Šiauliai, Joniškis, Žagarė ir Žiemgalos kulinarinis paveldas!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame susipažinti su Saulės miestu Šiauliais, sužinoti kuo ypatingas Joniškėlis, aplankyti Žagarę ir paskanauti Žiemgalos krašto patiekalų.

Pradėsime kelionę nuo pažinties su Saulės miestu. 1236 m. Šiaulių vietovardis „Soule“ pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose – Eiliuotoje Livonijos kronikoje, aprašančioje Saulės mūšį – tai svarbiausias istorinis įvykis, kuriam skiriama daug dėmesio. Tai labai senas miestas, kuris lenkia šalies sostinę Vilnių. Pasigrožėsime ant Šiaulių Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedros pietinės sienos esančiu seniausiu Lietuvoje saulės laikrodžiu. Tęsiant pasivaikščiojimą ir pažintį su miestu verta aplankyti Saulės laikrodžio aikštę. Joje stovi skulptūra „Šaulys“, kuri vietinių gyventojų vadinama „Auksiniu berniuku“. O norint paskirti pasimatymą tai įprasta daryti Gaidžio aikštėje.

Toliau keliausime į ekskursiją po restauruotus Venclauskių namus-muziejų, tarpukariu vadintus „Baltaisiais rūmais“. Jos metu pažinsime tarpukario Lietuvos šviesuolių Venclauskių namų interjerus. Išvysime per restauraciją atidengtus ryškiaspalvius sienų dekorus, sužinosite apie to meto interjero madas. Po atnaujinimo pats pastatas tapo eksponatu, lankytojams kalbančiu savo erdvėmis, proporcijomis, interjerų polichromija, išlikusiomis autentiškomis detalėmis. Pasivaikščiosime ir po „Našlaičių“ sodelį bei išgirsite jame esančių skulptūrų istorijas.

Vykstame į Joniškį, kuris yra unikalus tuo, kad tik čia yra išlikęs dviejų sinagogų kompleksas. Kompleksą sudaro įspūdingai grakščių bei romantiškų formų Baltoji sinagoga, kitaip dar vadinama vasarine, ir kiek griežtesnių konstrukcijų žieminė Raudonoji sinagoga, puikiai atspindinti rūstesnio metų laiko atmosferą. Raudonojoje sinagogoje yra atkurtas ir restauruotas unikalus interjeras – lubų puošyba, sienų tapyba – šventoji skrynia.

Aplankysime kiekvienam krepšinio fanui ypatingą vietą – Krepšinio muziejų. Krepšinis Lietuvoje vadinamas antrąja religija, tačiau vietos, kur šios sporto šakos gerbėjai, sportininkai ir visi besidomintys galėtų pamatyti žymiausius šalies krepšininkų laimėjimus, atributiką, istorines nuotraukas, ilgą laiką nebuvo, todėl 2009 m. Joniškyje duris atvėrė vienintelis Lietuvoje krepšinio muziejus. Čia įrengtas ir specialus kambarys 1937-ųjų metų Lietuvos krepšinio rinktinės pergalei II Europos krepšinio čempionate Rygoje (Latvija) pažymėti. Joniškis tada buvo pirma stotis, kur grįžtančią Lietuvos krepšininkų komandą gerbėjai, miesto valdžia sutiko su gėlėmis, pučiamųjų orkestro maršais, vaišėmis.

Atvykstame į Žagarę, kur pamatysime ledyno suformuotą ilgiausią Lietuvoje dolomitinę atodangą. Pasižvalgysime nuo Žvelgaičio piliakalnio ir pasivaikščiosime Žagarės oaze. Ir, žinoma, Žagarės dvaro ansamblis su 63 ha teritoriją užimančiu dvaro parku. Anksčiau buvęs apleistas naujam gyvenimui prikeltas senasis Lietuvos paveldas. Senoji dvarvietė kaip nebyli istorijos liudininkė vėl liudija praėjusių epochų dvasią ir naujai suskamba elegantiškose erdvėse. Restauruojant reprezentacinius Žagarės dvaro rūmus stengtasi išsaugoti tai, kas autentiška, o kas sunyko, buvo pagaminta iš naujo. Ir visa tai atlikta laikantis paveldo restauravimo technologijų. Po daugiau nei 100 metų senojo pastato erdvės vėl stebina grakštumu, įspūdinga architektūros ir gamtinės aplinkos derme. Žagarės dvaro parkas – vienas puošniausių ir architektūriniu požiūriu įdomiausių parkų Lietuvoje. Dvaro parkas 1898–1900 m. rekonstruotas ir išplėstas pagal žymaus dendrologo G. F. Kuphaldo projektą. Parke pasodinta daugiau negu 200 želdinių rūšių. Daugiau kaip 100 jų auga ir dabar. Parke iki šiol išlikę daug įvairių kelių, takų, kuriais keliaujant galima pajusti parko didybę ir grožį.

Paskutinė mūsų stotelė – Žiurkiemis, kur degustuosime Žiemgalos krašto kulinarinį paveldą. Žiurkiemis – tai sodyba, esanti Joniškio rajone, Žagarės seniūnijoje, kur vyksta Žagarės vyšnių šventė, visai netoli Žiurių kaimo. Sodyboje kasmet rengiama Kleckų šventė, apie kurią jau rašė spauda. Degustacijos metu paragausime garsiųjų ir išgirtųjų kleckų (ruginių virtinių su lašinukais ir raugintais kopūstais), sūrio (5 rūšių), zaptės (uogienės), kumpio ir lašinių, vaisinių saldainių. Atsigersime miežinio naminio alaus, naminio vyno (vyšnių, obuolių, juodųjų serbentų), Žvelgaičių piliakalnio papėdės žolelių arbatos bei sulos.

Kupini neišdildomų įspūdžių grįžtame į namus.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Venclauskių namai-muziejus – suaugusiems 4 Eur/asm, moksleiviams ir senjorams 2 Eur/asm. Gidas 20 Eur grupei.
 • Sinagogų kompleksas – suaugusiems 3 Eur/asm, moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems 1,50 Eur/asm. Gidas grupei apie 15 Eur.
 • Krepšinio muziejus – suaugusiems apie 2 Eur/asm, moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems 1 Eur/asm.
 • Žagarės dvaro ansamblis – apie 6 Eur/asm.
 • Edukacija – degustacija „Žiurkiemyje“ – 15 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.