Pažintis su Prienų kraštu ir autentiška „davatkėlių arbata“

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame sužinoti apie Prienų krašto istoriją bei rezistenciją, apsilankyti senąsias paslaptis saugančiame Davatkyne ir susipažinti su žavingaisiais Prienais…

Pirmasis mūsų sustojimas – Veiveriuose. Užsuksime į Veiverių krašto muziejų, apžiūrėsime ekspoziciją, skirtą garsiam legendiniam partizanui J. Lukšai-Daumantui ir jo šeimai. Pasakojama istorija nuves mus į skaudžius rezistencijos laikus. Pasinersime į Juozo ir jo žmonos Nijolės romantiškos ir skausmingos meilės istorijos puslapius. Nemažai sužinosime ir apie Juozo bendražygį – Povilą Pečiulaitį-Lakštingalą.

Kartu su muziejaus gide nukeliausime ir prie Skausmo kalnelio. Kalnelis neaukštas, kuklus – su koplytstulpiu, kryžiais, mažais kryželiais ir kukliais kapeliais. Visi jie yra beveik simboliniai, nes anksčiau čia buvo aukštesnė kalva, per kurią ėjo, baigiantis karui, iškasti apkasai, į kuriuos vertė partizanų lavonus. Čia jų suguldyta gerokai per pusšimtį.

Sekantis mūsų sustojimas bus unikaliame ir vieninteliame Lietuvoje išlikusiame Šilavoto Davatkyne. Šilavotiškius ir davatkėles jungė davatkėlių skulptūrų takelis. Juo kiekvieną dieną pamaldžios moterys iš Davatkyno keliaudavo į bažnyčią. Dabar tai simbolis krikščionių tikėjimo, kelio į Dievo namus simbolis. Pasivaikščiosime davatkėlių takeliu. Daugiau nei šimtmetį čia buvo neformalus vienuolynas, kuriame glaudėsi pamaldžios moterys – davatkėlės, visai parapijai dariusios gerus darbus. Jos nekūrė šeimų, gyveno labai kukliai, meldėsi už visus, pragyvenimui užsidirbdavo siūdamos, verpdamos ar kitaip pagelbėdamos žmonėms, o apylinkių gyventojai atsilygindavo joms už vaikų mokymą bei kitokią pagalbą. Ypatingą jų gerumą juto ligoniai. Šiandien įkurtame muziejuje eksponuojami autentiški davatkėlių buities daiktai, senieji Prienų krašto buities, namų apyvokos rakandai, įrankiai, audiniai, paveikslai bei kiti etnografiniai eksponatai. Sukaupta įdomi senovinių maldaknygių bei kitokių spaudinių kolekcija. Davatkyno gidė pavaišins mus autentiška „davatkėlių arbata“.

Pasižvalgę paslaptingame Davatkyne keliausime į Prienus. Prienai – tai miestas abipus Nemuno. Lankysimės Prienų krašto muziejuje, įkurtame prieškariu statytuose inžinieriaus ir mokytojo prieniečio Cezaro Pšemeneckio namuose. C. Pšemeneckio namuose prieškariu vyko itin aktyvus kultūrinis gyvenimas. Abu su žmona Ana, operos soliste, savo namuose organizuodavo kultūrinius renginius, kuriuose dalyvaudavo profesionalūs to meto menininkai. Interaktyvioje ekspozicijoje pristatoma J. Marcinkevičiaus kūryba. Etnografijos ir tautodailės ekspozicijoje rasite vertingiausius tautodailės ir etnografijos eksponatus.

Susipažinus su Prienų krašto muziejumi mūsų lauks pažintis su pačiu Prienų miestu. Pamatysime 1750 m. pastatytą Kristaus Apsireiškimo bažnyčią. Svarbu pabrėžti, kad tai yra vienintelė visoje Lietuvoje medinė baroko stiliaus bažnyčia. Be to, ji yra įtraukta į Valstybės saugomų objektų sąrašą. Daugelis čia apsilankiusių svečių iš kitų miestų teigė, kad Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčią drąsiai galima įtraukti į gražiausių Lietuvos bažnyčių sąrašą. 2017 m. bažnyčia buvo suremontuota ir perdažyta. Kitas, visai šalia bažnyčios esantis Prienų pasididžiavimas – Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Kęstučio paminklas. Kęstučio paminklas čia buvo pastatytas 1990 m., nors jo egzistavimo istorija kur kas ilgesnė. Susipažinsime su Prienų istorija ir lankomiausiais objektais…

Vakare vykstame namų link.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Veiverių krašto muziejaus ekskursija – 1 Eur/asm.
 • Ekskursija Davatkyne su arbata – 2 Eur/asm.
 • Prienų muziejaus lankymas – 1-2 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.