Ukmergės krašto dvarai, gardus kūgelis ir firminis dvaro pyragas!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame keliauti pasigrožėti Ukmergės krašto dvarais ir paskanauti kepto kūgelio bei kavos su firminiu Taujėnų dvaro pyragu!

Pirmasis mūsų sustojimas bus prezidento Antano Smetonos dvaras. Dvaro istorija prasideda kartu su A. Smetonos 60–ies metų jubiliejumi. 1934 m., švenčiant Prezidento gimtadienį, buvo nutarta tėviškėje jam padovanoti ūkį. A. Smetona pavadino jį „Užugirio kiemu“ ir pageidavo čia įkurti pavyzdinį ūkį, kuris vėliau galėtų tapti žemės ūkio mokykla. Šiandien dvaras yra renovuotas, o čia atvykstančių laukia ekskursija po dvarą, taip pat žavingos dvaro apylinkės. Dvare galima susipažinti su Smetonų šeimos gyvenimu, pasiklausyti pikantiškų pasakojimų apie Smetonienę, pajusti tikrą tarpukario dvasią.

Lankysimės Užugirio muziejuje, įsikūrusiame gatviniame Užulėnio kaime, rūmus primenančiame pastate, kurį krašto gyventojams padovanojo Pirmasis Nepriklausomos Lietuvos Prezidentas Antanas Smetona. Jo rūpesčiu čia 1935 m. buvo įkurta viena moderniausių Lietuvos pradinių mokyklų. Išskirtinė vieta Užugirio muziejaus ekspozicijoje skiriama A. Smetonai. Čia surinkta nemažai leidinių, nuotraukų, paveikslų, susijusiu su Lietuvos Prezidento asmenybe. Po ekskursijos po muziejų mūsų lauks skani degustacija – keptas kūgelis.

Po pietų aplankysime savo turtingumu ir prašmatnumu garsėjusią kunigaikščių Radvilų rezidenciją – Taujėnų dvarą. Čia suderinta senųjų laikų dvasia ir šiuolaikinė estetika. Rūmų interjeras buvo gausiai papuoštas Radvilų giminės portretais, skulptūromis, medžioklės trofėjais, senoviniais ginklais. Dvaro parke yra išlikusių ir kitų dvaro statinių: vienintelis Lietuvoje trijų aukštų medinis svirnas, koplytėlė su Marijos statula, bitininko namas, „Peklužė“. Po ekskursijos, sužinoję visas dvaro paslaptis, pasivaišinsime kava su firminiu dvaro pyragu.

Siesikų dvaro pilis stūkso pietiniame Siesikų ežero krante vos už poros kilometrų nuo to pačio pavadinimo miestelio. Pastatyta XVI a pradžioje ji iki šiol išlieka vienu ankstyviausiu ir mistiškiausių renesansinių statinių Lietuvoje. Apie tariamą jos statytoją Gabrielių Daumantą Siesickį nėra daug informacijos, tačiau teigiama, jog jis buvo apsišvietęs didikas ir tarnavęs Jogailaičių dinastijos atstovams. XIX a viduryje tuometinis dvaro šeimininkas Dominykas Daugėla pilį rekonstravo, suteikdamas jai klasicistinių bruožų. Rūmuose jis sukaupė didelę meno dirbinių ir istorinių eksponatų, ginklų kolekciją. Buvo įrengta ir pagoniška šventyklėlė. Deja, XX a karų verpetuose šie turtai dingo. Šiuo metu pilnai restauruotas pirmas pilies aukštas, antrajame vykdomi tyrimai ir restauravimo darbai. Lankytojai įleidžiami į abu aukštus ir turi galimybę susipažinti su autentiška sienine tapyba, architektūriniais sprendimais.

Pasigrožėję Siesikų dvaru keliausime į Ukmergę. Pirmiausia aplankysime Ulmergės piliakalnis. Piliakalnis stūkso Šventosios upės ir Vilkmergėlės upelio santakoje, miesto centre. Šlaitai statūs, 16 m aukščio. Tai labai senas piliakalnis, naudotas gynybai jau pirmajame mūsų eros tūkstantmetyje. 13 a. pradžioje jo viršuje stovėjo medinė pilis. Atlaikiusi daugybę kryžiuočių antpuolių, 1391 m. Vytauto ir Jogailos kovų metu pilis buvo sudeginta, tačiau piliakalnis visus džiugina iki šių dienų. Apžiūrėję miesto panoramą keliausime pasižvalgyti po patį miestą. Pasivaikščiosime po senamiestį, išgirsime jo istoriją.

Kupini gerų įspūdžių keliausime namų link.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Prezidento A. Smetonos muziejus lankymas su gidu – apie 3-4 Eur/asm.
 • Užugirių muziejus su gidu ir kūgelio degustacija – 5-6 Eur/asm.
 • Taujėnų dvaras su gidu – 5-7 Eur/asm., kava su pyragu – 3 Eur/asm.
 • Siesikų dvaro ūkį su gidu – 3 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.