūlo tradicinių estiškų patiekalų – nuo juodos kraujinės dešros ir raugintų kopūstų iki imbierinių meduolių ir sausainių su sielą ir kūną sušildančiais kalėdiniais gėrimais. Savarankiškas grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai viešbutyje. Tęsiame pažintį su gražiuoju Talinu.

Lankomės viename gražiausių rūmų bei parkų Estijoje – Kadriorgo rūmuose. Įspūdingų barokinių rūmų istorija prasidėjo XVIII amžiuje, Juos statė Petras I savo žmonai Jekaterinai I, tačiau nei vienas nesulaukė statybų pabaigos. Italų architekto Nikolo Mičeti projektuoti grandioziniai rūmai ir juos supantys išpuoselėti sodai – puikus carinės ekstravagancijos pavyzdys. Šiuose rūmuose verta apsilankyti ir dėl čia įsikūrusio Estijos dailės muziejaus. Rūmuose mūsų lauks ekskursija su vietiniu gidu, vėliau pasivaikščiosime aplink esančiame nuostabiame parke, pasigrožėsime puikiai sutvarkytais želdiniais.

Po to keliausime į Talino televizijos bokštą – 314 m aukščio pastatą, kuris yra aukščiausias mieste (ir visoje Estijoje). Bokštas iškilo 1980 m. Maskvos Olimpinių žaidynių proga. Greitaeigis liftas norinčius pasižvalgyti iš viršaus į apžvalgos aikštelę pakelia mažiau nei per minutę. Nuo televizijos bokšto apžvalgos aikštelės atsiveria puikūs senamiesčio ir uosto vaizdai, o giedrą dieną matosi net ir Suomijos krantai.

Aplankę aukščiausią Estijos pastatą ir pasigrožėję Kalėdiniu Talinu iš aukštai keliausime namų link. Apie 21.00 val. grįžtame į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Už vienvietį kambarį taikoma papildoma priemoka. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-12-09 05:00
Grįžimas: 2023-12-10 21:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Kadriorgo rūmų lankymas – suaugusiems apie 9 Eur/asm., senjorams, studentams, moksleiviams apie 7 Eur/asm. (muziejaus gido ekskursija grupei apie 65 Eur iki 25 asmenų).
 • Televizijos bokšto lankymas – suaugusiems apie 13 Eur/asm., senjorams, moksleiviams 7 Eur/asm. gidas – apie 70 Eur grupei.
 • „Kiek in de Kök“ – apie 12 Eur/asm., 6 Eur/ studentams, senjorams. Gidas apie 55 Eur grupei iki 25 asmenų.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.