Panemunės kelias su Renesanso dama ir Siesta po Raudonės liepom!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame persikelti į praeitį ir sužinoti Raudondvorio paslaptis kartu su Renesanso dama, pasimėgauti siesta po Raudonės liepomis bei pasigrožėti vaizdinguoju Panemunės keliu!

Visi, mylintys savo šalį, tikriausiai kelionę po ją anksčiau ar vėliau pradeda Panemunės keliu. Tikriausia teko važiuoti keliu nuo Kauno link Jurbarko, bet ar tikrai esate užsukę į visas pilis ir piliakalnius, esančius šalia jo. Todėl, kviečiame į turiningą maršrutą, prasidedantį Panevėžyje, ir besitęsiantį vaizdingose, istorinėse bei kultūros pilnose vietovėse šalia dešiniosios Nemuno pusės.

Atvykstame į Raudondvarį. Raudondvario pilies dvaras – XVII a. pradžios Lietuvos renesanso architektūros paminklas įsikūręs Nevėžio dešiniojo kranto aukštutinėje terasoje, šalia Nevėžio ir Nemuno santakos. Raudondvario ansamblio pagrindinis pastatas – pilies rūmai su bokštu. Rūmai, kartu su 3,8 ha parko teritorijoje išsidėsčiusiais dviem oficinų pastatais, oranžerija, arklidėmis ir ledaine, sudaro vieningą dvaro ansamblį. Teatralizuotos ekskursijos metu susipažinsite su Raudondvario dvaro istorija ir iškiliausiais jo valdytojais. Pakeliausite laiku nuo Renesanso iki XX a. pradžios. Išgirsite garsiąją Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istoriją bei sužinosite, kaip jie buvo susiję su Raudondvario dvaru. Susipažinsite su Raudondvario dvarą kultūros ir meno židiniu pavertusių grafų Tiškevičių šeima, jų gyvenimu bei pramogomis, ekscentriškais pomėgiais, vertusiais „per galvą verstis“ dvaro tarnus. Taip pat, sužinosite kokį egzotinį gyvūną dvare laikė aistringas fotografas ir keliautojas grafas Benediktas Henrikas Tiškevičius ir kokie turtai buvo sukaupti dvare.

Ekskursijos metu ne tik pasivaikščiosite po dvaro parką, aplankysite buvusį dvaro žirgyną (dabartinį menų inkubatorių), bet ir apžiūrėsite pilies menes. Ekskursijos pabaigoje būsite pakviesti į vieną ištaigingiausių dvaro menių – grafų pokylius ir gyvąją orkestro muziką menančioje baltojoje pokylių menėje Renesanso dama pakvies visus pasimokyti Renesanso šokių žingsnelių.

Vyksime į Vilkiją, stabtelėdami prie Vilkijos Šv. Jurgio bažnyčios. Ant kalno, prie bažnyčios yra graži apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Nemuno vingį. Apsilankysime A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejuje. 1862-1864 m. šiame name gyveno garsus tautosakininkas, etnografas ir kalbininkas Antanas Juška. Čia eksponuojami originalūs Vydūno laiškai, B.Buračo asmeninės bibliotekos knygos, J.Tumo-Vaižganto knygelė „Lietuvių literatūra rusų raidėmis ir Broliai Juškos – Juškevičiai”, išspausdinta 1924 m. Kaune.

Sustosime Seredžiuje, įsikūrusiame prie Nemuno ir Dubysos santakos. Vakarinėje miestelio pusėje išlikęs XIII a. piliakalnis, dar vadinamas Palemono kalnu. Pilies, deja, čia jau nėra, bet legendos pasakoja apie didingą Romos imperijos didiką Palemoną, kuris su savo palyda, kadaise čia atvykęs naujos tėvynės ieškoti.

Sekantis sustojimas – Veliuona. Sakoma, kad tai viena seniausių Lietuvos gyvenviečių. Išskirtinis turistinis objektas Veliuonoje – piliakalnių kompleksas. Vienas iš piliakalnių vadinamas Gedimino kapo kalnu, legenda tikina, kad Lietuvos Didysis Kunigaikštis Gediminas esąs palaidotas Veliuonoje. Miestelio bažnyčia ir jo centras įsikūręs ant aukštos kalvos, ir nuo čia atsiveria puikus vaizdas į Nemuno kraštovaizdį.

Atvykstame į Raudonę. Praeityje Raudonė neturėjo nei savivaldos teisių, nei herbo, bet vietovę išgarsino Raudonės pilis, pastatyta dar XVI amžiuje. Raudonės pilį supa pilies parkas, Beždžionkalnis, Meilės, Draugystės kalnai ir išlikusi senoji liepų alėja. Deja, jau nebežaliuoja per aštuonis šimtus metų gyvavęs, trečiasis pagal senumą Gedimino ąžuolas, po kuriuo, pasak legendos, vykdamas į Veliuoną, paskutinį kartą pietavo Lietuvos Didysis Kunigaikštis Gediminas. Nepaprasta portugalo Žozė de Faria e Kastro meilė Sofijai Vaksel amžiams sujungė Madeirą ir Raudonę. Jų meilę iki šiol saugo parko alėjos, tvenkiniai, pasakojamos legendos…Dar daugiau sužinosite ir patirsite dalyvaudami edukacinėje programoje ,,Siesta po Raudonės liepomis“:
• kas yra siesta;
• išgirsite pilies istoriją;
• paragausite dvaro gaspadinės Birutės kepto ypatingo pyrago;
• atsigaivinsite ypatingomis arbatomis: ,,Pilies vaiduoklių arbata“, ,,Sofijos arbata“, ,,Po Raudonės liepa“, ,,Balandos paguoda“…;
• išgirsite nepaprastų legendų ir nutikimų apie vaiduoklius ir ne tik…

Toliau vykstame į Panemunę. Šią gyvenvietę garsina Panemunės pilis, kuri stovi ant aukštos kalvos, supama seno parko, Panemunės pilį ant Nemuno dešiniojo kranto aukštumos 1604 m. pradėjo statyti iš Vengrijos atsikėlęs miško pirklys Janušas Eperješas. Pilies pavadinimas kelis kartus keitėsi, dabar ji vėl vadinama Panemunės pilimi. Šiuo metu ji rekonstruota, parengta lankymui. Pilies parkas su penkiais kaskadiniais tvenkiniais bei kalvotas reljefas paliks neišdildomą įspūdį kiekvienam keliautojui.

Galiausiai stabtelime Šilinėje, kur pamiškėje stovi nedidelis stendas, nuo kurio prasideda 1,6 kilometro ilgio pažintinis takas po Šilinės botaninį draustinį. Nors takas neilgas, bet pakankamai įvairus. Prie regioninio parko lankytojų centro prasidėjęs takas prie jo ir baigiasi, tik grįžtama iš šiaurinės pusės. Jis puikiai tinka trumpam pasivaikščiojimui. Šis maršrutas kviečia pažinti augalų karalystę, stebėti kaip jie sugyvena tarpusavyje. Keliaudami juo jūs pamatysite kokia įvairi mūsų augmenija. Tik šioje nedidelėje teritorijoje jūs turėsite galimybę pabraidyti po stepinę pievą, paklajoti po vakarų taigą, pasmaguriauti miško gėrybėmis, pasisemti energijos iš plačiašakių ąžuolų…

Kupini gerų įspūdžių keliaujame namų link.

Registracija tel. +370 637 53 161

PASTABA. Kelionių programos gali būti koreguojamos pagal užsakovo pageidavimus.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kuro ir kelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Teatralizuota ekskursija su Renesanso Dama – 3 Eur/asm.
 • Kompozitoriaus V. Naujalio jubiliejui skirtos ekspozicijos lankymas Raudondvaryje – 1,5 Eur/asm.
 • A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejus – 0,5-1 Eur/asm + Gidas apie 13 Eur grupei.
 • Raudonės pilies bokštas– 1-1,5 Eur/asm.+ Ekskursija su gidu ir pyragas su arbata 3 Eur/žm.
 • Panemunės pilis – 1-2 Eur/asm + Ekskursija su gidu 15 Eur grupei.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.