Žavingoji Palanga: vila Anapilis, Pasakų parkas, Šunų ir Gintaro muziejai!

Kaina
Kreiptis į agentūrą tel. +37063753161

Kodėl verta rinktis mus?

 • Prieinama kaina
 • Kelionės su gidu
 • Nenuobodūs maršrutai
 • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

Kviečiame keliauti į vasaros sostine tituluojamą Palangą – apsilankyti Lietuviškų pasakų parke, pasivaikščioti po gražųjį Birutės kalną, lobius slepiantį Gintaro muziejų, pasigrožėti išskirtiniu Šunų muziejumi, aplankyti mistiškąją vilą Anapilis bei pasidžiaugti laisvu laiku prie jūros!

Kelionę pradėsime vaikščiodami po vieną gražiausių Palangos vietų – Birutės parką – ir būtinai aplankysime Birutės kalną. Čia, buvusioje Tiškevičių dvaro žemėje, iki šiol nesunaikintas išliko šimtametis šventu laikytas Birutės pušynas, supantis 21 metrą virš jūros lygio iškilusį, legendomis apipintą Birutės kalną, nuo kurio atsiveria gražus reginys į ošiančią jūrą. Gamtos apsuptyje ne tik puikiai praleisime laiką, bet ir mintimis persikelsite į gilią senovę – žmonės gyveno čia labai seniai, tai patvirtina faktas, kad kalne rasta I tūkstantmečio keramikos. Kuršių gyvenamosios vietos kompleksą dažniausiai sudarė pilis, viena ar kelios gyvenvietės ir alkvietė. Vėliau čia buvo įrengta pagoniška šventvietė su paleoastronomine observatorija. Ši šventvietė siejama su vaidilutės Birutės, kunigaikščio Kęstučio žmonos ir Vytauto motinos, vardu. Ji, kaip pasakojama, čia gyveno, kūreno šventąją ugnį ir po mirties buvo čia palaidota. 1898 m. Birutės kalno viršūnėje pagal architekto K. Majerio projektą buvo pastatyta neogotikinio stiliaus koplyčia.

Kita stotelė – Grafo Felikso Tiškevičiaus dvare Lietuvos dailės muziejui priklausantis Gintaro muziejus. Pačiame Birutės parko centre esančiuose didinguose rūmuose įrengtas muziejus – vienas lankomiausių šalyje. Pirmajame aukšte esančios rūmų erdvės lankytojus žavi atnaujintais istoriniais rūmų interjerais, pasakojančiais apie grafų Tiškevičių gyvenimą šiuose rūmuose. Palangos bei grafų Tiškevičių istorija besidomintiems lankytojams pristatomos autentiškai įrengtos erdvės: Holas, Renginių salė, Raudonasis salonas, Didysis salonas, Grafienės kabinetas, Mėlynasis salonas, Jaunojo grafo kabinetas, Mažasis salonas. Antrajame aukšte pristatoma unikali gintaro ekspozicija, kuri supažindina su gintaro susidarymu, prekybos keliais, gavyba, apdirbimu.

Apsilankysime nepaprastame lietuviškų pasakų parke. Interaktyvios skulptūros, jungiančios liaudies ir šiuolaikinį meną, bus įdomios tiek vyresniems, tiek ir mažiesiems. Dar vienas parko išskirtinumas yra tai, kad ties kiekviena skulptūra įrengta informacinė lentelė, kur galima ne tik perskaityti pasaką, bet ir, paspaudus specialų mygtuką, išgirsti ją sekamą Ingos Valinskienės balsu. Susipažinsime su parku ir jo skulptūromis.

Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasivaikščioti J.Basanavičiaus gatve iki Jūros tilto, nuo kurio atsiveria nuostabus vaizdas į kopas, paplūdimį ir jūros tolius.

Sekantis mūsų sustojimas mistiškoji vila Anapilis. „Anapilio“ vila savo vardą gavo po Pirmojo pasaulinio karo. Viena palangiškių pasakojama legenda byloja apie vilos savininkės Sofijos Tiškevičienės pomėgį kviesti vėles. Esą grafienė virš palėpės buvo įsirengusi slaptą „veidrodžių“ kambarį, kurio dėka iškviestos vėlės nebegalėdavo iš jo ištrūkti ir grįžti į savo pasaulį. Taipogi kalbama, kad viloje vaidendavosi pačios Sofijos ir jos pasikorusios tarnaitės vėlės. Vietiniai gyventojai vilą aplenkdavo ir dėl iš ten sklindančių vėjo vargonų skleidžiamų garsų. Yra pasakojama, jog grafienė Sofija Tiškevičienė buvusi silpnos sveikatos ir vos tik pasijausdavo blogiau, eidavo klausytis vėjo vargonų skleidžiamų garsų, kurie jai padėdavo nusiraminti. Kartu su muziejaus gidu sužinosime visas vilos paslaptis…

Lankysimės vieninteliame visame Pabaltyje – Šunų muziejuje. Šunų muziejus – tai privati V. V. Kusų suvenyrinių šunų kolekcija, kurioje netoli 2000 eksponatų iš 37 pasaulio šalių, iš 22 skirtingų medžiagų. Muziejaus idėja kilo atsitiktinai – Vida, vaikščiodama su būsimu vyru Vytautu Kusu veislinių šunų parodoje, į klausimą, ar nori šuns, atsakė teigiamai, nes būtent meilė šunims ir noras turėti savo keturkojį atvedė juos čia. Ir Vytautas, dingęs parodoje kelias minutes, į būsimos žmonos delnus įdėjo mažytį, nuotaikingą, keramikinį šunytį. „Dabar jau turi!“ – tepasakė. Tada ir kilo mintis kolekcionuoti šunis… Apie muziejų mums papasakos muziejaus įkūrėjas Vytautas.

Kupini gerų įspūdžių grįšime į namus.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
 • Kelionė turistiniu autobusu.
 • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kelionės organizavimo paslaugos.
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
 • Palangos Gintaro muziejus su gidu – suaugusiems apie – 4,5 Eur/asm; senjorams, moksleiviams, neįgaliesiems apie 2,5 Eur/asm.
 • Vila „Anapilis“ su gidu – suaugusiems – apie 3,5 Eur/asm.; senjorams, moksleiviams, neįgaliesiems – apie 1,5 Eur/asm.
 • Šunų muziejus – apie 2 Eur/asm.; moksleiviams – apie 1 Eur/asm.
 • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.