Dreverna, žygis Aukštumalos pelke ir plaukimas laivu!

KAINA
32 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2023 m. gegužės 20 d. kviečiame vykti į pažintinę–degustacinę kelionę Mažosios Lietuvos keliais! Registracija tel. +370 637 53 161

6.00 val. Išvykstame iš Panevėžio.

Atvykstame į Dreverną. Tai senas žvejų kaimas, minimas nuo 1253 m. ir įsikūręs Kuršių marių pakrantėje prie Drevernos upės žiočių. Prie Drevernos upės beveik 300 metų, veikė didelis žuvų turgus – Strykis, sutraukdavęs daug žvejų ir pirklių. Šiandien šis žvejų kaimelis po rekonstrukcijos yra tapęs vienu didžiausiu konkurentu kitoms Lietuvos vasaros sostinėms.

Jono Gižo etnografinėje sodyboje susipažinsime su laivų gamyba ir legendinio šio amato meistro Jono Gižo palikimu, istorinės ekspozicijos pristatymas „Jonas Gižas. Laivadirbio skrynią atvėrus…”. Linksminsimės ir nepaprastame krašto folkloro pristatymo programoje „Į žvejus eisiu“…

Keliaujame į Drevernos mažųjų laivų uostą, kur mūsų lauks pasiplaukiojimas laivu po Kuršių marias. Grįžę, iš Drevernos apžvalgos bokšto (15 m) apžvelgsite Drevernos apylinkes, mirusias kopas (Naglių gamtinį rezervatą) taip, kaip kadais čia žvelgė milžinai… bei apsilankysime Vėtrungų skverelyje.

Toliau lauks pietūs Drevernos mažųjų laivų uosto restorane „Dreverna“. Skanausime lydekos maltinukus su kava/arbata.

Keliaudami pamatysime Vilhelmo kanalą. Norint apeiti pavojingą „Ventės rago kampą“, XIX a. vid. buvo suplanuota statyti 25,3 km ilgio kanalą tarp Minijos, Drevernos ir Smiltelės. Jis pavadintas tuometinio Prūsijos karaliaus, kuriam šis kraštas ir priklausė, Vilhelmo I vardu. Kanalo statybos tikslas kadaise buvo apsaugoti laivus ir plukdomus sielius nuo pavojingų audrų, kildavusių Kuršių mariose. Kanalą kasė vietos gyventojai ir tik paskutiniais metais, siekiant paspartinti kasimo darbus buvo atsiųsti prancūzų karo belaisviai.

Toliau keliausime patyrinėti gamtos stebuklo – Aukštumalos pelkės. Pasivaikščiosime per ją vedančiu Aukštumalos pažintiniu taku – paslaptinga vieta, kurioje keliautojai turi retą galimybę susipažinti su visame pasaulyje žinoma aukštapelke ir sužinoti apie jai būdingus augalus bei gyvūnus, pamatyti kraštovaizdį, patirti savitą ir nepakartojamą pelkės grožį bei suprasti, kad pelkė – tai ne tik žliugsintis telkinys su bedugniais ir klastingais turistų tykančiais akivarais, bet ir vienas iš nedaugelio dar likusių prieglobsčių itin retiems augalams ir gyvūnams.

Pakeliavę Mažosios Lietuvos keliais vyksime namų link. Smagiai nusiteikę apie 20.30 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2023-05-20 06:00
Grįžimas: 2023-05-20 20:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • J. Gižo etnografinė sodyba – apie 3 Eur/asm.
 • Kultūrinę programą „Į žvejus eisiu“ – apie 5 Eur/asm. (kaina priklauso nuo grupės dydžio).
 • Plaukimas laivu po Kuršių marias – apie 5 Eur/asm. (kaina priklauso nuo grupės dydžio).
 • Pietūs restorane „Dreverna“ (lydekos maltinukai) – apie 12 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.