Ilgasis Joninių savaitgalis Estijoje: Talinas, Sarema, Hiuma!

KAINA
265 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2024 m. birželio 22–24 d. kviečiame leistis į įspūdingą kelionę po didžiąsias Estijos salas – Sarema ir Hiuma! Pasigrožėti nuostabaus grožio gamta, įdomia architektūra, padegustuoti vietinio maisto, apsilankyti žavingame Hapsalu mieste bei senajame Taline.

1 DIENA (22 d.)

5.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Vykstame į Virtsu uostą. Plaukiame keltu į Muhu salą, kurią pervažiavę pasieksime ir Saremą – didžiausią ir gražiausią Estijos archipelago salą. Tarp Muhu ir Saremos salų yra Vaike Vain sąsiauris, kurio salelėmis nutiestas kelias yra pagrindinis būdas patekti į Saremą. Estijos salos garsėja mediniais vėjo malūnais ir senomis bažnytėlėmis. Važiuodami pamatysime Muhu saloje esančią Šv. Kotrynos bažnyčią ir Saremos saloje stovinčią mažą Karjos miestelio bažnytėlę.

Apsilankysime Anglos kaimelyje įsikūrusiame vėjo malūnų komplekse, kur stovi penki mediniai vėjo malūnai. Apžiūrėsime, kaip veikia malūnai, susipažinsime su malūnų viduje esančiais mechanizmais ir paragausime kvapnios ir šviežios Saremos saloje kepamos duonos su žolelių arbata.

Po apsilankymo malūnuose vykstame ant Pangos skardžio – tai 20 m aukščio skardis, nuo kurio atsiveria Baltijos jūros panorama.

Atvykstame į salos sostinę Kuresarę. Susipažįstame su pagrindiniais miestelio objektais: Saremos vyskupų pilis–tvirtovė, miesto parkas, Rotušė.

Po įspūdžių kupinos dienos, keliaujame į viešbutį Saremos saloje poilsiui ir nakvynei. Norintys galės pasinaudoti viešbutyje įsikūrusiame SPA centre.

2 DIENA (23 d.)

Pusryčiai viešbutyje.

Išvykdami iš salos dar sustosime prie Kalio meteoritinio kraterio, kurio dugne telkšo žalsvas ežeriukas. Kaali krateris yra aštuntas pagal dydį meteorito suformuotas krateris pasaulyje, be to, vienas vaizdingiausių.

Keltu plaukiame į antrą pagal dydį Estijos salą – Hiuma.

Atplaukiame į nuošalią ir ramią Hiumos salą. Antroji pagal dydį Estijos sala yra šiek didesnė nei 1000 kvadratinių kilometrų, o joje gyvena mažiau nei dešimt tūkstančių žmonių. Hiuma neturi šviesos ar triukšmo taršos, todėl yra UNESCO biosferos rezervato dalis. Kaip ir dera salai, beveik visa pagrindinė veikla yra susijusi su jūra: žvejyba, plaukiojimas valtimis, ruonių stebėjimas, banglenčių sportas ir poilsis smėlingose paplūdimiuose. Keliaudami po salą išvysime unikalaus grožio Kasario pusiasalį, kuriame yra Saretirp iškyšulys – viena romantiškiausių Estijos vietų. Saloje rasime net dalelę Prancūzijos – 31 m. medinę garsiojo Eifelio bokšto kopiją. Aplankysime aukščiausią Tahkunos švyturį Estijoje bei seniausią Kopu švyturį. Pasigrožėsime gamta, įkvėpsime tyro oro ir pailsėsime viename iš paplūdimių mėgaudamiesi bangų ošimu.

Keltu plaukiame į Rohuküla uostą. Atvykstame į žavingą, įspūdingų turistinių objektų ir jaudinančių pramogų kupiną Hapsalu miestą, kurį gaubia rami ir romantiška aplinka. Pasivaikščiosime viena gražiausių miesto vietų – promenada. Apžiūrėsime XIII amžiaus architektūros perlą – Hapsalu vyskupų pilį, kuri garsėja ne tik kaip geriausiai išsilaikiusi pilis Estijoje, bet ir dėl legendų apie pilies vaiduoklį. Turėsime laisvo laiko pasivaikščioti siauromis, mediniais namais apstatytomis, senamiesčio gatvelėmis bei papietauti viename iš jaukių restoranų.

Atvykstame į Taliną. Keliaujame į miesto centre įsikūrusį viešbutį, kuriame viduramžiškos atmosferos žavesys susipina su šiuolaikiniais patogumais. Įsikūrę viešbutyje turėsime laisvo laiko pavakarieniauti, pasivaikščioti po Talino senamiestį ar tiesiog pailsėti viešbučio kambaryje.

3 DIENA (24 d.)

Pusryčiai viešbutyje.

Leidžiamės į ekskursiją po Talino senamiestį. Šalia įėjimo į senamiestį visus pasitinka Storosios Margaritos bokštas. Tokį pavadinimą bokštas gavo dėl to, kad šioje vietoje miesto siena buvo tvirčiausia ir storiausia. Spiraliniais laiptais įveikus 115 pakopų galima pakilti į bokšto viršūnę ir pasigrožėti miesto panorama. Aplankysime Rotušės aikštę, kurioje anksčiau vykdavo mugės, buvo vykdomos mirties bausmės. Apžiūrėsime ir Juodagalvių gildijos pastatus. Aplankysime Tompea kalvą, kurioje šiuo metu įsikūręs Estijos Parlamentas, Riigikogu. Tompea kalvoje įrengtos net kelios apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria Senamiesčio bei Talino uosto panorama. Šalia stovi Aleksandro Nevskio katedra pastatyta 1900 metais paskutiniojo Rusijos caro Nikolajaus II. Ši ortodoksų katedra laikoma XIX amžiaus caro valdžios simboliu. Mūsų lauks ir gražioji Švč. Mergelės Marijos katedra dar vadinama Domo, kuri buvo pastatyta XIV a. Tai yra pagrindinė liuteronų bažnyčia Estijoje, buvusi Talino vyskupų rezidencija.

Po ekskursijos turėsime laisvo laiko papietauti vienoje iš daugelio senamiestyje įsikūrusių kavinių ar tavernų, įsigyti lauktuvių šeimai ar draugams.

Kupini neišdildomų įspūdžių apie 20.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda. Už vienvietį kambarį taikoma papildoma priemoka.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2024-06-22 05:00
Grįžimas: 2024-06-24 20:30

Kelionės dienų skaičius

3

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
 • 2 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Keltas į Muhu salą – apie 6 Eur/asm.
 • Keltas į Hiuma salą – apie 4 Eur/asm.
 • Keltas iš Hiuma salos – apie 6 Eur/asm.
 • Angla vėjo malūnų kompleksas su degustacija – apie 12 Eur/asm. Gidas apie 60 Eur/grupei.
 • Kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.