Šilalės kraštas: muziejai, piliakalniai ir „meškuos šūduks“

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame keliauti pasigrožėti patriotiškiausiu miestu visoje Lietuvoje – Šilale, paskanauti įdomiųjų Žemaitijos skanumynų – „meškuos šūduks“ ir „čiulkio“, apsilankyti S. Girėno gimtinėje bei mažiausiame Lietuvos muziejuje!

Pirmasis mūsų sustojimas – Bijotai. Apžiūrėsime pirmąjį Lietuvos senienų muziejų. 1812 metais bajoras, rašytojas ir istorikas Dionizas Poška tūkstantmečio ąžuolo kamiene įsirengė darbo kambarį, kuriame sudėjo įvairius radinius, knygas. Šis kambarys, kuriame galėjo susėsti 12 vyrų, ir yra seniausias mūsų šalies muziejus, kuris, beje, tituluojamas ir mažiausiu. Baublius supa išpuoselėtas parkas, kuriame yra atkurta Smetonos laikų mokykla, malūnas, įrengta vaikų žaidimo aikštelė, pasivaikščiojimo takai.

Pasigrožėję nepaprastu muziejumi keliausime toliau. Vyksime į Girdiškes, kur lankysime Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčią. Tai vienintelė bažnyčia Lietuvoje pašvęsta Švč. Mergelės Marijos Snieginės garbei. Bažnyčioje yra įspūdingi, vieninteliai visoje Lietuvoje du šoniniai altoriai iš tikrų ąžuolo šakų. Šie altoriai primena, jog žemaičiai nuo seno garbino medžius.

Toliau keliaujame į labai nepaprastą vietą – lakūno Stasio Girėno gimtinę Vytogaloje. Paminklinėje teritorijoje esančioje klėtelėje ir atstatytame gyvenamajame name įkurtas memorialinis lakūno muziejus. Čia kiekvienas metais vyksta Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą paminėjimai, įvairios varžybos ir kiti renginiai. Gyvenamojoje troboje – autentiškai įrengti kambariai. Didžiajame kambaryje – Vytogalos kaimo istorijos ekspozicija, dokumentai, pasakojantys apie Dariaus ir Girėno pasirengimą skrydžiui per Atlantą, jų laidotuves.

Apžiūrėję Vytogalą pasieksime patriotiškiausią miestą visoje Lietuvoje – Šilalę. Šilalė patriotiškiausio miesto titulą iškovojo 2017 metais televizijos projekte „Lietuvos patriotai“. Miesto širdyje stovi pirmasis Lietuvoje Kovo 11-ajai skirtas paminklas „Laisvės šauklys“, o šalia ąžuolas, kuris buvo pasodintas pažymėti atkurtos Lietuvos dešimtmetį. Šis medis ypač svarbus visam Šilalės kraštui – ąžuolo lapai pavaizduoti rajono herbe.

Susipažinę su architektūriniu palikimu keliausime susipažinti ir su kulinariniu. Ar esate girdėje skanėstą skambiu pavadinimu „meškuos šūduks“? O kitą skanėstą pavadintą „Čiulkiu“? Šie Šilalės krašto patiekalai unikalūs ne tik dėl pavadinimų. Tai iš kanapių, duonos minkštimo ir smulkiai pjaustytų obuolių, gaminami valgiai Kūčių stalui. Užsuksime į Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejų – ten ne tik paskanausime šių dviejų mažai girdėtų skanumynų, bet ir susipažinsime su pačiu muziejumi – Šilalės krašto tradicijomis, papročiais, kultūros paveldu.

Toliau važiuojant Žemaičių plentu matosi Bilionių piliakalnis, dar vadinamas Švedkalniu. Dėl ryškiai matomų piliakalnio gynybinių įtvirtinimų liekanų jis primena laiptuotą piramidę. Piliakalnis apjuostas pelkėmis ir miškais, tikima, kad čia galėjo įvykti Pilėnų tragedija, kurios metu, užpuolus kryžiuočiams, susidegino patys žemaičiai. Pasivaikštinėjus po piliakalnį, jo papėdėje apžiūrėsite per stebuklą išsaugotą Jono Rupšlaukio XIX a. etnografinę sodybą – vienintelę tokią visame Šilalės rajone.

Netoli šio piliakalnio yra Aukštagirės kalnas, kurį, pasak legendos, supylė milžinas. Ant kalno stovi 15 m aukščio Aukštagirės apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria įspūdinga panorama.

Kupini gerų įspūdžių keliausime namų link.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Dionizo Poškos Baublių muziejus – apie 2-3 Eur/asm.
 • Lakūno S. Girėno muziejus – apie 3 Eur/asm.
 • Degustacija ir ekskursija muziejuje – apie 1,5 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.