Savaitgalis Estijoje: Saremos sala – Talinas – Tartu (3 d.)

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame pakeliauti po Estiją – nuostabios gamtos, kvapą gniaužiančių salų, įdomios istorijos ir modernių muziejų kupiną šalį! Registracija tel. +370 637 53 161

1 diena.

Atvykstame į Miunhauzeno muziejų, įsikūrusį Duntės dvare. Tai labiausiai lankomas muziejus Latvijoje. Jame iškart prasidės stebuklai – didinga jūra susitinka su mišku, žiemą žirgai rišami prie bažnyčių varpinių ir vienu šūviu nušaunama dešimtys ančių. Išgirsime nuostabių, jau kelis šimtmečius vietinių gyventojų pasakojamų istorijų apie Miunhauzeną. Miunhauzeno žmonos Jakobinos kambaryje išvysime tikrą XVIII a. damų rojaus kampelį, o baronas Miunhauzenas mus pasitiks su ką tik sumedžiotu laimikiu – vienu šūviu nušauta ančių virtine. Pirmajame muziejaus aukšte įrengta Miunhauzeno šlovės salė, antrajame – prieglobstį sau rado dabartinių ir buvusių įžymybių vaškinės figūros. Galėsime nusifotografuoti su maestro Raimondu Paulu, krepšinio žvaigžde Uljana Semionova, pasišnekučiuoti su pačiu Karliu Ulmaniu ir Dainų Tėvu (Krišjaniu Baronu).

Plaukiame keltu į Muhu salą, kurią pervažiavę pasieksime ir Saremą – didžiausią ir gražiausią Estijos archipelago salą. Tarp Muhu ir Saremos salų yra Vaike Vain sąsiauris, kurio salelėmis nutiestas kelias yra pagrindinis būdas patekti į Saremą. Estijos salos garsėja mediniais vėjo malūnais ir senomis bažnytėlėmis. Važiuodami pamatysime Muhu saloje esančią Šv. Kotrynos bažnyčią ir Saremos saloje stovinčią mažą Karjos miestelio bažnytėlę.

Apsilankysime Anglos kaimelyje įsikūrusiame vėjo malūnų komplekse*, kur stovi penki mediniai vėjo malūnai. Galėsite pažiūrėti, kaip veikia malūnai, susipažinti su malūnų viduje esančiais mechanizmais ir paragauti Saremos saloje kepamos duonos.

Po apsilankymo malūnuose vykstame ant Pangos skardžio – tai 20 m aukščio skardis, nuo kurio atsiveria Baltijos jūros panorama.

Atvykstame į salos sostinę Kuresarę, kur apsilankysime XIV a. vyskupų pilyje-tvirtovėje*. Vienoje geriausiai išsilaikiusių tvirtovių Baltijos šalyse. Pilyje įkurtame muziejuje galima susipažinti su Saremos istorija ir gamta.

Apsigyvenimas kempinge ir laisvas laikas. Kempingo teritorijoje galėsite išsikepti dešrelių ant laužo, ar nueiti pasivaikščioti po šalia esantį paplūdimį.

2 diena.

Pusryčiai kempingo bufete.

Išvykdami iš salų dar sustosime prie Kalio meteoritinio kraterio, kurio dugne telkšo žalsvas ežeriukas. Kaali krateris yra aštuntas pagal dydį meteorito suformuotas krateris pasaulyje, be to, vienas vaizdingiausių.

Keltu plaukiame į Virtsu uostą. Vykstame į Taliną.

Pirmasis sustojimas Taline, tai ant Tompea kalvos įsikūręs ir nepaprastai įdomus gynybinis kompleksas „Kiek in de Kök“. 500 metrų ilgio istorinis muziejaus kompleksas, iš kurio atsiveria puikus vaizdas į Senąjį Taliną ir iš kurio galima patekti į slaptą požemį. Jį sudaro šeši objektai — Kiek in de Kök bokštas, Mergelės bokštas (Neitsitorn), Arklidės bokštas (Tallitorn), Vartų bokštas (Väravatorn), Bastiono perėjos ir raižyto akmens muziejus. Pasivaikščiosime po paslapčių pilną požemį ir užkopsime į bokštą…

Ekskursija pėsčiomis po Talino senamiestį: Tompea pilis (dabar dirba parlamentas), Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdai į senamiestį, į Talino įlanką, ”Storosios Margaritos” bokštas, rotušė.

Apsigyvenimas viešbutyje Talino centre. Laisvas laikas, poilsis.

3 diena

Pusryčiai.

Vykstame į Estijos kultūros ir mokslo sostinę Tartu. Pažintis su senamiesčiu: Rotušės aikštė, Šv.Jono bažnyčia, akmenimis grįstos gatvelės vedančios prie daugybės muziejų ir žavingų mažų kavinukių, Tartu universiteto (statyto 1799m) pastatų kompleksas, Šv.Antano gildija – puoselėjanti istorinių Hanzos laikų gildijos tradicijas, paminklas Tartu universiteto įkūrėjui švedų karaliui Gustavui II Adolfui, Tomemegi kalva su „Toravere“ observatorija, “Velnių” ir “Angelų” tiltai.

Aplankome *mokslo centre „AHHA“. Tai didžiausias tokio tipo centras Baltijos šalyse. Jo tikslas – įvairaus amžiaus lankytojus įdomiai ir žaismingai supažindinti su mokslu bei technologijomis, suteikti galimybę eksperimentuoti. Centras turi 4D kino teatrą, planetariumą, siūlo dviračiu pasivažinėti palubėje ištiestu lynu, iš arti stebėti skruzdėlyno gyvenimą ir t.t.

Kelionė per Estiją, Latviją.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001534.

Kelionės dienų skaičius

3

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • 2 Nakvynės (kempinge ir viešbutyje) su pusryčiais.
 • Kelionės vadovo paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Barono Miunchauzeno muziejus – apie 3,5 Eur suaugusiems, 2,5 Eur – mokiniams ir senjorams. Gidas – apie 20 Eur grupei.
 • Keltas į Muhu salą (pirmyn-atgal) – apie 13 Eur/asm.
 • Angla vėjo malūnai – apie 4 Eur suaugusiems, 2 Eur – mokiniams ir studentams.
 • Kuresarės vyskupų pilis-tvirtovė – apie 8 Eur suaugusiems, 6 Eur – mokiniams ir studentams.
 • Kiek in de Kök muziejus – apie 12 Eur suaugusiems, 6 Eur – mokiniams ir studentams. Gidas apie 55 eur (grupei iki 25 asmenų).
 • Mokslo centras „AHHA“ – apie 12 Eur/asm.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.