Pažintis su visata Molėtuose, Dubingiai ir Radvilų troškinys!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame į Molėtų kraštą susipažinti su visatos didybe, paskanauti senovinio Radvilų troškinio, aplankyti Dubingių piliavietę ir sužinoti apie gražiosios Barboros Radvilaitės meilę Žygimantui Augustui!

Atkeliaujame į 303 ežerų kraštą – Molėtus. Šalia Molėtų observatorijos, Lenktinio ežero pakrantėje yra išlikusios etnografinės sodybos statiniai. Šalia jų 1996 m. buvo įrengta Senovinė dangaus šviesulių stebykla – šventvietė. Šventos Onos dieną pradėsime vasaros viduriui skirtomis apeigomis ir susipažinsime su senoviniais būdais stebėti gamtos kūnus ir reiškinius, o vėliau jais vadovautis kasdieniniame gyvenime ir darbuose.

Lankysimės Lietuvos etnokosmologijos muziejų. Čia turėsite galimybę rankose palaikyti kosminį ateivį – meteoritą, pasigrožėti visatos vaizdais, pasikelti į 30 m aukštyje esančią apžvalgos aikštelę ir pasižvalgyti po nuostabias Aukštaitijos apylinkes. Per požeminę muziejaus galeriją, tarsi mitologinio medžio šaknis, yra kylama aukštyn. Penkiose salėse yra pristatomi skirtingi žmogaus, žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu (senieji etniniai ryšiai, pasaulio matavimai, kalendoriai, astronomija, kosmonautika, nežemiškos gyvybės paieška, mūsų civilizacijos ateities galimybės). Iš paukščio skrydžio pamatysite kalendorinį akmenų ratą „Lietuvos saulė“, 6 ežerus.

Po to keliausime į Astronomijos observatoriją. Observatoriją kasmet aplanko šimtai ekskursijų, kurių dalyviai supažindinami su dangaus pažinimo raida, Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis. Ant observatorijos pietinės sienos įrengtas Saulės laikrodis. Netoli teleskopų bokštų yra šventųjų mitologinių akmenų rinkinys. Tai dubenuotieji akmenys, senovėje naudoti saugoti gydomajam Perkūno vandeniui. Ant gretimos Kapelių kalvos įsikūręs Etnokosmologijos muziejus, kuriame lankytojai gali susipažinti su istoriniais ir etnografiniais eksponatais, atspindinčiais žmonių pažiūras į dangų ir pasaulį.

Po pažinties su Molėtais keliausime skanauti garsiojo Radvilų troškinio. Kad šis troškinys pasiektų mus teko vargti daugybei žmonių – parko darbuotojams bei istorikams kol rado informaciją kaip senovėje tiksliai buvo verdamas troškinys, kokie ingredientai dalyvavo troškinio gaminimo procese. Ne tik paskanausime šio troškinio bet ir pasėdėsime prie laužo, sužinosime troškinio istoriją ir sudedamąsias dalis.

Mūsų lauks nepaprasta edukacija, kurios metu susipažinsite su svarbiausia Radvilų moterimi – Barbora Radvilaite. Prisiminsite jos ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto meilės istoriją, sužinosite, kodėl Barbora buvo slepiama Dubingiuose pastatytuose rūmuose ir kokia nelaimė įvyko jai čia būnant. Kartu su Barbora Radvilaite paskaitysite ir panagrinėsite laiškus, kuriuos ji rašė mylimam vyrui.

Užlipę į Dubingių piliavietę ir eidami pažintiniu taku iš anksčiau buvusios salos, dabar pusiasalio, galėsite grožėtis ilgiausio, vieno giliausių ir didžiausių Lietuvos ežerų panorama. Dubingių pilis – svarbus XIV – XVIII a. Lietuvos kultūros, pramonės, gynybos centras, mena karą su Kryžiuočių ordinu, reformaciją – reikšmingas mūsų istorijos epochas. Pilis susijusi su žymių to meto asmenų (Vytauto Didžiojo, Mikalojaus Radvilos Rudojo, Barboros Radvilaitės ir kitų) gyvenimu ir veikla. Dubingiai neatsiejami nuo Radvilų giminės iškilimo ir suklestėjimo istorijos.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Etnografinė sodyba, senovinė dangaus šviesulių stebykla – apie 6 Eur/asm., vaikams, senjorams apie 4 Eur/asm.
 • Molėtų Astronomijos observatorija – apie 5 Eur/asm., vaikams, senjorams apie 4 Eur/asm.
 • Etnokosmologijos muziejus – apie 6 Eur/asm., senjorams, vaikams apie 3 Eur/asm.
 • Pasivaikščiojimas po Dubingių piliavietę – apie 1 Eur/asm.
 • Edukacinė programa „Barboros Radvilaitės laiškai“ – apie 2 Eur/asm.
 • Radvilų troškinys – 6 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.