Biržų pilis, Sodeliškių dvaras, Alaus ir duonos kelias!

KAINA
15 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2020 m. rugsėjo 4 d. kviečiame į nepaprastą kelionę, kurios metu turėsite galimybę ne tik susipažinti su Biržų krašto įžymybėmis, sudalyvauti visoje Lietuvoje garsiame „Alaus kelyje“, bet ir patiems išsikepti duonos.

8.00 val. išvyksime iš Panevėžio.

Pirmas mūsų sustojimas – žavingoji Biržų pilis. Biržų krašto muziejus „Sėla“ veikia Biržų pilies rūmuose, o nuo 2013 m. atidarytos ekspozicijos ir atkurtame arsenale. Iš buvusio didžiulio bastioninės tvirtovės komplekso atkurti arba restauruoti tik keli pastatai: rūmai, arsenalas, 2 parakinės (dar viena nerestauruota, viena sunaikinta); atkurtas tiltas, neblogai išlikę kiti gynybiniai įrenginiai (pylimai, bastionai, gynybinis griovys, rikiuotės aikštė). Muziejaus salėse esanti ekspozicija pasakoja apie krašto istoriją ir kultūrą. Tai sėlių ir žiemgalių archeologija, kunigaikščių Radvilų ir grafų Tiškevičių epocha, Biržų kraštas Rusijos imperijos valdymo, Nepriklausomos Lietuvos ir XX a. II pusės laikotarpiu. Daug dėmesio skirta Biržų krašto religinių konfesijų istorijai, raštijai ir menui, etnokultūrinei praeičiai. Muziejuje lankytojai gali pamatyti pirmąją Lietuvoje atstatytą autentišką XVII a. pab. koklinę krosnį.

Po pažinties su Biržų pilimi tęsime savo kelionę į dar vieną gerai žinomą Biržų krašto objektą – Astravo dvarą. 1811 m. kunigaikštis Dominykas Radvila pardavė Biržų žemes grafui Mykolui Tiškevičiui, tačiau tik 1844 m. po ilgų teisminių ginčų pirkinys buvo įteisintas Tiškevičiams. Šie sugriautos tvirtovės nebeatstatinėjo, o kitoje Širvėnos ežero pusėje įkūrė savo rezidenciją. 1862 m. Astrave grafai pastatė dviaukščius rūmus su belvederiniu bokštu. Itališkų vilų stiliaus rūmai yra viena gražiausių romantizmo laikotarpio dvarų rezidencijų Lietuvoje. Pasivaikščiosime ir šalia rūmų esančiu ilguoju apžvalgos tiltu per seniausią dirbtinį ežerą, nuo kurio atsiveria ne mažiau kerintys vaizdai.

Pasigrožėjus svaiginančio grožio dvaru mūsų lauks visoje Lietuvoje garsus „Alaus kelias“. Prieš pradedant ragauti pačius populiariausius „Rinkuškių“ skonius bei mėgautis gardžiu užkandžiu, turėsite galimybę apžiūrėti ir pačią alaus daryklą. Degustacinį rinkinį sudaro: užkandis, 6 alaus rūšys po 100 ml., lankstinukas su alaus darymo proceso bei kiekvienos ragaujamos rūšies aprašymais. Norintys galės paskanauti kiaulienos šonkauliukų.

Po sočių pietų užsuksime pasigrožėti nepaprasta Kirkilų karstinių įdubų panorama atsiveriančia nuo Kirkilų apžvalgos bokšto. Bokštas savo forma primena kanoją arba grimztančią valtį. Bokšto aukštis – beveik 32 metrai. Apžvalgos bokšto įrengimo tikslas – sudaryti lankytojams palankias sąlygas susipažinti su vienomis pagrindinių Biržų regioninio parko vertybėmis – Kirkilų kraštovaizdžio draustinyje esančių karstinių įgriuvų reljefu. Užlipus į apžvalgos bokštą atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais, kurių skersmuo – apie 35 m ir daugiau. Kartais, esant tam tikroms sąlygoms, vasaros metu jie nusidažo įvairiomis spalvomis.

Susipažinę su stulbinančia Kirkilų karstinių įdubų panorama keliaujame į paskutinę mūsų kelionės stotelę – Sodeliškių dvaro sodybą, kuri mus pasitiks su įdomiąją pažintine ekskursija „Grūdo kelias“. Jos metu ne tik susipažinsite su buities dvaro bei technikos muziejumi, bet ir turėsime neįkainojamą galimybę patys išsikepti duonos.

Vakare, po dienos kupinos gardžių įspūdžių, keliausime namų link. Apie 20.30 grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2020-10-04 08:00
Grįžimas: 2020-10-04 20:30

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Pažintinė ekskursija „Grūdo kelias“ – 5 Eur/asm.; vietinis gidas – apie 0.50 Eur/asm.
 • Technikos muziejus – 4 Eur/asm.
 • Degustacija „Alaus kelias“ – 12 Eur/asm., pietūs (šonkauliukai) – 8 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.