Utenos kraštas: Levandų rojus ir senovinio gėrimo degustacija!

Kaina

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame pakeliauti po Utenos kraštą ir aplankyti grožiu užburiančią Šeimyniškių atodangą, pasigrožėti Užpalių Švč. Trejybės bažnyčia, susipažinti su Utena, padegustuoti alaus su miško bičių medumi bei pasivaikščioti po levandų rojų!

8.00 val. išvykimas.

Atvykstame į Uteną. Utena – vienas iš seniausių Lietuvos miestų. Pagal padavimą, miestą įkūręs legendinis kunigaikštis Utenis, kuris pasistatydinęs pilį prie Utenėlės upelio. Vietinio gido lydimi susipažinsime su žymiausiais miesto objektais – Kristaus žengimo į dangų bažnyčia, senoji pašto stotis, išgirsime miesto istoriją bei jį gaubiančias legendas bei paslaptis…

Toliaus keliausime į grožiu ir kvapu užburiantį Levandų rojų! „Levandų rojuje“ viskas prasidėjo nuo kelių levandų krūmelių, vėliau nuo mažo levandų lauko. O šiuo metu, ūkyje auga tūkstančiai levandų krūmelių ir panašu, kad levandų lauko plėtros darbai nesiruošia sustoti. Vaikštant tarp levandų laukų, įkvėpsime nuostabaus jų aromato, patirsime raminančią tylą, vidinę harmoniją bei pilnatvę. Pailsės ne tik kūnas, bet ir siela, pasijusime lyg tikrame rojuje… Karštą dieną galėsite atsigaivinti levandų skonio ledais, gėrimais bei užsukti ir į krautuvėlę, kurioje galėsite įsigyti natūralios rankų darbo produkcijos iš levandų. Levandų Rojus – tai nuostabi galimybė pabuvoti lietuviškame Provanse.

Pasimėgavę levandų grožiu bei kvapu, toliau mūsų lauks Užpalių Švč. Trejybės bažnyčia – pirmoji medinė bažnyčia pastatyta 1563 m. Klebonas Legovičius kartu su miestiečiais pastatė pirmąją medinę bažnyčią Užpaliuose. 1898 m. bažnyčia buvo perstatyta į dabartinę – mūrinę bažnyčią. Bažnyčia turi neogotikos ir neoromaninio stiliaus bruožų, stačiakampio plano, dvibokštė. Vidus 3 navų. Yra 5 altoriai. Šventorius apmūrytas ažūrine plytų tvora. Jame stovi klasicistinė mūrinė varpinė.

Sekanti mūsų stotelė – Šeimyniškių atodanga. Anksčiau šioje vietoje buvo žvyro karjeras, todėl vietiniams ši vieta geriau žinoma kaip Šeimyniškių karjeras. Bekasant žvyrą buvo atkasti masyvūs iš molio, žvyro ir smulkių akmenukų susiformavę luitai. Tokios uolos susiformuoja požemiuose vykstant sudėtingiems hidrocheminiams procesams, kurių metu išsikristalizuoja kalcitas. Požeminiams vandenims pasiekus laidų ir poringą žvyro sluoksnį kalcitas išsikristalizavo, tvirtai sulipdė smėlio, žvyro, gargždo nuogulas ir susidarė toks darinys, vadinamas konglomeratu. Konglomerato uola yra keliskart didesnė už žmogų, tad tai yra puiki vieta įsiamžinti – rezultatas bus toks, kad galėsime pašmaikštauti draugams sakydami, jog lankėmės užsienyje esančiuose kalnuose!

Toliau keliaujame į Ramūno Čižo alaus daryklą, kur ne tik padegustuosime, bet ir apžiūrėsime senovinių alaus įrankių ekspoziciją. „Čižo“ alaus darykloje alus gaminamas pagal prosenelių tradicijas, su miško bičių medumi. Dabartiniai alaus daryklos savininkai paveldėjo ne tik receptūrą, bet ir įrangą, todėl namuose įkūrė senųjų alaus gaminimo įrankių ekspoziciją. Iš savininko išgirsime apie seniai žinomą keptą alų, apie jo kilmę, gaminimo būdus, savybes ir vartojimą. Po ekskursijos mūsų lauks alaus ar giros (pasirinktinai) degustacija su užkandžiais, pagamintais pagal senovinius receptus.

Smagiai ir turiningai praleidę laiką apie 20.00 val. grįšime į namus.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Levandų rojus – apie 3 Eur/asm., vaikams iki 7 metų nemokamai.
 • Ekskursija Utenoje su vietiniu gidu – apie 2 Eur/asm. (Kaina priklauso nuo grupės dydžio).
 • „Čižo alus“ ekskursija ir degustacija – apie 15 Eur/asm.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.