Druskininkai, Leipalingio dvaras ir pramoginė sūrių degustacija!

KAINA
29 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. vasario 19 d. kviečiame į pažintį su Dzūkišku paveldu, apsilankyti atrestauruotame Leipalingio dvare, pasigrožėti nuostabiomis medinėmis skulptūromis, sudalyvauti pramoginėje–edukacinėje programoje bei pasimėgauti gaiviu pušimis kvepiančiu oru didžiausiame Lietuvos kurorte – Druskininkuose!

6.30 val. išvykstame iš Panevėžio.

Apsilankome naujai lankytojams duris atvėrusiame Leipalingio dvare. Kokias paslaptis slepia Lietuvos didikų Sapiegų giminei priklausęs dvaras? Kokią istoriją pasakoja klasicizmo stiliaus dvaro sienos? Leipalingio dvaras, kaip kultūros paveldo statinys, pirmą kartą paminėtas dar XVI a. pradžioje, šiandien džiugina žvilgsnį simetrija ir harmonija. Dvare veikia unikalus, 1957 metais įkurtas Leipalingio progimnazijos Algirdo Volungevičiaus vardo kraštotyros muziejus. Apsilankę Leipalingio dvare pamatysime archeologijos, istorijos bei etnografijos eksponatus, kurie liudija Leipalingio miestelio gyvenimą.

Toliau mūsų laukia ekskursija po sveikatos šaltinių kurortą – Druskininkus. Tai seniausiais ir didžiausias kurortas Lietuvoje. Tikra sveikatingumo oazė. Viskas čia „sūru” – ir tyvuliuojančio ežero miesto centre pavadinimas, ir trykštantys mineraliniai šaltiniai. Pastarieji kadaise ir išgarsino Druskininkų miestelį. Leisimės į ekskursiją – kvėpdami gaivaus, pušimis kvepiančio oro pasivaikščiosime po kurortą, kuris pastaruoju metu išpuoselėjo savo aplinką. Aplankysime Druskininkų gydyklos biuvetę ir tiesiai iš gręžinių paragausime mineralinio vandens. Nusiprausime legendomis ir stebuklingais pagijimais apipinto giliausio ir sūriausio „Grožio“ šaltinio mineraliniu vandeniu. Pasivaikščiosime vaizdingomis Nemuno ir Ratnyčėlės pakrantėmis, kurias taip mėgo žymus XX a. pr. lietuvių dailininkas bei kompozitorius M.K. Čiurlionis.

Laisvas laikas atsikvėpti su gardžios kavos ar arbatos puodeliu.

Paliekame Druskininkus ir keliaujame į išskirtinį skulptūrų ir poilsio parką. Pasivaikščioti tarp įspūdingų medžio skulptūrų pakvies parko įkūrėjas – vienas geriausių Dzūkijos skulptorių Antanas Česnulis. Vos už 5 kilometrų nuo Druskininkų įkurtame parke išvysime unikalias medines skulptūras, kurias autorius sukūrė savo rankomis. Čia pamatysime ir malūną, ir Rūpintojėlių sieną, ir tautosakos personažus. Parką puošia vaizdingi Ratnyčėlės upelio vingiai. Parkas nuolat papildomas naujais skulptoriaus darbais, todėl kiekvieną kartą atvykę atrasime naujas, dar nematytas skulptūras.

Toliau mūsų lauks nuotaikinga, skani, soti viešnagė vietiniame pieno ūkyje, kuris sužavės kiekvieną! Iš pačios Gaspadinės lūpų išgirsime kaip šiame ūkyje gaminami saldaus pieno, pelėsiniai, fermentiniai ir brandinti sūriai. Pažinsime sūrio kelią „nuo pievos iki stalo“. Savo akimis išvysime kaip gaminamas mocarelos sūris, o patys smalsiausi galės ir patys pasibandyti gaminimo procesą. Šeimininkė pavedžios po sūrių ūkį ir pelėsinių sūrių brandinimo rūsį. Po ekskursijos būsime pakviesti prie stalo pasivaišinti ne tik įvairiais sūriais, bet ir vyno su tradiciniais užkandžiais. Tačiau pirma, vietą prie stalo reikės užsitarnauti, atliekant linksmas, ūkiškas užduotis!

Ūkyje įrengtoje „Sūrinėje“ galėsime įsigyti labiausiai patikusį, natūralų ir ekologišką sūrį.

Kupini neišdildomų įspūdžių apie 21.30 val. grįžtame į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-02-19 06:30
Grįžimas: 2023-02-19 21:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Liepalingio dvaras – apie 1 Eur/asm.
 • A. Česnulio skulptūrų ir poilsio parkas – suaugusiems apie 5 Eur/asm., moksleiviams ir senjorams apie 3 Eur/asm.
 • Pramoginė sūrių degustacija – apie 20 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.