Pažintis su visata Molėtuose ir gardūs aukštaitiški žagarėliai!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame keliauti į Molėtų kraštą susipažinti su visatos didybe – apžiūrėti dangaus šviesulių stebyklą, nemokamai aplankyti Lietuvos etnokosmologijos muziejų bei paskanauti tradicinių aukštaitiškų žagarėlių!

Išvykimas.

Keliaujame į Molėtus. Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėti 1387 metais, Molėtai šiandien tampa vis didesnio turistų dėmesio sulaukiančiu rajonu. Traukos priežastis – švari gamta ir nepakartojamas kraštovaizdis. Tarp ketvirtadalį Molėtų teritorijos užimančių miškų tyvuliuoja 300 ežerų. Molėtai – tikras ežerų kraštas. Tad nenuostabu, kad ir pačiame Molėtų mieste tyvuliuoja ežeras. Ežerą nužvelgti galėsime nuo prie pat įrengtos apžvalgos aikštelės. Visai netoli yra įrengtas skulptūrų parkas. Susipažinsime su miestu.

Lankysimės Astronomijos observatorijoje. Observatoriją kasmet aplanko šimtai ekskursijų, kurių dalyviai supažindinami su dangaus pažinimo raida, Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis. Ant observatorijos pietinės sienos įrengtas Saulės laikrodis. Netoli teleskopų bokštų yra šventųjų mitologinių akmenų rinkinys. Tai dubenuotieji akmenys, senovėje naudoti saugoti gydomajam Perkūno vandeniui. Ant gretimos Kapelių kalvos įsikūręs Etnokosmologijos muziejus, kuriame lankytojai gali susipažinti su istoriniais ir etnografiniais eksponatais, atspindinčiais žmonių pažiūras į dangų ir pasaulį.

Toliau aplankysime Lietuvos etnokosmologijos muziejų. Čia turėsite galimybę rankose palaikyti kosminį ateivį – meteoritą, pasigrožėti visatos vaizdais, pasikelti į 30 m aukštyje esančią apžvalgos aikštelę ir pasižvalgyti po nuostabias Aukštaitijos apylinkes. Per požeminę muziejaus galeriją, tarsi mitologinio medžio šaknis, yra kylama aukštyn. Penkiose salėse yra pristatomi skirtingi žmogaus, žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu (senieji etniniai ryšiai, pasaulio matavimai, kalendoriai, astronomija, kosmonautika, nežemiškos gyvybės paieška, mūsų civilizacijos ateities galimybės). Iš paukščio skrydžio pamatysite kalendorinį akmenų ratą „Lietuvos saulė“, 6 ežerus.

Keliaujame į kitą savo kelionės stotelę, kur Lenktinio ežero pakrantėje yra išlikusios etnografinės sodybos statiniai, čia mūsu lauks saldi edukacija. Žagarėliai – be galo gardus tradicinis aukštaitiškas kepinys. Edukacijos metu sužinosime kaip gaminami tradiciniai purūs bei minkšti žagarėliai, kurių pagrindinis ingredientas varškė. Šioje edukacijoje galėsite formuoti bei iškepti pačius gardžiausius ir kvapniausius „krustus“. Juos skanausite užsigerdami miežine aukštaičių kava ar žolelių arbata.

Šalia etnografinės sodybos statinių, 1996 m. buvo įrengta Senovinė dangaus šviesulių stebykla – šventvietė. Susipažinsime su senoviniais būdais stebėti gamtos kūnus ir reiškinius, o vėliau jais vadovautis kasdieniniame gyvenime ir darbuose.

Smagiai praleidę laiką Molėtų krašte grįžtame į namus.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Molėtų Astronomijos observatorija – suaugusiems apie 5 Eur/asm., vaikams, senjorams apie 4 Eur/asm.
 • Etnokosmologijos muziejus – NEMOKAMAS LANKYMAS.
 • Etnografinė sodyba, senovinė dangaus šviesulių stebykla – apie 7 Eur/asm., vaikams, senjorams apie 6 Eur/asm.
 • Edukacinė programa „Aukštaitiški žagarėliai su miežine kava/žolelių arbata“ – apie 8 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.