Kaišiadorių kraštas: Žiežmariai, Guronys ir sūrių degustacija!

KAINA
23 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2021 m. spalio 3 d. kviečiame keliauti į dar netyrinėtą, tarp keturių sostinių, Neries ir Nemuno apjuostą, plytintį – Kaišiadorių rajoną, susipažinsime su ypatingų formų bažnyčiomis, apžiūrėsime paslaptinguosius Žiežmarius, susišildysime gerdami karštą kavą ir skanaudami kelių rūšių sūrius!

7.30 val. išvykimas iš Panevėžio.

Pirmasis mūsų sustojimas žavinga ir nepaprasta – rotondos formos bažnyčia. Kalvių šv. Antano Paduviečio bažnyčia yra mėgstama vietinių gyventojų, jaunavedžių, turistų. Nedidelė, nuolatinio klebono neturinti bažnytėlė yra rotondos formos. Tokių Lietuvoje yra tik dvi.

Keliausime į Žiežmarius. Manoma, kad miesto pavadinimas yra hidroniminės kilmės: į vakarus nuo miesto į Strėvą įteka jos kairysis intakas – Žiežmara (arba Žiežmarė). Susipažinsime su miesteliu ir jo grožybėmis – centrinė miestelio dalis – urbanistikos paminklas, nes išsaugojo senuosius bruožus – gatvių tinklą, turgaus aikštę, ties kuria tankiai išsidėstę amatininkų ir pirklių namai. Mus pasitiks aikštėje stovintis Laisvės paminklas. Sužavės dabartinė neogotikinio stiliaus bažnyčia pradėta statyti 1914 m. Pamatysime žaviąją Žiežmarių sinagogą, statytą maždaug XIX a. viduryje – šiuo metu viena iš trylikos išlikusių medinių sinagogų. Pavažiavus dar toliau, miestelio pakraštyje stovi išlikę Žiežmarių dvaro rūmai, statyti 1858 m.

Kitas mūsų sustojimas bus gardus – mūsų lauks įvairių sūrių degustacija ir edukacija. Degustuosime įvairių skonių sūrius, kurie gaminami iš kartos į kartą, sūrių receptai yra latviški, bet tobulėjant mokomasi gaminti ir kitų šalių sūriai, tad išmėginsime ne vieną skonį. Paskanavus sūrių mūsų lauks sotūs pietūs – gardus sūrio kepsnys su salotomis. Po to skanausime naminį sūrio desertą su kava. Visa tai lydės šeimininkės pasakojimas.

Sočiai prisivalgius, mūsų lauks pažintis su Kardinolo Vincento Sladkevičiaus tėviške Guronyse, Rožinio slėpinių parku. Antrasis Lietuvos kardinolas itin brangino Rožinio maldą, todėl šio garbingo ganytojo atminimas buvo įamžintas Rožinio slėpinių keliu Guronių kaime. Parke pastatytos 5 koplytėlės su freskomis, vaizduojančiomis scenas iš Biblijos bei Lietuvos katalikų gyvenimo istorinius įvykius, Švč. Mergelės Marijos statula, koplyčia. Veikia rekolekcijų namai, rožinių ekspozicija. Parke išlikęs senas medis žymi kardinolo Vincento Sladkevičiaus tėviškės sodybos vietą.

Atvyksime į žaviuosius Kaišiadoris. Ištyrinėsime miestą ir jo paslaptis. Paradoksalu, bet XX a. pradžioje Kaišiadoryse dar nebuvo bažnyčios, ji neatsirado ir vėliau. 1913 m. pradėjus statybos darbus, juos teko nutraukti – prasidėjo pirmasis pasaulinis karas. Vokiečių kariams pagrobus visas statybines medžiagas, statybos užsitęsė, o įkūrus naują vyskupiją, maldos namai buvo pabaigti pastačius ne bažnyčią, o katedrą. Statybos baigtos 1932 metais. 2015 m. katedroje duris atvėrė Dievo gailestingumo koplyčia, čia yra saugomos Šv. Jono Pauliaus II ir Šv. Faustynos relikvijos. Katedros kriptoje palaidotas arkivyskupas Teofilius Matulionis ir vyskupas Juozapas Kukta.

Kupini gerų įspūdžių apie 19.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2021-10-03 07:30
Grįžimas: 2021-10-03 19:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Kardinolo Vincento Sladkevičiaus tėviškės ekskursija – auka apie 1 Eur/asm.
 • Sūrių degustacija, pietūs, desertas, kava, pasakojimas – 15 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.