Dzūkijos lobis: Merkinės piramidė – Grūto parkas – Druskininkai!

KAINA
27 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2022 m. liepos 10 d. kviečiame pakeliauti po Dzūkiją – pasigrožėti kvapą gniaužiančiais vaizdais nuo Merkinės piliakalnio, pasivaikščiosime po didingąjį Grūto parką bei sveikatos šaltinių kurortą – Druskininkus!

6 val. išvykstame iš Panevėžio.

Dzūkija, dar vadinama Dainava, vienas unikaliausių Lietuvos etninių regionų. Kiekvieną atvykstantį žavi reto grožio gamta – didingi miškai, šaltiniuotos upių versmės, pelkingos laukymės. Šio krašto žmonės sugebėjo savo atmintyje išlaikyti ir išsaugoti didžiausius etninės kultūros lobius: gatviniai ir kupetiniai kaimai, bendruomenių papročiai ir tradicijos, senoviniai verslai. Kviečiame į kelionę po Dzūkiją, aplankant įdomiausius šio regiono objektus.

Keliausime į Merkinės miestelį – Varėnos rajone. Prieš kelis amžius Merkinė buvo ketvirtas pagal dydį Lietuvos miestas. Merkinė įsikūrusi Nemuno ir Merkio upių santakoje, didžiujų ano meto kelių iš Vilniaus į Krokuvą ir iš Kauno į Gardiną kryžkelėje. Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose Merkinė paminėta 1359 metais. Merkinė labai suklestėjo XVII a. Šiaurės karo metu, žygiuodamas su savo kariuomene, čia du kartus buvo apsistojęs Rusijos caras Petras I. Merkinėje buvo Lietuvos valdovų mėgstamas medžioklės dvaras, katalikų ir stačiatikių bažnyčios, sinagogos, du vienuolynai…

Nuo didingo Merkinės piliakalnio viršūnės apžvelgsime nuostabią Merkinės panoramą. Anais laikais ant šio piliakalnio stovėjo Merkinės pilis.

Šalia Merkinės, Česukų kaime – dvasinio pažinimo ir sveikatinimo erdvė – POVILO PIRAMIDĖ. Tai – vienas lankomiausių Dzūkijos objektų. Pamatome stiklinį kupolą, kurio viduje trišonė piramidė, o joje – du unikalūs kryžiai, kurie koncentruoja subtiliąją dvasinę energiją bei ją perteikia šios erdvės lankytojams. Apsilankome piramidėje.

Merkinėje, dešiniajame Nemuno krante – naujas, neeilinės architektūros, 26 m aukščio Merkinės apžvalgos bokštas – „Pušų gojelis“. Nuo šio bokšto pamatysime Nemuno kraštovaizdžio draustinį, Nemuno ir Merkio santaką, Merkinės tiltą, kuris neseniai šventė 100 metų sukaktį.

Tęsiame kelionę į Grūto parką, esantį netoli Druskininkų. Parke įrengta socialistinio realizmo dvasia sukurtų tarybinio laikotarpio veikėjų skulptūrų ekspozicija. Toks parkas – unikalus reiškinys pasaulyje.Parko plotas – 20 ha, čia eksponuojami 46 autorių 86 darbai. Grūto parke paminklinės skulptūros išdėstytos 2 km ilgio ekspozicijoje, kur sargybos bokšteliai, lagerių fragmentai ir kitos detalės primena anuos laikus, primena Sibirą. Ekskursijos metu susipažįstame su sovietinių skulptūrų ekspozicija, pabuvojame klube – skaitykloje, paveikslų galerijoje, informaciniame centre – muziejuje, apžiūrime zoo sodą. Kavinėje galima paskanauti patiekalų ir iš netradicinio “senųjų laikų nostalgijos “ meniu.

Važiuojame į sveikatos šaltinių kurortą – Druskininkus. Tai seniausiais ir didžiausias kurortas Lietuvoje. Tikra sveikatingumo oazė. Viskas čia „sūru” – ir tyvuliuojančio ežero miesto centre pavadinimas, ir trykštantys mineraliniai šaltiniai. Pastarieji kadaise ir išgarsino Druskininkų miestelį. Leisimės į ekskursiją – kvėpdami gaivaus, pušimis kvepiančio oro pasivaikščiosite po kurortą, kuris pastaruoju metu išpuoselėjo savo aplinką. Aplankysime Druskininkų gydyklos biuvetę ir tiesiai iš gręžinių paragausime mineralinio vandens. Nusiprausime legendomis ir stebuklingais pagijimais apipinto giliausio ir sūriausio “Grožio” šaltinio mineraliniu vandeniu. Pasivaikščiosime vaizdingomis Nemuno ir Ratnyčėlės pakrantėmis, kurias taip mėgo žymus XX a. pr. lietuvių dailininkas bei kompozitorius M.K. Čiurlionis. Pasigrožėsime šio miesto muzikiniu fontanu. Kelsimės per Nemuną specialiu keltuvu. Keturi dešimtviečiai keltuvai iš lynų keltuvo stotelės (prie Druskininkų vandens parko) į kitą Nemuno pusę (prie žiemos pramogų rojaus “Snow arena”) Jus „nuskraidins“ per 7,5 minutes, 45 metrų aukštyje. Kelionės metu pro keltuvo langus, tarsi iš apžvalgos rato, išvysite: įspūdingus Druskininkų kurorto miškus, Nemuno upėsvingius ir nuostabią miesto panoramą. Po ekskursijos – laisvas laikas kavai, pasivaikščiojimui po kurortą.

Atsigaivine kurorto žaluma ir maloniai praleidę laiką, vakare grįšime namo.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001534.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2022-07-10 06:00
Grįžimas: 2022-07-10

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistinu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Merkinės piramidė – auka.
 • Grūto parkas – apie 12 Eur/asm., studentams, senjorams 9 Eur, vaikams nuo 4 iki 16 m. 7 Eur. gidas/audiogidas – 1 Eur/asm.
 • Lyno keltuvas per Nemuną – apie 4 Eur/asm.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.