Saulėtoji Liepoja ir paslaptingoji Karosta!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame pasimėgauti saule ir jūra Liepojoje bei pasinerti į nepakartojamus potyrius sovietiniame kalėjime bei išvysti įspūdinguosius Karostos fortus!

1 DIENA

Vykstame į caro laikų karinį miestą Karostą. Tai – išskirtinė, paradoksali ir unikali vieta ne tik Latvijos, bet ir pasaulio istorijoje bei architektūroje. Karostas yra vienas nekasdieniškiausių turizmo objektų Latvijoje, kuriame išlikę senieji fortai, cerkvė, maniežas, kalėjimas. Gido lydimi apžiūrėsime Karostą bei išgirsime miesto istoriją.

Susipažinę su Karostos miestu, toliau keliausime pasistiprinti. Pietausime tikrai neįprastoje vietoje – autentiškame kalėjimo bufete! Mus aptarnaus kaip iš praeities nužengusi sovietinių laikų bufetininkė, kuri pasiūlys paragauti tradicinės šiupininės sriubos, guliašo su kopūstų salotomis bei pasisaldinti šokoladiniu desertu.

Papietavus mūsų laukia nepakartojama patirtis daugiau nei 100 metų gyvuojančiame kalėjime, iš kurio niekas niekada nėra pabėgę. „Ghost Hunters International“ iš JAV Karostos kalėjimą pavadino labiausiai vaiduokliška vieta pasaulyje. Ekskursijos metu turėsime galimybę apžiūrėti nuo caro laikų nepasikeitusį kalėjimą, susipažinsime su Karostos istorija ir išgirsime šiurpą keliančių pasakojimų iš kalėjimo gyvenimo. Taip pat apžiūrėsime kalėjimo ir bausmės kameras bei Karostos kalėjimo muziejaus ekspoziciją.

Po nepamirštamo pasivaikščiojimo kalėjime, ekskursiją tęsime po Redeną. Redanas – tai XIX a. pabaigoje carinės valdžios pastatytų miesto įtvirtinimų dalis. Šioje įtvirtinimų dalyje Liepojos gynėjams teko atremti įnirtingus bermontininkų antpuolius. Dabar apsilankiusieji Redane gali susipažinti su Liepojos miesto gynybinių įtvirtinimų istorija ir didvyriška jų gynyba 1919 metais. 2022-ųjų gegužę Redane duris atvėrė Karuostos ir Nepriklausomybės karo muziejus. Jį sudaro net keletas ekspozicijų. Pirmoji iš jų supažindina su Karuostos istorija: nuo jos užuomazgų iki pastatymo. Antroji muziejaus tematika – 1919 metų Nepriklausomybės karas ir Liepojoje virusios laisvės kovos. Muziejuje eksponuojama karinė laisvės kovotojų ir bermontininkų apranga, ginklų replikos bei buities rakandai. Šio muziejaus idėjos autoriai yra KGB darbuotojai, kurie patys surinko visą informaciją, pasidalijo su muziejumi savo asmeninėmis kolekcijomis, ieškojo ir rinko naujus eksponatus bei visaip kaip prisidėjo prie muziejaus įrengimo.

Toliau vyksime į Liepojos centrą. Pasižvalgysime po Liepoją, žmonių vadinamą vėjų ir muzikos miestu. Pamatysime natomis išmargintas gatves ir šaligatvius. Keliausime pagal natas. Jos rodys kelią į svarbiausius miesto statinius, turistinius objektus. Jos atves į Liepojos himnų personažų alėją, Latvijos muzikantų garbės alėją su 35 muzikantų delnų atspaudais, prie didžiausios gitaros didžiausių būgnų, gintarinio laikrodžio, vaiduoklio medžio…

Atvyksime į viešbutį. Laisvas laikas poilsiui ar individualiam pasivaikščiojimui po miestą.

2 DIENA

Pusryčiai viešbutyje.

Dieną pradėsime pasivaikščiojimu Liepojos ežero žirgų salos taku. Tai malonaus pasivaikščiojimo takas, kurio pradžia tai takelių tinklas su plačiu ir kokybišku mediniu lieptu ties ežero krantu, bei keletu apžvalgos aikštelių pačiame ežere. Takas tęsiasi siaura damba ant kurios pastatytas apžvalgos bokštas, leidžiantis grožėtis ežero vaizdu ir stebėti ten gyvenančius paukščius. Liepojos ežero lieptas – platus, kokybiško medžio statinys vedantis per Liepojos ežero nendryną į paukščių stebėjimo bokštą. Nuo bokšto atsiveria puikus vaizdas į ežerą ir jo apylinkes.

Kelionę tęsime į pajūrį, kur mėgausimės saulės spinduliais ir ošiančia jūra. Laisvas laikas Liepojos paplūdimyje.

Kupini gerų įspūdžių grįšime į namus.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

2

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
 • 1 nakvynė dviviečiame kambaryje su pusryčiais.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Gidas po Karostą ir Liepoją – apie 80 Eur grupei.
 • Pietūs kalėjime – apie 10 Eur/asm.
 • Ekskursija po kalėjimą – apie 5 Eur suaugusiems, 3,50 Eur – mokiniams ir studentams.
 • Ekskursija po Redeną – apie 5 Eur suaugusiems, 3,50 Eur – mokiniams ir studentams.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.