Įspūdingieji Marso kanjonai ir juros periodo atodangos!

KAINA
28 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. birželio 3 d. kviečiame pasinerti į nuotykius ir bent trumpam nusikelti į kitą pasaulį! Akmenės rajone pasijusime lyg Marse, o besidomintys geologine praeitimi galės susirasti unikalių suvenyrų iš amžių glūdumos!

7.30 val. išvykimas iš Panevėžio.

Keliausime į turtingos istorijos ir išskirtinės gamtos grožio miestelį – Papilę, kurioje yra paminklas S. Daukantui. Gidas pristatys didžiojo istoriko, tautosakininko, kalbininko, švietėjo darbus. Per S. Daukanto muziejaus kiemelį pasieksime Lakštingalų slėnį, kur rengiamos Lakštingalų nakties poezijos ir muzikos šventės. Akmenimis grįstu taku, išlikusiu iš XVIII a., pavenčiais nueisime iki I Papilės piliakalnio, aplankysime S. Daukanto kapą, autobusu pasieksime apžvalgos bokštą Daubiškių kaime, iš kur atsiveria išraiškingas Ventos upės slėnis su kerinčiu Jurakalnio atragiu.

Užsuksime ir į Papartynės apylinkėse esančią Juros periodo atodangą, kur pasijausime kaip grįžę į praeitį. Jura, kurią minime Papartynės, vadinamas vidurinis mezozojaus eros etapas, prasidėjęs prieš 205 milijonus metų ir trukęs apie 60 milijonų metų. Juros periodo laikais karaliavo ropliai – dinozaurai, vešėjo milžiniški papartynai. Papilės atodangose mokslininkai aptiko ir aprašė apie 300 Juros periodo gyvūnų liekanų bei fragmentų. Atodangos vietoje Juros periodo metu buvo jūros pakrantė – tai įrodo gausybė čia esančių fosilijų nuolaužų – jas susmulkino daugybę amžių pakrantę skalavusios bangos. Tuometinė jūra tyvuliavo didelėje Europos dalyje, taip pat ir Vakarų ir Pietvakarių Lietuvoje. Čia Juros periodo uolienos slūgso 60-300 m gylyje ir tik Papilės apylinkėse jos matomos atodangose. Kiekvienas šioje atodangoje nesunkiai gali aptikti suakmenėjusių dvigeldžių moliuskų, brachiopodų, amonitų kiaukutų. Juros periodas buvo šiltas ir drėgnas. Būdinga augmenija – paparčiai ir plikasėkliai. Tuomet atsirado skraidantys ropliai ir pirmieji paukščiai. Belemnitai buvo pagrindinis vandens dinozaurų – ichtiozaurų – maistas. Juros periodo pabaigoje pasirodė pirmieji gaubtasėkliai augalai.

Ar kada svajojote apsilankyti Marse? Šaltiškių molio karjere galėsime pasijausti lyg vaikščiotume po tikrus Marso kanjonus. Ankstyvojo triaso laikais, prieš 250mln. metų, čia tvyrojo dykumų klimatas. Dumbančiose lygumose tuomet kaupėsi aliuvio nuosėdos. Per milijonus metų irstant biotito ir raginukės mineralams, išsiskirdavo geležis, suteikusi šiems sluoksniams raudoną spalvą, kurių dėka susidarė kraštovaizdis, primenantis Marso planetą. Šaltiškių karjeras yra įtrauktas į gamtos paminklų sąrašą. Gėrimės Marsą primenančiu peizažu, iš tolo apžiūrime galingą techniką.

Užsuksime papietauti į Viliošių kavinę-sodybą.

Akmenės miesto centrinė aikštė. Laisvės paminklas. Šv. Onos bažnyčia.

Aplankysime Akmenės krašto muziejų. Fosilijų kolekcija. Drugelių ekspozicija: didžiausia dieninių drugių kolekcija Lietuvoje. Gyvų drugelių „šiltnamiukas“ (jei jau bus išsiritusių gyventojų). Apie 1 val. Keliaujame susipažinti su Akmenės miestu. Ekskursijos metu apžvelgsime gražiausias miesto vietas ir aplankysime neromaninio stiliaus šv. Onos bažnyčią.

Keliaujame į Amerikos Didijį kanjoną primenantį Menčiuose esantį klinčių karjerą. Šioje vietoje klintys kalkių gamybai ir cukraus pramonei pradėtos kasti dar 1932 m. Dabar dalis iškasto karjero užtvindyta, tyvuliuoja dirbtiniai ežerėliai, kurie skalauja išlikusias klinčių atodangas.

Kupini gerų įspūdžių apie 20.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Vaikščioti po karjerus turėti kuo persiauti, geriausia guminiais batais.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-06-03 07:30
Grįžimas: 2023-06-03 20:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Vietinis gidas – apie 5 Eur/asm. (kaina priklauso nuo grupės dydžio).
 • Karjerų lankymas – apie 2 Eur/asm.
 • Pietūs – apie 7 Eur/asm. (užkeptas karbonadas su gira).
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.