Kačerginė, Didingasis Pažaislio vienuolynas ir VDU botanikos sodas!

KAINA
32 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2024 m. gegužės 11 d. kviečiame pasivaikščioti po pušų apsuptyje įsikūrusį kurortinį miestelį – Kačerginę, aplankyti didingąjį Pažaislio vienuolyną bei pasigrožėti stulbinančia augmenija!

8.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Mūsų laukia emocijų kupinas, daugiau nei dviejų valandų trukmės žygis po senąjį Kačerginės kurortą. Keliaudami romantiškais pušynas, kopdami į smėlio kalveles, patirsime daug įspūdžių apie idiliškas Laikinosios sostinės inteligentų vasaras. Sužinosime, kuo ši vasarvietė kaip magnetas traukė tarpukario gydytojus, artistus, tarnautojus, karininkus. Išgirsime, kokias paslaptis saugo medinių vasarnamių sienos ir, kokie ypatingi, tarpukario Lietuvą kūrę, žmonės jas statė. Pasmalsausime, kur vasarojo, ką veikė diplomatas J. Urbšys, Kauno provizorius A. Grigalauskas, prezidentas A. Smetona. Aplankysime net tris skambias Gegužinių aikštes. Jose užgimusios romantiškos garsių Lietuvos žmonių meilės istorijos užims kvapą. Pro ,,stiklinius Rojaus vartus“ žvilgtelsime į garsaus tarpukario architekto V. Landsbergio–Žemkalnio suprojektuotą lengvų konstrukcijų ir perregimomis sienomis Kačerginės Šv. Onos koplytėlę. Šiandien senoji vasarvietė patraukli ne tik medumi kvepiančiais pušynais, šimtmečius trykštančiais šaltiniais, bet ir švytinčiomis sutvarkytomis erdvėmis, rekonstruotomis vilomis, unikaliais paminklais, įamžinančiais istorinę kurorto praeitį.

Pietūs kavinėje.

Toliau vykstame į prie Kauno marių pusiasalyje įsikūrusį Pažaislio kamaldulių vienuolyną. Tai – vienas gražiausių brandžiojo baroko pavyzdžių ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Šiaurės bei Rytų Europoje. XVII a. statyto vienuolyno ansamblį garsina ne tik unikali architektūra ar kasmet čia rengiamas tarptautinis Pažaislio muzikos festivalis, bet ir įvairūs mitai.

Didingą šventovę Kauno pakraštyje, tuo metu atokiame miške, statyti nusprendė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleris Kristupas Zigmantas Pacas. Mažam tikinčiųjų ratui skirtas vienuolynas kainavo net aštuonis milijonus auksinių, o fundatoriaus keistokų motyvų netruko apipinti įvairios būtos ir nebūtos istorijos. Pacas visą savo dėmesį skyrė vienuolyno statybai. Pats studijavęs ir nemažai keliavęs Italijoje, architektus ir freskų tapytojus didikas pasikvietė būtent iš ten. Vienuolyno bažnyčia garsėjo ir barokiniais altoriais bei Italijos menininkų tapytomis freskomis. Garsiausia iš jų – Džiusepės Rosi kurta „Marijos karūnavimo“ freska atspindėjo ir bendrą, visame vienuolyne vyravusią, Marijos išaukštinimo temą. Senojo ir Naujojo testamento siužetus vaizduojančios freskos puošė ir kitus vienuolyno pastatus – šiandien visame komplekse jų išlikę apie 140. Nuo 1992 m. vienuolyne įsikūrusios seserys kazimierietės. Jos rūpinasi Pažaislio restauravimu, organizuoja rekolekcijas ir edukacines programas. Visa vienuolyno istorija nuo XVII iki XXI a. itin patraukliai išdėstyta šiuolaikiškai įrengtoje ekspozicijoje, pritaikytoje ir šeimoms su vaikais.

Toliau lankysite Vytauto Didžiojo Universiteto Botanikos sodą. Jau daugiau kaip 90 metų veikiantis sodas talpina gausias augalų kolekcijas, didžiausią Lietuvoje oranžeriją ir rožyną, organizuoja tradicines šventes, parodas, muges, spektaklius ir koncertus. XIX a. pradžioje buvo suformuota stambi Aukštosios Fredos dvaro sodyba. Manoma, kad Fredos pavadinimas yra kilęs iš vokiškai vadintos laisvos miesto žemės. Sodybos savininkas Jozefas Godlevskis pasistatydino ją kaip užmiesčio rezidenciją. Daugelis dvaro laikotarpiu susiformavusių sodybos pastatų išliko iki šių dienų. Dėl vėlyvojo klasicizmo ir istorizmo įtakos statyti sodybos pastatai ir parkas yra įtraukti į saugotinų vertybių sąrašą. Turėsite galimybę pasigrožėti prieš akis plytinčiu peizažiniu parku su tvenkiniais ir įvairia augmenija.

Kupini gerų įspūdžių apie 20.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2024-05-11 08:00
Grįžimas: 2024-05-11 20:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija „Kačerginės kurorto istorijų ir legendų takais“ – apie 6 Eur/asm. (kaina priklasuo nuo grupės dydžio).
 • Pietūs – apie 12 Eur/asm.
 • Ekskursija Pažaislio vienuolyno ansamblyje – suaugusiems apie 6 Eur/asm., moksleiviams ir senjorams apie 3 Eur/asm. Vietinio gido kaina grupei apie 150 Eur.
 • Botanikos sodas – suaugusiems apie 6 Eur/asm., moksleiviams ir senjorams apie 3 Eur/asm. Gido kaina grupei iki 25 asmenų apie 70 Eur.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.