Tauragė, Vilkyškiai, gardus šiupinys ir kafija su štrudeliu!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame keliauti į žaviąją Tauragę, užkopti į Rambyno kalną, aplankyti Vilkyškių grožybes ir pasivaišinti dar neragautais Lietuvninkų valgiais!

Lietuvos pietvakariuose, ant Jūros upės kranto, jau penkis šimtmečius gyvuoja miestas, mūsų sentėvių gražiai pavadintas – Taurage. Istorijos vingiuose Tauragė atsidūrė dviejų skirtingų etninių, religinių, politinių pasaulių terpėje. Kartais šis kraštas turėjo būti siena, skiriančia šiuos pasaulius, o kartais juos jungiančiu tiltu. Dėl to, tarsi pušelė prie didelio tako, Tauragė įgijo tik jai būdingą charakterį ir savitą, nepakartojamą atspalvį. Susipažinsime su Tauragės miestu ir pamatysime Tauragės pilį, tapusią miesto vizitine kortele.

Po pažinties su Taurage keliausime pasigrožėti Rambyno kalnu. Nuo kalno atsiveria įspūdingas kraštovaizdis į Nemuną ir kitą jo krantą, kuriame boluoja Tilžės ir Ragainės miestų panoramos. Manoma, jog čia yra buvusi viena svarbiausių skalvių genties šventviečių. Istorikai spėja, kad ant Rambyno kalno yra stovėjusi 1276 metais kryžiuočių sunaikinta skalvių pilis Ramigė. Šiandien Rambyno kalnu vadinama tik likusi piliakalnio papėdė. Didelė kalno dalis, paplauta Nemuno, nugriuvo. Dabartinio Rambyno kalno aukštis yra 45,4 m. virš jūros lygio. Rambyno alkakalnį puošia Nacionalinės premijos laureato, skulptoriaus Regimanto Midvikio sukurtas aukuras, turintis gilią istorinę prasmę. Jis simbolizuoja baltų dievų trejybę – Patrimpą, Perkūną, Patulą. Rambyno kalnas – mistiškiausia Mažosios Lietuvos vieta.

Susipažinę su Rambyno kalnu tęsime pažintį su Vilkyškių dvaru. Dvaras įkurtas 1628 m., jį tuo metu valdė Volfas Michaelis Miulkiuncelis. Kaip ir visi kiti Mažosios Lietuvos dvarai Vilkyškių dvaras nuo Didžiosios Lietuvos dvarų skyrėsi. Tai nebuvo didikų rezidencija, dvaras daugiau buvo skirtas ūkiniams reikalams. Iki šių dienų išlikusi dvaro sodyba, senosios smuklės pastatas, raudonų plytų arklidės, tarnautojų namas, grūdų svirną su medinėmis langinėmis.

Po pažinties su dvaru aplankysime ir dar vieną grožybę – Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčią. Evangelikų liuteronų parapijos įsikūrimo Vilkyškiuose tiksli data nėra žinoma. 2008 m. rugsėjo 7 d. Vilkyškių bažnyčioje suskambo vargonai – Detmoldo Martyno Liuterio parapijos dovana. Montavimo darbus atliko vargonų meistras iš Vokietijos Jörg Nass, geranoriškai talkinęs ir Šilutės bei Juodkrantės parapijoms. Nuo tada Vilkyškių bažnyčia garsėja joje nuolat rengiamais koncertais ir kitais renginiais. Pasivaikščiosime po bažnyčią ir sužinosime kokias istorines paslaptis ji saugo.

Toliau keliausime ragauti tradicinio lietuvininkų maisto. Sočiai pavalgysite mažlietuviško šiupinio, paskanausite kafijos su tradiciniu kuchenu – štrudeliu. Sužinosime apie Lietuvininkų valgius, jų skirtumus nuo lietuvių ir žemaičių valgių, taip pat kokiomis priemonėmis naudojosi šio krašto gyventojai medžiodami meškas, o jei pasiseks, tas priemones ir išbandysime.

Prikaupę nepamirštamų įspūdžių keliausime namų link.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčia – apie 2 Eur/asm.
 • Mažosios Lietuvos kulinarinio paveldo produktų degustacija – 6 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.