Rygos legendos ir Alchemiko šou Farmacijos muziejuje!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame keliauti pasigrožėti legendomis apipintu „Baltijos perlu“ – Ryga, įstabiaisiais Juodagalvių namais bei sudalyvauti nepaprastame Alchemiko šou!

Romantiškoji Ryga dažnai tituluojama „Baltijos perlu“ ar „Baltijos širdimi“ vilioja turistus pasigrožėti savo senųjų gatvelių tinklu, kur persipina legendos ir realios istorijos. Neliksime abejingi senamiesčio architektūrai, senosioms bažnyčioms kupinoms paslapčių ir erdvioms aikštėms. Pakilios nuotaikos lydimi keliausime po senąją Rygą, kur mūsų lauks Rygos pilis, evangelikų liuteronų katedra, Šv. Petro, Šv. Jokūbo bažnyčios, Rotušės aikštė, pirklių gildijų pastatai, gynybinės sienos likučiai, Laisvės paminklas ir kitos miesto įžymybės. Šis miestas – viena gražiausių Europos sostinių. Ryga įtraukta į UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą. Po ekskursijos turėsime laisvo laiko, kurio metu galėsime savarankiškai patyrinėti miesto gatves arba su karštos kavos puodeliu pasėdėti vienoje iš daugybės jaukių kavinukių…

Sužinoję įvairiausias Rygos legendas keliausime apžiūrėti prabangiausiai ir puošniausiai atrodančio Rygos senamiesčio pastato – Juodagalvių namų. Pasigrožėję įstabia išorės architektūra užsuksime ir į vidų. Juodagalvių namai, iš pradžių vadinti Naujuoju namu, buvo pastatyti 1334 metais. Jie buvo rekonstruoti kelis kartus, pradedant 1522 m., kai prie įėjimo buvo įrengtos akmeninės statulos, ir baigiant amžiumi, kai šalia įėjimo atsirado liūtų skulptūros, o priestato kampe – Šv. Georgo atvaizdas. XVII amžiuje jo vieninteliais savininkais buvo Juodagalvių bendruomenės nariai – iniciatyvūs ir linksmi pirkliai (daugiausiai vokiečiai). Vienu iš bendruomenės veikėjų buvo Šventasis Mauricijus, Romos legiono vadas, patyręs skausmingą mirtį – jam buvo nukirsta galva. Todėl juodaodžio galvos vaizdavimas tapo Juodagalvių atpažinimo ženklu, kuris taip pat buvo ir bendruomenės herbe. Pastatą, kuris buvo gražiausia Rygos puošmena, taip pat kaip ir Rotušę, Antrasis pasaulinis karas pavertė griuvėsiais. Pokario metais nebuvo nustota domėtis Juodagalvių namais – buvo parengti keli šių namų atstatymo projektai. Nuo 1999 metų atgaivintas pastatas vėl yra Rygos pasididžiavimu. Virš durų pakabintas priesakas: „Jeigu mane sugriaus, aš vėl atgimsiu!“. Kartu su Juodagalvių namų gidu sužinosime namo istoriją.

Po pažinties su Rygos pažiba keliausime į nepaprastą Alchemiko šou Farmacijos muziejuje. Su seniausia gydymo istorija mus supažindins muziejuje rekonstruota XVIII a. alchemiko laboratorija, žolininkės trobelė ir dūminė pirtis. Apžiūrėsime ir susipažinsime su vaistinių augalų darželyje liaudies medicinoje dažniausiai naudojamais augalais. Naujausia muziejaus ekspozicija – tarybinio laikotarpio Latvijos vaistinės asistentų kambarys. Daugelyje dabartinių vaistinių tokių kambarių nebėra, nes vaistai jose nebegaminami. Po alchemiko šou paskanausime ne tik visoje Latvijoje, bet ir Lietuvoje garsaus Rygos balzamo, kuriuo gydėsi netgi imperatorienė Jekaterina…

Kupini gerų įspūdžių keliausime namų link.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Juodagalvių namai su gidu – apie 5-8 Eur.
 • Alchemiko šou su balzamo degustacija – apie 4-5 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.