Europos parkas, lietuviškosios orchidėjos ir margaspalvis botanikos sodas!

KAINA
22 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2021 m. birželio 26 d. kviečiame keliauti pasigrožėti lietuviškosiomis orchidėjomis, apsilankyti žavingame Europos parke bei pasigėrėti margaspalviais augalais Vilniaus universiteto Botanikos sode!

8 val. išvykimas iš Panevėžio.

Leisimės į žygį Neries regioniniame parke, kuriame Šilėnų pelkėje žydi lietuviškos orchidėjos… Lietuvoje aptinkami 36 rūšių gegužraibinių šeimos augalai, augantys pelkėse, nesukultūrintose pievose ir miškuose. Beveik visos Lietuvoje natūraliai augančios orchidėjos yra saugomos. Šioje pelkėje auga net 4 skirtingų rūšių retos lietuviškosios orchidėjos, įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Rausvai violetinius žiedus į saulę tiesia raudonoji, dėmėtoji ir plačialapė gegūnės. Jos tarpusavyje pakankamai panašios, net botanikams jas atskirti kartai didelis iššūkis. Be šių trijų orchidėjų rūšių, ši pelkė – vienintelė vieta Neries regioniniame parke, kurioje galima pamatyti ir ypatingai retą – gelsvąją gegūnę. Visoje Lietuvoje yra tik 25 vietos, kuriose auga šios rūšies orchidėjos. Nuo kitų orchidėjų gelsvosios gegūnės aiškiai skiriasi žalsvai gelsvais ar beveik baltais žiedais, kadangi jos neturi specialaus pigmento, kitų orchidėjų žiedus dabinančių rausvomis ar violetinėmis spalvomis. Paprastai jų žiedynus sudaro net 50 – 80 žiedų! Gelsvosios gegūnės geriausiai jaučiasi ir gausiausias populiacijas sudaro būtent tokiose kaip ši šaltiniuotose žemažolėse viksvinėse žemapelkėse. Galėsime pamėginti pamiklinti akis ir nustatyti kuri orchidėja yra kuri…

Europos parkas laikomas vienu įspūdingiausių šiuolaikinio meno muziejų po atviru dangumi. 55 hektarų meniniame kraštovaizdyje eksponuojama daugiau kaip 130 įvairių pasaulio šalių menininkų darbų. Europos parkas meno kalba įprasmina geografinį Europos žemyno centrą. Tai pirmasis nevyriausybinės organizacijos muziejus Lietuvoje.

Kita mūsų stotelė Vilniaus universiteto (VU) botanikos sodas, kuris buvo įkurtas dar 1781 metais ir tęsia garbingas tradicijas. Čia kaupiamas, tiriamas, vertinamas unikalus mūsų krašto augalų genofondas, o vertingiausias vėliau ir saugomas neribotą laiką (pavyzdžiui, sodo žolinių dekoratyvinių augalų kolekcijose saugoma per 600 Lietuvos selekcininkų sukurtų vertingų hibridų ir veislių pavyzdžių, 313 sode saugomų augalų pavyzdžių yra įrašyti į nacionalinio augalų genofondo sąrašus). Sode šalimais teka Neris ir teikia gaivą, rytinėje pusėje – aukštas ir ilgas šlaitas, tad galima pasijusti kaip didelio kalno papėdėje. Pietų saulės niekas neužstoja, tad vasarą čia būna taip karšta, kad gali pamanyti esąs tolimuose pietų kraštuose. Šiaurės vėjus užstoja pušynas. Jokio miesto triukšmo, jokių civilizacijos kvapų, rami, tyki ir skaidri gamtos oazė. Pavasarį sodas pražysta visomis įmanomomis svogūninių gėlių spalvomis. Šį paradą pradeda erančiai, sniegžydrės, krokai, scylės. Vėliau jį tęsia žydrės ir jacintai.

Kupini gerų įspūdžių apie 21 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

SVARBU!
AUTOBUSE IR LANKOMUOSE OBJEKTUOSE BŪTINA DĖVĖTI VEIDO KAUKES!

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2021-06-26 08:00
Grįžimas: 2021-06-26 21:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Ekskursija Neries regioniniame parke – apie 4 Eur/asm.
 • Europos parko lankymas apie – 10,5 Eur/asm., studentams ir senjorams apie 7,80 Eur/asm., moksleiviams apie 6,1 Eur/asm.
 • VU Botanikos sodo lankymas – apie 4 Eur/asm., moksleiviams ir senjorams apie 2 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.